DAJ CYNK

Co oznacza litera "S" w nazwie Galaxy S?

27.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7190

Ważne 4

5

Samsung Galaxy S, to seria rozpoznawana już od kilku lat. Ale w zasadzie, co oznacza litera "S" w nazwie?

Samsung Galaxy S, to seria rozpoznawana już od kilku lat. Ale w zasadzie, co oznacza litera "S" w nazwie?

Portal Phonearena dotarł w swoim archiwum do informacji prasowej w z 2011 roku. Samsung wyjaśnia w niej oznaczenia wprowadzonych wtedy na rynek serii smartfonów. Po prawie czterech latach na rynku została jedynie seria Galaxy S.

A tak wygląda wyjaśnienie poszczególnych serii smartfonów według Samsunga:

  • S (Super Smart) - oznaczenie używane tylko we flagowych smartfonach Samsunga, urządzeniach, które zdobywają wiele nagród i zostaną sprzedane w minimum 10 mln egzemplarzy na całym świecie,
  • R (Royal/Refinded) - kategoria premium, modele, które są połączeniem mocy, wydajności produktywności stworzone dla osób, które chcą być określane przez pryzmat urządzeń, z których korzystają,
  • W (Wonder) - wysoka jakość, modele strategiczne, idealne dla osób szukających połączenia stylu i wydajności,
  • M (Magical) - wysoka wydajność w ekonomicznej cenie,
  • Y (Young) - modele z niższej półki dla rynków wschodzących lub młodych użytkowników smartfonów w możliwie najniższej cenie.

W 2011 roku ta zapowiedź nowych serii smartfonów brzmiała bardzo poważnie. Dzisiaj, patrząc na to jak potoczyły się losy poszczególnych modeli, z pewnością wywoła uśmiech na twarzach wielu czytelników.

Źródło tekstu: Phonearena; wł

Komentarze
Zaloguj się
19. Logan
-2

2015-04-28 10:21:36

@16, oj tam oj tam :D

Odpowiedz

18. ~Bolo
0

2015-04-28 09:27:56

Na rynkach zagranicznych Shit, w Polsce Syf po prostu.

Odpowiedz

-1

2015-04-27 23:18:35

S czyli Szajs :)

Odpowiedz

16. PiotrM
0

2015-04-27 22:51:07

A jutro poprosimy o serię artykułów:1. Jakie etui do Galaxy S6 warto kupić?2. (Piszemy o tym pierwsi) Wiemy już czy Galaxy S6 się wygina i dlaczego nie.3. Co tym razem szykuje nam Samsung.4. Porównanie ofert abonamentowych na Galaxy S6 z 1GB i efakturą5. Czy będzie aktualizacja do Galaxy S6 - Samsung nie zaprzeczapojutrze:1. Znamy pierwsze wyniki sprzedaży S6 (Piszemy o tym pierwsi)2. Wyciekły ciekawe dane na temat nowego flagowca Samsunga3. Kto tym razem wygra? S6 kontra iPhone4. Samsung planuje limitowane wersje S6 na razie tylko w USA

Odpowiedz

-4

2015-04-27 22:06:21

12). Odpowiadaj za siebie, a nie za mnie.

Odpowiedz

14. mikkel
0

2015-04-27 22:06:04

To już nawet my, polacy, tak się nie wyprzedajemy jak to nokia zrobiła.

Odpowiedz

13. mikkel
0

2015-04-27 22:04:38

@7 Nokia miała poukładane nazewnictwo kiedy robiła dobre telefony, potem zeszli na psy to i nazewnictwo razem z całą polityką i firmą i wogóle już nawet lepiej nic nie mówię bo szkoda mojej klawiatury na tych patałachów.Mam do nich żal że tak się stoczyli na dno.

Odpowiedz

12. ~Calm7
1

2015-04-27 21:57:21

najnowszy jest ten najmłodszy. tak ciężko pomyśleć chwilę? czy zawsze ja muszę za innych odpowiadać ?

Odpowiedz

11. ~LTE
-2

2015-04-27 21:33:45

Który Young jest najnowszy?

Odpowiedz

10. ~nzn
0

2015-04-27 21:28:57

Poczekajmy jeszcze troche. Powstanie miliard nowych modeli. No i beda musieli je nazywac AA AB... np AA1, SA1. W sumie fajnie bedzie brzmialo Samsung Galaxy SA1.

Odpowiedz

9. tMati
-1

2015-04-27 20:50:57

Samsung własnoręcznie zmieszał serię S z błotem wypuszczając na rynek dziesiątki modeli, które z flagowcami, poza wyglądem i "S" w nazwie, nie miały nic wspólnego (właściwie to sam tworzył ich tanie podróbki). Co chcieli prze to osiągnąć, trudno powiedzieć, ale to dzięki słabym modelom z serii "S" i ciężkiemu TouchWiz zawdzięcza nazwę "szajsung", a Android opinię "mulącego".

Odpowiedz

8. ~@freshprince
-1

2015-04-27 20:31:17

Fajnie byłoby np gdyby mój ulubiony model z serii S czyli SGSIII otrzymał 8 rdzeni jak S6 , 3GB ramu i lepszy aparat plus LTE . Cudeńko w plastiku , które dalej jest dla mnie fajowym modelem :P.

Odpowiedz

0

2015-04-27 20:29:44

Samsung i Sony od lat usiłują ujednokicić serie i od lat im się nie udaje. Jedynie Nokia miała przez jakiś czas w miarę poukładane serie : E, N, Clasic, XM, Fold, Slide i podstawowe modele z samą liczbą. Teraz takie tematyczne podziały nie mają sensu.

Odpowiedz