DAJ CYNK

Brytyjski EE tworzy własny smartfon

orson_dzi

Sprzęt

Brytyjski operator Everything Everywhere pracuje nad smartfonem sygnowanym własną marką. To coraz rzadszy zabieg w dzisiejszych czasach.Brytyjski operator Everything Everywhere pracuje nad smartfonem sygnowanym własną marką. To coraz rzadszy zabieg w dzisiejszych czasach.

Może się wydawać, że czasy smartfonów sygnowanych logiem operatora powoli przeminęły. W Polsce były już Plusfony, Playset, HTC T-Mobile G1 i kilka smartfonów Orange. Obecnie tylko Pomarańczowi sprzedają jeszcze smartfony pod własną nazwą.

Smartfon EE będzie urządzeniem z niskiej półki, wyposażonym w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, układ MediaTek MT6755 i aparat o rozdzielczości 13 Mpix. Nie zabraknie też czytnika linii papilarnych. Smartfon ma trafić na rynek w pierwszym tygodniu grudnia w cenie poniżej 100 funtów.

Warto zwrócić uwagą na to, że w przeciwieństwie do urządzeń pojawiających się u polskich operatorów, smartfon EE ma być autorską konstrukcją. Chyba, że jesteście w stanie rozpoznać na zdjęciach dalekowschodnią myśl techniczną mało znanego producenta?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Engadget; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu