DAJ CYNK

CES2018: Fibaro połączył się z największymi producentami IoT

09.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2015

Ważne 4

1

W trakcie CES, Fibaro zaprezentowało 13 integracji z zewnętrznymi producentami smart home.Wiodącymi integracjami były te oparte na asystentach głosowych. Fibaro doskonale dogaduje się zarówno z Alexą, Siri jak i Google Home. Ta ostatnia jest jednocześnie największą nowością w portfolio firmy - proces certyfikacji zakończony został pod koniec 2017 roku. Każdy z asystentów umożliwia głosowe sterowanie urządzeniami wchodzącymi w skład portfolio FIBARO, a także wybranymi urządzeniami innych producentów podłączonymi do systemu. Przykładowo - możliwe jest wydawanie komend, które zgaszą lub zapalą światło, dostosują temperaturę pomieszczania, a nawet poinformują nas o tym, które okna i drzwi w domu są otwarte lub uruchomią rozbudowane scenariusze wykonujące wiele tego typu czynności jednocześnie. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie.System Fibaro można połączyć z produktami takich marek jak Bose, Sonos, Yamaha oraz Russound oraz dzięki wsparciu społeczności z innymi w tym: iEast, Bang&Oulfsen, Musaic, Cocktail Audio, Pionieer, Onkyo, Denon, Nuvo i inne. Pozwala to na tworzenie multimedialnych scenariuszy, dzięki którym inteligentny dom Fibaro zadba o przyjemny odbiór ulubionej muzyki. Przykładowo, system multimedialny może automatycznie ściszyć głośność po 22, włączyć się wraz z innymi urządzeniami jeśli chcemy oglądać film lub o stałej godzinie zapewnić w pokoju dziecięcym, spokojną muzykę, która pozwoli wyciszyć się dzieciom przed kąpielą.Poza dużymi partnerstwami, Fibaro wdraża również integracje tworzone przez społeczność. W tej chwili, dla użytkowników platformy większość z nich dostępna jest w dedykowanym, bezpłatnym sklepie. Lista integracji obejmuje urządzenia takich marek jak: Yamaha, Ikea (Tradfri), SolarEnergy, Doorbird i inne. Społeczność tworzy również rozwiązania wykorzystujace adaptery IR między innymi dla urządzeń takich firm jak Samsung, Sony, LG, Apple, Dream, O2, Panasonic, Honeywell, Dyson, Nuki, Husqvarna.

System Fibaro posiada wbudowane wsparcie dla kamer internetowych takich producentów jak D-Link, Edimax, Foscam, Hikvision, Linksys, Mobotix, Panasonic czy też Sony.

Fibaro przygotowuje również integracje wykraczające poza pojedyncze urządzenia. W dziale R&D trwają zaawansowane prace nad integracjami z systemami automotive - wbudowanymi w nowoczesne samochody. Dzięki tej kategorii rozwiązań możliwe będzie sterowanie domem bez odrywania rąk od kierownicy, ale także wykorzystanie informacji o stanie samochodu do zwiększania przyjazności inteligentnego domu.

Źródło tekstu: Fibaro

Tagi: CES2018 FIBARO
Komentarze
Zaloguj się