DAJ CYNK

CES2018: Lenovo prezentuje pierwsze na świecie autonomiczne gogle VR

12.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2415

Ważne 2

0

Lenovo Mirage Solo z Daydream to urządzenie dające dostęp do wirtualnej rzeczywistości (VR) nowej generacji, bez przewodów, komputera, czy telefonu.Lenovo Mirage Solo z Daydream to urządzenie dające dostęp do wirtualnej rzeczywistości (VR) nowej generacji, bez przewodów, komputera, czy telefonu.

Kamera Lenovo Mirage z Daydream i gogle Lenovo Mirage Solo są wprowadzane na rynek jednocześnie. Oba urządzenia umożliwiają użytkownikowi dostęp do innowacyjnych technologii, takich jak WorldSense i VR180, nie nie kosztując przy tym bardzo dużo. Upraszczają one także korzystanie z zalet wirtualnej rzeczywistości. kamera i gogle są łatwe do skonfigurowania, proste jest także nagrywanie, oglądanie i udostępnianie filmów. Może to mieć szczególnie duże znaczenie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu technologią.

Zaszyta w goglach Lenovo Mirage Solo technologia śledzenia ruchu WorldSense na platformie wirtualnej rzeczywistości Google Daydream umożliwia poruszanie się po wirtualnym otoczeniu i poznawanie go tak, jak w świecie rzeczywistym - wykonując naturalne ruchy i uniki. Przy użyciu urządzenia można korzystać z bogatej kolekcji różnorodnych materiałów, dzięki czemu użytkownicy mogą osobiście zwiedzać ateński Akropol lub starać się rozwikłać tajemnicę replikantów na zatłoczonych ulicach gry Blade Runner.Gogle Lenovo Mirage Solo działają na platformie Qualcomm Snapdragon 835 VR z wbudowanymi funkcjami wirtualnej rzeczywistości, która pomaga deweloperom w szybkim tworzeniu atrakcyjnych materiałów. Do dyspozycji mamy 4 GB pamięci RAM oraz specjalny wyświetlacz o aż 110-stopniowym polu widzenia, pozwalającej lepiej dostrzec to, co się dzieje dookoła. Nowe urządzenie Lenovo nie ogranicza też naszych ruchów z uwagi na brak plączących się wokół naszej głowy przewodów. Daje to nam pełną swobodę w poruszaniu głową w lewo i prawo podczas oglądania na żywo meczu koszykówki, spoglądaniu w górę na ośnieżone górskie szczyty, czy patrzeniu w tył na sferycznych, 360-stopniowych nagraniach wideo. Gogle mogą imitować świat rzeczywisty, śledząc swoje położenie w przestrzeni przy użyciu wbudowanych kamer i czujników.Gogle Lenovo Mirage Solo oferują do siedmiu godzin rozrywki na jednym ładowaniu. Jak podaje producent, konstrukcję Lenovo Mirage Solo opracowano z myślą o komforcie użytkowników. Gogle te pasują do głowy niemal każdego użytkownika i zawierają przyciski umożliwiające szybką regulację osłony oczu, a także pokrętła i regulatory dopasowujące urządzenie do dowolnego kształtu twarzy, okularów i proporcji głowy. Lenovo zadbało o równomierne rozłożenie masy gogli, dzięki czemu przód konstrukcji nie jest nadmiernie obciążon. Maksymalny komfort zapewnia też profilowana, oddychająca warstwa izolująca, która pokrywa części stykające się z twarzą.

Źródło tekstu: Lenovo

Komentarze
Zaloguj się
4. ~Cas
0

2018-01-12 20:57:05

110 stopni FOV to nie jest "aż" raczej "tylko". ;-;

Odpowiedz

3. dapter
0

2018-01-12 15:11:41

ja raczej nie polecam Lenovo niestety

Odpowiedz

2. ~~
0

2018-01-12 14:41:16

I na co mi to? do grania w gry? ehh te dzisiejsze gry są tak spartaczone, że nie da się w nie grać.

Odpowiedz

2

2018-01-12 14:13:03

I to jest przyszłość. Z uwagi na to, że jest to system w dużym stopniu zamknięty, izolujący od światła w otoczeniu, to nie potrzeba 300nit, aby coś zobaczyć na ekranie, a zatem bateria starcza na dłużej.Mam nadzieję, że wyjdą takie tanie, nie na topowych Snap, tylko na Amlogic/Mediatek/Rockchip ze wsparciem h265/VP9 4K 60fps. Do tego ekran 4K 60fps, bez funkcji 3d. Najzwyczajniej po to aby mieć za 2000zł 100" ekran do odtwarzania wideo.

Odpowiedz