DAJ CYNK

Były pracownik Google'a do zdjęć poleca... iPhone'a

31.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 41

Ważne 2

7

Vic Gundotra, były wiceprezes, wieloletni pracownik Google'a zajmujący się m.in. Google+ i wyszukiwarką internetowego giganta, nie poleciłbym smartfonu z Androidem do robienia zdjęć.Vic Gundotra, były wiceprezes, wieloletni pracownik Google'a zajmujący się m.in. Google+ i wyszukiwarką internetowego giganta, nie poleciłbym smartfonu z Androidem do robienia zdjęć.

Według Gundotra problemem smartfonów z Androidem jest otwarte oprogramowanie. Każdy producent może dowolnie modyfikować oprogramowanie i sterowniki aparatu, przez co nigdy nie będą one tak dobre jak te w smartfonach Apple'a. Sam użytkownik również może skorzystać z fabrycznej aplikacji lub setek innych dostępnych na rynku, niekoniecznie dobrze dopasowanych do możliwości aparatu w smartfonie.

Wszystko to powoduje, że Google nie może stworzyć jednego, konkretnego oprogramowania dla aparatu i zwyczajnie dopasować go do konkretnych sensorów będących na rynku (których ilość też komplikuje sprawę). A Apple? Wpada na jakiś pomysł, aktualizuje oprogramowanie danego modelu i wszystko działa.

Gundotor powiedział, że dojście Google do poziomu Apple'a w kwestii zdjęć zajmie jeszcze wiele lat. Warto przy tym zauważyć, że to słowa tej samej osoby, która niecałe pięć lat temu powiedziała, że smartfony Nexus będą miały wspaniałe aparaty.

Źródło tekstu: Vic Gundotra (Facebook); wł

Komentarze
Zaloguj się