DAJ CYNK

Brakujący czytnik kart dla iPhone'ów

10.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7528

Ważne 2

9

Na polski rynek wchodzi czytnik kart pamięci SD i microSD firmy Transcend dla urządzeń z systemem iOS wyposażonych w złącze Lightning.

Na polski rynek wchodzi czytnik kart pamięci SD i microSD firmy Transcend dla urządzeń z systemem iOS wyposażonych w złącze Lightning.



Sugerowana cena urządzenia Transcend RDA2W wynosi 112 zł. Sprzęt otrzymał certyfikat MFi, w związku z czym użytkownik może być pewien jego kompatybilności z urządzeniami z systemem iOS.

Czytnik pozwala na pracę w obu kierunkach - nie tylko na archiwizację plików z telefonu czy tabletu o ograniczonej pojemności pamięci wewnętrznej, ale też np. przesyłanie zdjęć z lustrzanki do pamięci telefonu, w celu ich szybkiej obróbki i publikacji w serwisach społecznościowych.

Aplikacja Smart Reader, służąca do zarządzania czytnikiem, oferuje szybkie tworzenie kopii zapasowych, formatowanie kart, kompresję i dekompresję plików, szyfrowanie danych, dostęp do danych w chmurze czy zapis z dyktafonu bezpośrednio na kartę.

Źródło tekstu: Transcend, wł

Komentarze
Zaloguj się
42. Red_PL
0

2016-10-10 22:22:22

A jaki jest problem kupić sobie iPhone 128GB ? Naprawdę, polska cebula kupuje 16GB (teraz 32 na szczęście) a potem marudzi że mało miejsca zostaje.

Odpowiedz

41. ~
0

2016-10-10 21:08:45

ahhh, jakie to wygodne....

Odpowiedz

40. kvasir
0

2016-10-10 19:12:34

Powodzenia przy nagrywaniu w 4K, ciekawe na ile wam wystarczy 256 GB pamięć :P

Odpowiedz

39. PLANET
0

2016-10-10 15:55:53

No, ciekawe co można zgrywać biorąc pod uwagę zamknięty system plików... Bo przy podpięciu kablem do komputera bez iTunes można zgrywać tylko zdjęcia i filmy.. To co więcej będzie można, dokumenty? Jak to wygląda z muzyką? Dalej trzeba synchronizować przez iTunes? Nie da się ukryć, że zamkniętość systemu to największa wada iOSu. Wiadomo, dlaczego to tak działa, ale dla usera jest to po prostu niewygodne. Fajnie, że jest akcesorium, pytanie tylko jak to działa w praniu. Jeśli tak, jak dotychczas, to standardowo nie ma sensu brać tego telefonu poważnie pod uwagę.

Odpowiedz

38. mlody_pelikan
-1

2016-10-10 14:34:49

@34 - ale ja znam wszystkie te zalety iPhone/''a - do tego miałem wcześniej pare innych telefonów - ostatni z BB10, czy samego BB na andku; Jednak to nie było już to co BB10 więc tym razem wybór padł na I7 i jak na razie ejstem nim oczarowany jak BB Q10

Odpowiedz

37. TomekO
1

2016-10-10 14:22:46

Smartfon w roli videorejestratora. Zapcha każdą pamięć. Oczywiście nagrywa w pętli i stare video kasuje. W dobie internetu mobilnego 4G ja nie widzę sensu przechowywania muzyki czy filmów. Słucham czy oglądam online. Pewnie zapaleni gracze instalując sporo gier powyżej 1 GB też zapchają konkretnie pamięć.

Odpowiedz

35. ~Hotelarz
0

2016-10-10 14:19:11

@33, Nigdy nie miałeś w ręku a się wypowiadasz, mam Xiaomi Redmi 3S i nic mi nie zacina, więc nie gadaj głupot.

Odpowiedz

34. LuiN
0

2016-10-10 14:15:22

@32, mlody_pelikan - jeśli ktoś nie ma jeszcze lustrzanki z Wi-Fi to może tą metodą zgrać kilka zdjęć, wywołać RAW-y i opublikować relację z wydarzenia jeszcze na tym wydarzeniu będąc. Nie brakuje też narzędzi automatycznie montujących filmy - taki Quik potrafi przebić wydajnością na telefonie niejeden komputer. Owszem, teoretycznie da się nagrania obrabiać i pod Androidem, który ma mniejsze bariery w temacie OTG, ale działa to pod Androidem wolniej (obróbka zdjęć i eksport filmów) niż na zabawkach z iOS-em. Mniejsze jest też pod iOS-em ryzyko, że w czasie montażu program zawiesi się, albo dźwięk zostanie wyeksportowany z błędami.

Odpowiedz

33. ~Fokus
0

2016-10-10 14:10:14

@28. Wydajność w Xiaomi?? Raczej pompowana spreparowanym oprogramowaniem wydajność w benchmarkach, a w normalnym użytkowaniu zamula i laguje!

Odpowiedz

32. mlody_pelikan
-1

2016-10-10 14:03:35

@26 próbuje sobie wyobrazić jakąś ekstremalną sytuacje w której byłaby ona przydatna i do głowy przychodzi mi tylko tydzień na pustyni z najnowszym iPhonem i chęcią kręcenia filmów w 4K. Wydaje mi się że to raczej bajer którego nigdy w życiu nikt w polsce nie zobaczy ani u znajomego który ma iPhone/''a ani w sklepie ;)

Odpowiedz

29. dumelosw
0

2016-10-10 13:53:29

w moim iphonie 7 plus z 256 GB pamięci nie potrzebuje takich bajerów

Odpowiedz

28. ~Hotelarz
-1

2016-10-10 13:50:18

@19, Tak jestem cebulą, ale się śmieje z takich jak wy, że płacicie drugie tyle za taką samą wydajność jak w Xiaomi.

Odpowiedz

27. TomekO
2

2016-10-10 13:47:44

hmm a to nie wystarczy nawiercić iPhona w odpowiednim miejscu żeby dostać się do czytnika kart pamięci ? iPhone jest przecież amazing ;)

Odpowiedz

26. ~
0

2016-10-10 13:46:52

@21 Zastanawia mnie tylko jedno. Odkąd pamiętam iPhony nie miały wejscia na karty pamięci. Ktoś zrobił przejściówkę umożliwiającą tak naprawdę w domowym zaciszu zgrać sobie część danych na kompa i mają ból d**y. Przecież nikt nie każe biegać cały czas z kartą pamięci. OD razu dodam, nie mam iPhona, mam Honora 16gb pojemności i kartę pamięci 8gb tylko na muzykę, reszta siedzi z fonie i w chmurze.

Odpowiedz

17. mlody_pelikan
-1

2016-10-10 13:27:00

A czemu niby tak sądzisz? Gdzieś skłamałem w swojej wypowiedzi? Jeżeli nie wiesz to zamilcz i zaoszczędź sobie wstydu odpisując mi w jakikolwiek sposób ;)

Odpowiedz