DAJ CYNK

CES2017: nowe możliwości Lenovo Phab 2 Pro

08.01.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9

Ważne 1

0

Podczas targów CES firma Lenovo pokazała nowe możliwości smartfonu Phab 2 Pro oraz całego Projektu Tango.Podczas targów CES firma Lenovo pokazała nowe możliwości smartfonu Phab 2 Pro oraz całego Projektu Tango.

Stworzony przez Lenovo Projekt Tango skupia się na rozwijaniu rzeczywistości rozszerzonej. Model Phab 2 Pro, to pierwszy smartfon prezentujące praktycznie zastosowanie Projektu.

Zobacz: Lenovo Phab2 Pro - pierwsze urządzenie Projektu Tango

Rzeczywistość rozszerzona, to już nie tylko krasnoludki tańczące nam na stole i bieganie po mieście za Pokemonami. Jedną z fabrycznie zainstalowanych aplikacji na Phab 2 Pro jest Mesure. Dzięki niej możemy w prosty sposób zmierzyć różne obiekty, albo określić w ten sposób wymiary danego wnętrza. Wystarczy na ekranie smartfonu wykonać obrys krawędzi, której wymiary chcemy poznać.Projekt Tango ma też wprowadzić zupełnie nowy poziom zakupów. Patrząc na ekran smartfonu możemy zobaczyć jak będzie prezentować się w naszym salonie wybrana kanapa, lampa, tapeta czy ściany w innym kolorze. Z kolei będąc już w sklepie będzie można otworzyć wizualizację wnętrza domu i dopasować do niego oglądane akcesoria. Z tego rozwiązania korzystają już sklepy Lowe's i Wayfair.Kolejnym obszarem życia, który Lenovo chce podbić dzięki Projektowi Tango jest edukacja. Dzięki specjalnie stworzonym aplikacjom uczniowie mogą spacerować wśród dinozaurów i poznawać ich części ciała dzięki dokładnym opisom, albo też stworzyć model układu słonecznego w dowolnym pomieszczeniu. Najpierw trzeba umieścić Słońce na jednym końcu zamkniętej przestrzeni w świecie rzeczywistym - na przykład w salonie. Następnie użytkownik przechodzi na drugi koniec pomieszczenia, gdzie umieszcza Neptuna. Aplikacja automatycznie dostosuje skalę układu słonecznego tak, by zmieścił się w salonie. Użytkownicy mogą chodzić między planetami w rzeczywistości rozszerzonej i sprawdzać na przykład odległość Saturna od Ziemi.Rzeczywistość rozszerzona, to również rozrywka. Phab 2 Pro daje możliwość przeniesienia rozgrywki danej gry do wnętrza domu, zrobienia sobie zdjęcia z dowolnym zwierzakiem, obiektem lub osobą. Nie trzeba już wklejać zdjęcia Justina Biebera w programie graficznym, wystarczy skorzystać z aplikacji Holo, która zrobi to za użytkownika. Dodany hologram można przenosić, skalować i obracać, a następnie dodać do scenki kolejne hologramy i elementy wirtualne. Kiedy wszystko będzie gotowe, można na koniec dodać siebie i znajomych.Lenovo Phab 2 Pro można obecnie nabyć m.in. w sklepach RTV Euro AGD w cenie 2299 zł. Smartfon oferuje ekran o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, ośmioerdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652, 4 GB pamięci RAM, akumulator o pojemności 4050 mAh oraz trzy aparat z tyłu obudowy. Główny o rozdzielczości 16 Mpix oraz dwa pomocnicze - jeden do śledzenia ruchu, a drugi do określania odległości od przedmiotów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Lenovo; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy