DAJ CYNK

Chiński student sprzedał fałszywe iPhone'y oraz iPady za ponad milion dolarów

03.02.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5666

Ważne 4

1

Jeśli kraść - to miliony. Jak podrywać - to księżniczki. Zgodnie z taką zasadą postanowił działać chińczyk przebywający w USA na wizie studenckiej. Zaczął sprzedawać fałszywe iPhone'y oraz iPady. Zarobił na tym ponad milion dolarów.



Jeśli kraść - to miliony. Jak podrywać - to księżniczki. Zgodnie z taką zasadą postanowił działać czterdziestotrzyletni Chińczyk przebywający w USA na wizie studenckiej. Zaczął sprzedawać fałszywe iPhone'y oraz iPady. Zarobił na tym ponad milion dolarów.

Jiaghua Li działal od lipca 2009 do lutego 2014. W tym czasie udało mu się przeszmuglować i sprzedać 40 tysięcy urządzeń. Okazało się, że oszukiwał amerykańską służbę celną dzięki wysyłaniu osobno wszystkich komponentów. Następnie on i jego współpracownicy sprzedawali swój towar (podobno) nieświadomym klientom.

Jeden z trzech jego wspólników został już skazany na 37 miesięcy pozbawienia wolności. Lider szajki usłyszy swój wyrok 30 maja.

Źródło tekstu: macrumors.com, wł

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się
26. ~CaIm7
1

2018-02-05 15:19:23

Ale ten Chińczyk sprzedawał chyba w stanach, w Chinach od razu by dostał czapę:-D

Odpowiedz

25. ~CaImomaniak
1

2018-02-04 18:21:25

Na zdjęciu są iphony se, to wygląda na to że sprzedaeał fałszywki iPhonów se.

Odpowiedz

24. ~
0

2018-02-04 18:16:18

no bogato

Odpowiedz

23. ruskov
0

2018-02-04 16:43:12

Taką siodemeczke za 3 stówki dzisiaj na internetach widziałem

Odpowiedz

22. ~Mam bzika na punkcie CaIma7
0

2018-02-04 16:33:18

Pewnie zainstalował Androida z nakładką iOS’a, tak jak w gephone.Ale też mógł skupywać starsze modele iphonów, np iPhone 4 i wkładać płytęę główną w obudowę, modelu np iPhone 7 , taki składak, siódemka a płynność czwórki. Ludzie różnych pomysłów się imają.

Odpowiedz

1

2018-02-04 16:12:15

Wieczny student

Odpowiedz

2018-02-04 14:00:30

@19 znalazł plan na życie. Będzie studiował do emerytury ;)

Odpowiedz

19. ViNYL
1

2018-02-04 13:20:35

Dobre, student mający 43 lata :D

Odpowiedz

18. ~Gonzo
1

2018-02-04 10:22:57

Jakaś lipa drogie te podróbki jak tylko 25 $ na sztuce zarabiał...na oryginalanych telefonach jest większa marża LoL

Odpowiedz

12. ~CaImi7
1

2018-02-04 05:36:26

Ciekawe jak wgrał iOS- a?

Odpowiedz

11. ~anal
2

2018-02-04 04:09:48

chińczyk? chodzi o tę grę? dlaczego z małej litery?

Odpowiedz

10. ~Herakles Papadokulos
-1

2018-02-04 00:55:18

Ta fałszywka obudowa jest zrobiona z cienkiej sklejki zbitej gwoździami, oszlifowanej i pomalowanej farbą olejną

Odpowiedz

9. ~Herakles Papadokulos
-1

2018-02-04 00:48:23

8 fajnie host nam się ułożył

Odpowiedz

8. ~Callm7 II
1

2018-02-04 00:41:33

ee... tzn te części były oryginalne, a później w garażu sobie składał w całość? Niezły był.

Odpowiedz