DAJ CYNK

Chevrolet Active Phone Cooling - ładowarka i klimatyzacja dla smartfonu

03.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3674

Ważne 2

0

Chevrolet zaczynie montować w swoich samochodach klimatyzację, która będzie ochładzać nie tylko powietrze wewnątrz auta. Schłodzi ona smartfon, który dodatkowo będzie można naładować bezprzewodowo.

Active Phone Cooling, to funkcja samochodów Chevroleta, która będzie ochładzać nie tylko powietrze wewnątrz auta. Schłodzi ona smartfon, który dodatkowo będzie można naładować bezprzewodowo.

Przyszłoroczne modele Chevroleta - Cruze, Impala, Malibu i Volt zostaną wyposażone w specjalne miejsce, w którym będzie można trzymać swój smartfon. Jest to nie tylko praktyczny uchwyt, który pozwoli trzymać urządzenie nieruchomo w trakcie jazdy.

Specjalny uchwyt został połączony z układem klimatyzacji, który chłodzi smartfon, dzięki czemu można uniknąć jego przegrzewania się. Oprócz tego, telefon będzie mógł w tym czasie zostać naładowany bezprzewodowo.

Źródło tekstu: Chevrolet; wł

Komentarze
Zaloguj się
13. PiotrM
-2

2015-07-03 22:22:32

@1 z reguły, w niższej temp. większa jest sprawność ładowania (dotyczy m.in. Li-ion i Ni-MH)

Odpowiedz

12. ~
0

2015-07-03 22:10:46

nie wiem jak w autach, ale obecne klimy domowe daja sie wlaczyc przy minimum 5 stopniach powyzej zera [i wtedy nie chlodza, a raczej grzeja ;-D ] - kiedys to bylo minimum 10-12 stopnii

Odpowiedz

11. judasz
0

2015-07-03 20:33:54

Panie i Panowie... Mam tylko jedno pytanie: Co w momencie, kiedy w zimie ustawimy klimę na grzanie? Nasz smartfon będzie podgrzewany??? :P Innego wniosku nie ma bo trudno sobie wyobrazić by klima była ustawiona w ten sposób w zimie, że wszędzie daje ciepło a smartfona chłodzi... Myślę, że to grzanie w zimie (zakłądam, że tak to działa) może naszemu smartfonowi zaszkodzić...

Odpowiedz

9. ~
0

2015-07-03 19:24:27

prawdziwy szefi to tylko w usa - to co bylo w europie to przeciez deu unowoczesnione przez GM. A Chevrolet w Polsce byl konkurencja do marki Opel [tez przeciez GM]co do chlodzenia - super pomysl. To moj stary HTC Diamond2 podczas nawigacji GPS tak sie grzal na ladowarce samochodowej, ze mi sie restartowal - odkad zrobilem mu uchwyt na wylot klimy problem odszedl w niepamiec.Szkoda tylko, ze to chlodzenie/ladowanie bedzie w schowku na dole przy biegach ;-)

Odpowiedz

8. ~mm
0

2015-07-03 19:21:44

@5A ktoś Ci zabrania sobie sprowadzić Chevroleta np. z USA?

Odpowiedz

-2

2015-07-03 18:15:56

5). no widzisz, ale to dzięki Tobie dowiedzieliśmy się, że firma wycofała się z rynku PL:- D

Odpowiedz

0

2015-07-03 17:57:49

@5 Ale jest to ciekawostka zahaczająca o temat telekomunikacji. Luźna informacja, że na świecie stosuje się takie, a nie inne rozwiązania.

Odpowiedz

5. ~Michał
0

2015-07-03 17:56:13

Panie redaktorze, Chevrolet wycofal sie z Polskiego rynku i niestety dla nas ta infornacja jest bezużyteczna

Odpowiedz

4. ~Darek
-2

2015-07-03 16:56:31

Porządne smartfony nie przegrzewają się. Stać cię na dobrego smartfona kup też dobrą baterię (np. Zer*Lemo*). Już lepiej jeździć troszkę starszym autem bez tej nowomodnej, awaryjnej dotykowej elektroniki, a nie martwić się nieustannie, że extra smukły smartfon albo się zagotuje, albo padnie w kluczowym momencie.

Odpowiedz

1

2015-07-03 16:49:16

chlodzenie to nie mrozenie ;-)

Odpowiedz

2. ~ehh
0

2015-07-03 16:13:49

@1 (do tego inteligenta z komentarza wyżej)Sprawność baterii pod ładowarką nie ma nic do rzeczy.Pomysł nie jest taki zły.

Odpowiedz