DAJ CYNK

Boeing Black, czyli bardzo bezpieczny smartfon

27.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10

Ważne 7

1

Boeing zapowiedział nowego smartfona z systemem Android - Boeing Black, w którym postawiono na bezpieczeństwo i modułową budowę.

Boeing zapowiedział nowego smartfona z systemem Android - Boeing Black, w którym postawiono na bezpieczeństwo i modułową budowę. Sprzęt i oprogramowanie zbudowane jest od podstaw do bezpiecznego przechowywania i transmisji danych. Ma on być przeznaczony dla instytucji rządowych oraz osób, którym zależy na wysokiej poufności.

Dzięki wbudowanym funkcjom bezpieczeństwa, zasadom ograniczeń oprogramowania i fizycznej modułowości, Boeing chce zapewnić klientom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, zaufanie oraz bardziej elastyczne i wydajne rozwiązanie. Kluczowe funkcje to szyfrowanie dysku, sprzętowe szyfrowanie, wbudowane bezpieczne komponenty i zapewnienie autentyczności oprogramowania. Telefon może także skasować wszystkie dane, jeżeli wykryje, że ktoś próbuje otworzyć obudowę.

W urządzeniu można zdjąć tylną klapkę i dołączać dodatkowe moduły takie jak powiększony akumulator, moduł do połączeń satelitarnych czy zaawansowane czujniki lokalizacyjne.

Boeing Black am 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (540x960 pix), dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9, taktowany zegarem 1,2 GHz, moduł Bluetooth 2.1, złącze microSD oraz akumulator 1590 mAh. Działa w sieciach GSM, 3G oraz LTE.

Informacje dotyczące cen i dostępności nie zostały podane.

Źródło tekstu: Boeing, wł

Tagi: boeing
Komentarze
Zaloguj się