DAJ CYNK

Commodore PET - kultowa marka wkracza na rynek smartfonów

15.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4440

Ważne 6

11

Commodore, kultowa marka komputerów z lat 80. i 90. powraca na rynek. Nie zaoferuje jednak nowej odsłony komputera, a smartfon z możliwością grania w stare tytuły gier.

Commodore, kultowa marka komputerów z lat 80. i 90. powraca na rynek. Nie zaoferuje jednak nowej odsłony komputera, a smartfon z możliwością grania w stare tytuły gier.



Commodore PET, to smartfon wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Sercem urządzenia jest 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6595 taktowany zegarem 1,7 GHz z grafiką Mali T760 i 2 GB pamięci RAM. Dostępna będzie również wersja z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej (podstawowa wersja ma wbudowane 16 GB pamięci), którą będzie można rozszerzyć kartami microSD. Przedni aparat wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix, z kolei główny o rozdzielczości 13 Mpix (f/2.0). Pośród modułów łączności znajduje się Bluetooth, Wi-Fi i LTE. Smartfon jest zasilany akumulatorem o pojemności 3000 mAh i pracuje pod kontrolą Androida 5.0. Całość specyfikacji uzupełnia obsługa dwóch kart SIM.

Smartfon będzie posiadał fabrycznie zainstalowane emulatory - Uae4All2-SDL i VICE C64, które pozwolą na uruchomienie na nim gier z Amigi i Commodore. Sprzedaż Commodore PET rozpocznie się w tym miesiącu i w pierwszej kolejności trafi on na rynek Francuski, Niemiecki, Włoski i Polski w cenie 300 dolarów za wersję z 2 GB RAM i 360 dolarów za wersję z 3 GB pamięci RAM.

Źródło tekstu: wired; wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~Darek
0

2015-07-16 10:28:49

Fajna propozycja w morzu podobnych technicznie urządzeń . Dostajemy mniej więcej dobre wyposażenie za przystępną cenę i z ciekawym brandem. Mnie sie podoba

Odpowiedz

26. ~m76
0

2015-07-16 01:39:45

Jak juz takie cos robia to w tej cenie powinna byc mini (choc przy 5,5" to juz nie taka mini) klawiatura - stylizowana na C64 z joystickiem z boku.Sam teraz z ciekawosci kupilem chinola ulefone be touch 2 za 180$ (FHD 5,5", MT6752, 3GB/16GB, dualsim+microsd,3000mAh) i musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem i jakosci wykonania i "czystosci" systemu (5,1 tylko z google play, przegladarka, gmail i maps, nawet youtube nie bylo). Oczywiscie widze, ze "troche" mu do S6, Z3 G4 czy OneM9, ale postep jest olbrzymi.

Odpowiedz

25. ~Mol
0

2015-07-15 20:33:06

@24. Przecież to Ty popełniasz największe błędy. Brak Ci KULTURY w nawiązywaniu kontaktów. Podaj swój tel. to resztę Ci wyjaśnię osobiście

Odpowiedz

24. ~Misiek
0

2015-07-15 19:22:12

Nie chcę wypadać jak grammar nazi ale ZNOWU robicie karygodne błędy ortograficzne. Wstyd!

Odpowiedz

23. ~c64
1

2015-07-15 18:30:35

a w ogóle to gdzie sprzętowa klawiatura i joystick???

Odpowiedz

22. ~c64
1

2015-07-15 18:29:18

kultowy to jest c64 a nie PET. poza tym PET nie miał trybu graficznego.

Odpowiedz

2015-07-15 18:28:54

A będzie river raid ?

Odpowiedz

20. ~pabloki
0

2015-07-15 18:10:38

a gdzie sie wkłada kasety? powaznie: to nie wypali. no i ta cena a to chinol ze znaczkiem.

Odpowiedz

-1

2015-07-15 17:43:30

moto.Nie myśl o retro, tylko bierz się za robotę:-Dgniazdko to zając, lepiej nie odkładać na później

Odpowiedz

18. ~motov3
0

2015-07-15 17:40:03

No no :) Eh ta moja nostalgia do Commodore :) zeby jeszcze laptopy wypuscili spod znaku Amigi to mialbym komplecik hehe :)

Odpowiedz

0

2015-07-15 17:36:08

16).Domyślam się, bo już wcześniej ktoś zwr. na to uwagę, ale ponawianie tego uznałem za winę tego roztargnionego tropiciela ,,ursonów";-)

Odpowiedz

16. orson_dzi
0

2015-07-15 17:29:55

@15 Było napisane inaczej, ale poprawiłem mniej więcej w czasie pisania komentarza ;) .

Odpowiedz

0

2015-07-15 17:24:52

13).Synu, a odróżniasz przedni od głównego??? Tak jest napisane:-P

Odpowiedz

14. goral2099
0

2015-07-15 17:14:30

dziadek: Dokładnie. Absolutnie niczym się nie wyróżnia na tle innych.

Odpowiedz