DAJ CYNK

Captcha w BDI o 25% zwiększyła średnią szybkość Aero2

16.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16895

Ważne 10

4

Po wprowadzeniu mechanizmu captcha przez Aero2 spadł praktycznie do zera wskaźnik osób, które nie mogą uzyskać dostępu do sieci, przy jednoczesnym wzroście średniej przepływności o 25% - czytamy na stronie sieci.

Po wprowadzeniu mechanizmu captcha przez Aero2 spadł praktycznie do zera wskaźnik osób, które nie mogą uzyskać dostępu do sieci, przy jednoczesnym wzroście średniej przepływności o 25% - czytamy na stronie sieci.

Na stronie pytań i odpowiedzi dotyczących BDI pojawiło się kilka ciekawych informacji dotyczących usługi. Aero2 liczy, że captcha w BDI nie tyle utrudni, co wręcz ułatwi korzystanie z Internetu osobom wykluczonym cyfrowo. W razie chęci korzystania z usługi przez osoby z dysfunkcją wzroku, możliwe jest stałe wyłączenie captchy.

Zobacz: UKE: captcha w Aero2 zgodna z rezerwacją i prawem
Zobacz: UKE interweniuje w sprawie kodów captcha w usłudze BDI

Zdaniem Aero2, dzięki poznaniu captcha w BDI, osoby wykluczone cyfrowo będą teraz bez większego problemu radziły sobie z podobnymi mechanizmami na innych stronach internetowych. I pośrednio wprowadzenie captcha w BDI zwiększa świadomość użytkowników i przyczynia się do pomniejszania wykluczenia cyfrowego.

Jednocześnie wprowadzenie nowego zabezpieczenia nie odbiło się negatywnie na liczbie użytkowników:

Oceniamy, że liczba osób, które zgłaszały swoje niezadowolenie z mechanizmu nie przekracza 1% aktywnych Użytkowników. Ze statystyk widzimy, że wdrożony mechanizm autoryzacji nie wpłynął negatywnie na liczbę Korzystających z BDI.

Na jedno z najostrzejszych pytań: Za pieniądze wszystkich płacących podatki dostaliście częstotliwości, zabraliście nam darmowy Internet, do którego świadczenia jesteście zobowiązani?, odpowiedź jest następująca:

Częstotliwości z zakresu 2,6GHz AERO2 kupiło za pieniądze własne Spółki płacąc kwotę 20 mln (dwadzieścia milionów) złotych. Dodatkowo podjęło się udostępniać Darmowy Internet wszystkim mieszkańcom Polski, w zakresie 20% zasobów istniejącej sieci. Żaden inny operator nie chciał wówczas podjąć takiego obowiązku. Dodatkowo dla potrzeb BDI udostępniliśmy kupione wcześniej za kwotę 223 mln (dwieście dwadzieścia trzy miliony) złotych częstotliwości z pasma 900, mimo że nie było to konieczne. W ten sposób łącznie blisko 250 mln (dwieście pięćdziesiąt milionów) złotych, podobnie jak podatki, zasiliło budżet państwa polskiego. Udostępniamy Bezpłatny Internet stale od 10 maja 2011 r., wnosząc, podobnie jak podatki do budżetu państwa, wysokie roczne opłaty za korzystanie z tych częstotliwości Liczba aktywnych Użytkowników po wprowadzeniu CAPTCHA nie spadła, a dostępność BDI dzięki ograniczeniu najdłużej trwających sesji, zwiększyła się zasadniczo. CAPTCHA umożliwia dalszy wzrost liczby Użytkowników Bezpłatnego Dostępu do Internetu.

Źródło tekstu: Aero2, wł

Tagi: aero2 bdi captcha
Komentarze
Zaloguj się
163. ~Marek
0

2016-01-24 20:32:17

Mieszkam w centrum Wrocławia i strona captcha bardzo czesto sie nie ładuje, gdy zapłace 5zł mam na cały miesiac i chula tak że moge pracowac dla firmy

Odpowiedz

162. ~hack
-1

2014-05-18 01:11:10

Nic nie ma za darmo i dobrych wujów nie ma w AERO, może i kogoś podpłacili żeby wejść na rynek ale czasem lepiej zapłacić pare groszy żeby net nie przerywały jakieś pierdoły, Capcie i inne pseudozabezpieczenia...., tłumaczą sie że miliony płacą ale jak bedą klientów żle traktować od początku to juz wiecej nie odzyskają kasy bo nie kazdy ma ochote spełniać ich warunki które sie co jakiś czas zmieniają. Ale cóż POLSKA kraj JAJ, był i bedzie.

Odpowiedz

161. ~ulo
0

2014-05-17 20:45:04

u mnie od 12 maja predkosc max nie przekracza 120 kbps. spadek o 75%, syf i malaria!

Odpowiedz

160. ~bojkot plusa
-1

2014-05-12 16:14:18

9 minut wpisywałem kapcie (podobno mam dobry wzrok), a teraz idzie całe 123 kbps - rzeczywiście poprawiło się to aero po wprowadzeniu captcha, przez kilka miesięcy muszę mieszkać na wsi i miałem wybór albo radiowy na który mnie nie stać albo internet z aero, za kilka miesięcy wracam do miasta i zacznę korzystać z internetu dostarczanego przez kablówkę bo to co robi plus,polsat i inne firmy zależne jest żałosne

Odpowiedz

159. ~:)()()
-1

2014-04-26 17:52:12

Od dzisiaj Aero2 wprowadzil Captch optyczny jeszcze trudniejszy przyslowiowy pendrak literki w plamce.Po wpisaniu tego nawet dobrze masz komunikat bledna odpowiedz.W dodatku nieczytelne

Odpowiedz

158. ~solosz
-1

2014-04-25 22:22:26

debile...stwardznienie rozsiane z czasow UBecji temu soloszowi sie przysnilo:( ale w sumie trzeba jechac i ten net od tego Zyda uzyskac, a potem wszelkie kontakty z soloszem WYCIAC: Aero, Plusa, jakies polsaty i polsady za plot wywalic, bo to totalna masakra. Polsat, Plus od solosza - nie !!! wole klamliwego playa:)

Odpowiedz

157. ~xy
0

2014-04-19 08:52:20

Taaa... Przepływność wzrosła o 25% i teraz niemal wszyscy mogą się połączyć - tylko dlatego, że swymi działaniami Aero wykosiło 25% użytkowników. Niektórzy ostatecznie dali sobie spokój z BDI. Tak więc w Aero2 albo nielogicznie myślą, albo usiłują wmawiać, że czarne jest białe.

Odpowiedz

156. ~Punk
2

2014-04-18 01:22:09

Wg mnie capatcha powinna pozostać gdyż po wprowadzeniu tego nagle darmowy internet od Aero2 przestał mulić.

Odpowiedz

153. jedrek
2

2014-04-17 15:10:30

@41 trzeba było żyć mniej rozrzutnie. Nieraz w historii byłem bez pracy, a jestem zwykłym robolem-fizolem :) a nie dyrektorem banku co sra pieniędzmi. I jakoś nie miałem problemu z umowami na 2 lata na normalny net 24/24 bez limitu i bez wysłuchiwiania mękolenia, że sąsiad przeze mnie nie może z neta korzystać, bo mu cały net zapchałem. Podpisując umowę człowiek pierw sobie kalkuluje czy go na to stać i jak ma mózg, to ma zawsze rezerwowe fundusze na comiesięczną opłatą. Na ale niektórzy chcą cudów, a kasy zero odłożone na czarną godzinę, bo muszą żyć na poziomie jak sąsiad dyrektor banku. W wojsku też miałem ludzi co wiecznie mękolili, że już bez grosza są, żółd mieliśmy taki sam, ja kasę miałem przez cały miesiąc inny już po tygodniu z dymem puścił. Zamiast aero zawsze pozostaje najbliższa stacja benzynowa, czy galeria handlowa w mieście z darmoewym wi-fi. Zresztą kto powiedział, że net jest niezbędny do życia? Net to taki miły dodatek do życia. Tak jak ktoś tu już odnośnie aut pisał. Nie stać, nie jeżdżę, zamiast mękolić. i po sprawie. A takie gadanie, że zapłacone z podatków i powinno być gratis. Autostrady też budowane z podatków i jakoś dziwnym trafem każdy przejeżdżający płaci kolejny haracz i cicho siedzi :)

Odpowiedz

152. ~Nick
-3

2014-04-17 14:42:48

Było słabo a teraz jest beznadziejnie...

Odpowiedz

151. MaciejM
3

2014-04-17 11:58:23

@150 brawo geniuszu

Odpowiedz

150. ~
-3

2014-04-17 11:53:39

D://Dokumenty//Bluetooth//Inbox//20140416_151429.jpg

Odpowiedz

149. ~Alucard
4

2014-04-17 09:49:32

A ja tam jestem zadowolony z wprowadzenia Captcha. Mieszkam na osiedlu i od czasu wprowadzenia tego rozwiązania internet Aero dział mi znacznie lepiej co jakiś czas testowałem sobie łącze speedtestem no i teraz jest znacznie lepiej. Pijawki ssące na darmowym internecie w końcu odpadły i można normalnie korzystać z internetu. Najgłośniej marudzą lenie którym nie chce cię kodu spisać i najlepiej narzekać i ci którzy za free szarpali całymi dniami torrenty itp. Kod w najmniejszym stopniu nie przeszkadza w sprawdzeniu Facebooka, posiedzeniu na necie, sprawdzeniu poczty itp. Teraz chociaż nie muli tak bardzo jak wcześniej. Chcesz ściągać na potęgę - zapłać a nie sap!

Odpowiedz

146. ~Do tych z hosta polkomtela
0

2014-04-17 06:36:03

Zygmunt to ty? Czy twoi klakierzy?

Odpowiedz

145. ~
2

2014-04-16 23:14:39

Propagandowa brednia ;)

Odpowiedz