DAJ CYNK

Blaupunkt BS 02 trafia na polski rynek

13.06.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1712

Ważne 3

3

Na polski rynek trafił kolejny klasyczny telefon komórkowy z fizyczną klawiaturą oraz funkcją SOS, dzięki której można automatycznie zadzwonić lub wysłać wiadomość do pięciu wcześniej zdefiniowanych odbiorców.



Na polski rynek trafił kolejny klasyczny telefon komórkowy z fizyczną klawiaturą oraz funkcją SOS, dzięki której można automatycznie zadzwonić lub wysłać wiadomość do pięciu wcześniej zdefiniowanych odbiorców.

Blaupunkt BS 02 jest wyposażony w 2-calowy wyświetlcza o rozdzielczości 220 x 176 pikseli, po 32 MB RAM-u i ROM-u, obsługę kart pamięci do 32 GB oraz łączność GSM 900/1800 MHz i Bluetooth. Na pokładzie urządzenia o wymiarach 113 x 55 x 13,2 mm znajduje się aparat 1,3 Mpix, akumulator o pojemności 1000 mAh, a także dyktafon, odtwarzacz audio i wideo oraz radio FM. Jest też port microUSB, gniazdo audio 3,5 mm i przycisk SOS.

Dzięki funkcji SOS, użytkownik znajdujący się w nagłej sytuacji może powiadomić kogoś bliskiego, że potrzebuje pomocy. To szczególnie istotne, jeśli jest to osoba chora lub starsza. Mamy nadzieję, że nasz BS 02 pomoże w zwiększeniu poziomu komfortu i bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych - powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

Tryb działa nawet wtedy, gdy klawiatura jest zablokowana. Po wciśnięciu przycisku SOS telefon może zadzwonić, a także wysłać wiadomości tekstowe, do wcześniej zdefiniowanych odbiorców (maksymalnie pięciu). W przypadku połączeń telefonicznych, łańcuch alarmowy rozpoczyna się po dłuższym przyciśnięciu klawisza SOS i trwa tak długo, aż ktoś z listy odbierze telefon. Natomiast treść wiadomości tekstowej może być dowolnie edytowana, w zależności od potrzeb. Ponadto po uruchomieniu trybu SOS, telefon emituje donośny sygnał alarmowy.



Do telefonu dołączona jest podstawka ładująca. Zestaw z telefonem w czarno-srebrnej wersji kolorystycznej dostępny jest w sieciach sklepów AB Foto, Media Expert i Technikalia.pl. Sugerowana cena detaliczna to 139 zł.

Źródło tekstu: Blaupunkt

Komentarze
Zaloguj się
15. ~sebastianr
0

2018-07-06 14:43:34

Przetestowany, działa jak należy. Mam nadzieje, że spełni się w roli alarmu w nagłych wypadkach.

Odpowiedz

14. ~fafa
0

2018-06-17 13:35:40

@13 czemu u nich akurat? Najlepeij cenowo?

Odpowiedz

13. ~maki
0

2018-06-17 10:00:20

no planuję wziąć i pewnie z ME właśnie. Dla rodziców.

Odpowiedz

12. ~Nick445
0

2018-06-17 08:55:35

@lako dostaniesz spokojnie w Media Expert ;) a jak kupisz to koniecznie wypełnij ankietę u nich :)

Odpowiedz

11. ~Adam
0

2018-06-15 01:16:26

Całe szczęście, że ma tylko 2G. 3G niedługo wyłączą.

Odpowiedz

10. ~lako
0

2018-06-14 23:12:28

Jak będzie w media expercie o ile jeszce nie ma to idę zgadać. Zaciekawił mnie.

Odpowiedz

9. ~Niezgodna Niezadowolona
0

2018-06-14 13:34:39

7). A po co Ci ta idea? Chyba wszystkie foniki majà szybkie dzwonienie - wybierasz np. nr 7, naciskasz, trzymasz dłuzej i krèci numer (uprzednio przypisany):-)

Odpowiedz

8. wlo
0

2018-06-14 13:32:37

Powiem tak...Jeśłi przycisk SOS nie jest zaprojektowany tak, ze przypadkowo przy byle okazji "sam" się wciska, to OK. Moja teściowa miała MaxCom-a z takim przyciskiem. Wyłączyłem go po kilku przypadkowych "reakcjach" ;-)

Odpowiedz

7. ~paawel
0

2018-06-14 13:15:40

Może i nie ma USB-C, ale sama idea z przyciskiem SOS jest mega. Mój ojciec to już starszy Pan, o którego, nie powiem, czasem się martwię, a taki telefon daje jednak jakieś zabezpieczenie.

Odpowiedz

6. marnet
0

2018-06-14 07:33:43

Taki sam telefon (tylko bez znaczka Blaupunkt) - Overmax Vertis 2210 Easy - kosztuje ok. 40% mniej.

Odpowiedz

5. Mar9999
0

2018-06-13 21:25:24

@3Mam dokładnie takie samo zdanie. ale pasmo przenoszenia jest tu mniejszym problemem, a problemem są zastsowane kodowanie, bo dźwięk w pasmie 300 Hz - 3,5 kHz może być prawie jak w jakości z UKF, ale w technice cyfrowej można go zakodować tak jak dźwięk z radai na falach długich lub jak na UKF. Oczywiście im szersze pasmo, tym lepiej, ale i tak główną rolę odgrywa kodek i dla HD Voice jest to Adaptive Multi Rate – WideBand w pasmie 50-6400 Hz (wszystkie tryby) plus 6400-7000 Hz (tylko tryb 23,85 kbit / s), który zapewne jest licencjonowany (Nokia i VoiceAge), a to kosztuje.

Odpowiedz

4. ~
0

2018-06-13 19:51:48

Nie ma usb-c? to skandallllllll!!!!!!!!11111111111111111

Odpowiedz

3. toms
2

2018-06-13 17:38:32

Nawet mój 77 letni Ojciec się wkurzył i nauczył dzwonić z LG K8, bo brak HDV mocno Mu dokuczał. Teraz czytelność głosu jest dla Niego jak dla młodziaka. Czy producenci nie mogą standardowo wyposażać swoich urządzeń w takie możliwości, jak obsługa HDV w każdym, nawet najprostszym telefonie? Nie jestem głuchy, ale ileż można słuchać bełkotu w paśmie 2,5 kHz? Ktoś lubi słuchać "Jedynki" PR na 225kHz? Bo ja zdecydowanie wybieram UKF.

Odpowiedz