DAJ CYNK

BlackBerry Z10 wyprzedzał swoje czasy

13.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5000

Ważne 9

1

Pozbawiony przycisku Home iPhone X wprowadza "nowe i rewolucyjne" gesty. Ciekawostką jest to, że takie gesty były w BlackBerry 10. 4,5 roku temu.



Pozbawiony przycisku Home iPhone X wprowadza "nowe i rewolucyjne" gesty. Ciekawostką jest to, że takie gesty były w BlackBerry Z10. 4,5 roku temu.

Podczas wczorajszej konferencji Apple'a mogliśmy zobaczyć jak wygodne i rewolucyjne są nowe gesty obsługiwane przez iPhone'a X. Zamiennikiem przycisku Home jest tutaj gest przesunięcia palcem z dołu ekranu ku górze. Jeśli zrobimy to samo, ale przytrzymując palec w dolnej części ekranu, wywołamy listę pracujących aplikacji.

W ciemno możemy stwierdzić, że nowy sposób obsługi iPhone'ów przyjmie się i będzie bardzo chwalony. Dlaczego? Bo tak samo było z BlackBerry Z10. Smartfon również nie miał przycisku Home i obsługa systemu opierała się na takich samych gestach. Co najważniejsze, było to bardzo chwalone przez użytkowników.

Zobaczcie jak wygląda to w iPhonie X (od 4:40):
<: F3341 :>

A tak wyglądała obsługa BlackBerry 10:

Źródło tekstu: CrackBerry; wł

Komentarze
Zaloguj się
36. ~Q10
0

2017-09-14 07:29:22

Wyjdź z domu, wyłącz wifi i zacznij dzwonić. Zobaczysz tę cudowną baterię.

Odpowiedz

35. ~Ludwik
0

2017-09-14 00:24:14

Aha, dla akumulatora litowo-jonowego bardzo niekorzystne jest także rozładowanie go tak żeby smartfon się wyłączył i pozostawienie go w takim stanie przez dłuższy czas.

Odpowiedz

34. ~Ludwig
0

2017-09-14 00:10:25

PS akumulator w smartfonie wbrew pozorom bardzo łatwo jest uszkodzić, obniżając jego żywotność. Wystarczy jakieś głupie formatowanie, czy też przegrzanie smartfonu zostawiając go za szybą w samochodzie podczas upałów, a później jest płacz, że akumulator krótko działa.

Odpowiedz

33. ~Ludwik
0

2017-09-14 00:03:01

Dementuję plotki, że niby akumulator w &quot;Jeżyce&quot; Q10 był jakoś dramatycznie słaby. Może dziś pojemność 2100 mAh nie wygląda imponująco, ale też zapotrzebowanie na energię w Q10 było niższe od tego w aktualnych smartfonach. Kupiłem na a... pewnym serwisie aukcyjnym roczne Q10 i używałem go ponad rok. Akumulator spokojnie dawał radę jak na moje potrzeby.

Odpowiedz

32. ~
0

2017-09-13 21:58:18

Super tel

Odpowiedz

2017-09-13 18:11:22

@29 widać, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja hejtuje BB? Zauważyłem tylko, że bateria nie była zaletą większości modeli z OS10. Poza tym jeżynek używałem od czasów 8700v więc gdybym ich nie lubił to raczej nie byłbym z firmą tak długo.No ale Ty już musisz dopisać do tego swoją ideologię. Twoje prawo, ale ja cenię swój czas i nie mam zamiaru go tracić dla kogoś kto BB widział jedynie na ekspozycji a dane na temat baterii czerpie z testów w warunkach laboratoryjnych opublikowanych w sieci.Pozdrawiam i żegnam.

Odpowiedz

30. ~lomax
0

2017-09-13 17:53:59

Q10 miało IMO baterię ok. Ktoś tu wrzucał screena i ma/miał albo zepsuty fon albo baterię albo soft! Były takie przypadki, nadal na crackberry są opisy fatalnej baterii q10. Taki telefon się serwisuje albo wywala.

Odpowiedz

29. ~S7
-1

2017-09-13 15:50:39

do 27. Ja natomiast uważam się za użytkownika promu kosmicznego... :-)&quot;udowodnić&quot;?! Mylisz swoje deklaracje (które cię nic nie kosztują i możesz tu składać dowolne) z dowodami!!&quot;Nie zależy mi też na tym, czy ktoś w to wierzy czy nie&quot; -&gt; niezły żart! To po jego grzyba odszedłeś od tematu newsa? Ktorym dla przypomnienia dotyczyły obsługi interfejsu w BB Z10 oraz tego, że Apple w iPhone X tak naprawdę nie wprowadziło nic nowego w kwestii rezygnacji z klawisza Home i obsługi za pomocą gestów. Pytał cię ktoś o baterię w Z10, a tym bardziej w Q10?! Chciałeś kogoś ostrzec przed zakupem Z10 i Q10?! Chciałeś zdyskredytować OS, który już jest martwy?! Tylko po co?Jak na razie to nie wyglądasz na użytkownika, ale na hejtera BB, ewentualnie na trolla, który chce zwrócić na siebie uwagę pisząc wyssane z palca i nieistotne opinie. To ostatnie zresztą ci się udalo, bo jak widać powyżej najwięcej osób odnosiło się właśnie do twoich komentarzy.

Odpowiedz

28. ukefake
0

2017-09-13 15:11:03

Gesty były już w tablecie playbook z 2011 - brawa dla jabłkowego R&amp;D ;)

Odpowiedz

2017-09-13 14:24:28

@25 nie uważam się za eksperta, uważam się za użytkownika, który korzystał z urządzeń o których pisze. A na dodatek potrafię swoje tezy udowodnić, w przeciwieństwie do typowych Januszy. Nie zależy mi też na tym, czy ktoś w to wierzy czy nie.

Odpowiedz

26. ~S7
0

2017-09-13 14:21:32

Widać fanatykom nadgryzionego jabłka skoczyło ciśnienie na wieść, że jabłkowe &quot;innowacje&quot; są o kilka lat wstecz za konkurencją i próbują teraz obsrywać BlackBerry.

Odpowiedz

25. ~S7
0

2017-09-13 14:16:15

do 18. Myślisz, że cokolwiek napiszesz to od razu staje się prawdą objawioną, bo... Ty tak napisałeś. Pewnie uważasz się za mesjasza, a jesteś zwykłym &quot;Januszem mającym się za eksperta&quot;.Każdy (zwłaszcza jak nie podpisuje się pod tym imieniem i nazwiskiem) może sobie napisać np., że przez lata woził się tylko flagowymi limuzynami od Audi, BMW, czy Mercedesa... klawiatura przyjmie dowolną bajeczkę.

Odpowiedz

24. ~Pazzyrra
0

2017-09-13 13:57:59

Mam Q10 od sporego czasu i uważam że BB10 był najlepszym systemem pod słońcem (przynajmniej dla mnie). Działał o niebo lepiej niż IOS na który zamieniłem ze względu na brak wsparcia. Sposób operowania gestami to mistrzostwo świata. Bateria w Q10 wcale nie była aż taka zła przynajmniej w porównaniu do Iphone 5s, którego używam obecnie. Jakość wykonania niezła chociaż trochę gorsza od tego do czego przyzwyczaił Blackberry szczególnie klawiatura. U mnie np klawisz B stracił klik, uklepal się. Działa ale to wkurza. Tęsknię za BB10 a Apple jak zwykle zaś coś zrzyna. Assholes

Odpowiedz

23. Swarozyc
0

2017-09-13 13:32:02

Miałem (właściwie mam) Playbooka. Bardzo fajny system. Sklep nieco prostacki, ale sam system bez zarzutu. Tak naprawdę to BB 9700 to był telefon który najcieplej wspominam. Niestety, mam mocno odmienny gust niż większość mieszkańców tej planety (np. lubię Windows Phone/Mobile).

Odpowiedz