DAJ CYNK

Co wiemy o nowych iPhone'ach?

30.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 26

Ważne 2

3

Do sieci trafia coraz więcej informacji na temat kolejnych smartfonów Apple'a. Mowa jest zarówno o iPhone'ach 7, jak i o mniejszym modelu 7c lub 6c.

Do sieci trafia coraz więcej informacji na temat kolejnych smartfonów Apple'a. Mowa jest zarówno o iPhone'ach 7, jak i o mniejszym modelu 7c lub 6c.

Zarówno Apple iPhone 7, jak iPhone 7 Plus będą prawdopodobnie wodoodporne, a nowe materiały pozwolić mają na pominięcie plastikowych pasków odpowiedzialnych za działanie anten w obecnej generacji urządzeń. Około 30-35% dostaw obudów będzie realizowanych przez Catcher Technology, który ma pozostać największym dostawcą tego komponentu. Powyższe informacje pochodzą ponoć z danych firmy analitycznej szacującej przyszłe przychody Catchera, ale jak to zwykle bywa, ani producent, ani firma analityczna nie są skorzy do ich potwierdzenia.

O wodoszczelnych obudowach donosiła też wcześniej firma analityczna TrendForce, która wymieniała je jako podstawową innowację nowej generacji iPhone'ów, zaraz obok zwiększenia pamięci RAM do 3 GB. Możliwe jednak, że większa ilość pamięci dotyczyć będzie jedynie wariantu Plus telefonu.

Zdaniem TrendForce, Apple sprzeda w 2016 roku 260 mln sztuk iPhone'ów - o 12,5% więcej niż w tym roku. Szacunki dla Samsunga to 310 mln sztuk urządzeń. W dalszym wzroście sprzedaży Apple'a pomóc ma trzecie urządzenie planowane na 2016 rok - Apple iPhone 6c lub 7c.

Zamieszanie z nazewnictwem nie jest przypadkowe - uzależnia je głównie termin premiery. Na początku grudnia premierę nowego, 4-calowego iPhone'a datowano na wrzesień i tym samym urządzenie podciągano pod linię 7. Jak jednak podał ostatnio China Mobile, operator spodziewa się tego telefonu w swojej ofercie już w kwietniu - jako iPhone 6c.

Pomijając zamieszanie z nazewnictwem, telefon dostanie akumulator o pojemności 1642 mAh, 4-calowy ekran i gabaryty niemal identyczne z iPhone'em 5s. Zaplanowano 3 warianty kolorystyczne i ceny pomiędzy 400-500 dolarami (poza umową, kwoty netto). Trudno póki co powiedzieć czy dostaniemy tym razem plastikową, czy może jednak metalową obudowę.

Jak z kolei podała japońska gazeta Nikkei, może jeszcze nie iPhone'y 7, ale generacja zaplanowana na 2018 rok (czyli iPhone'y 8 przy założeniu zachowania nazewnictwa) bazować będzie na ekranach AMOLED. Dostawcami nowych paneli mają być LG Display i Samsung, a łączna inwestycja w linie produkcyjne zdolne sprostać zamówieniom Apple'a wynieść ma w początkowym etapie 12,8 mld dolarów.

Źródło tekstu: gadgetzarena, gsmarena, trendforce, wł

Komentarze
Zaloguj się