DAJ CYNK

Błąd 53 - plaga śmierci iPhone'ów

08.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 48

Ważne 4

10

Apple zabrania użytkownikom napraw iPhone'ów w nieautoryzowanych serwisach. Kończy się to całkowitym zablokowaniem smartfonu.

Apple zabrania użytkownikom napraw iPhone'ów w nieautoryzowanych serwisach. Kończy się to całkowitym zablokowaniem smartfonu.

Error 53, to komunikat błędu, który pojawia się na ekranie iPhone'ów 6 po dokonaniu jakiejkolwiek naprawy w nieautoryzowanym serwisie, a następnie aktualizacji systemu. Smartfon nadaje się wtedy wyłącznie do wyrzucenia. Nie ma możliwości odblokowania go, ani też wydobycia z niego jakichkolwiek danych.

Apple zasłania się w tej sprawie bezpieczeństwem użytkownika. Dzięki temu zapobiega użytkowaniu smartfonu przez nieuprawnionego użytkownika. W praktyce jest to zmuszanie go do korzystania wyłączenie z autoryzowanych napraw serwisowych i oryginalnych podzespołów. Błąd pojawia się w momencie, kiedy urządzenie wykryje obecność komponentu, który nie pochodzi z oficjalnego źródła Apple.

Jak informuje The Guardian, zmuszanie użytkowników do korzystania wyłączenie z autoryzowanych serwisów jest niezgodne z prawem. Podobne praktyki próbowali swego czasu wprowadzić między innymi producenci samochodów, ale obróciło się to przeciwko nim.

Źródło tekstu: The Guardian; wł

Komentarze
Zaloguj się