DAJ CYNK

BlackBerry planuje zwolnienie do 40% swoich pracowników

20.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2752

Ważne 1

2

BlackBerry przygotowuje się do masowych zwolnień pracowników. Do końca roku pracę stracić może nawet 40% pracowników firmy - donosi The Wall Street Journal.

BlackBerry przygotowuje się do masowych zwolnień pracowników. Do końca roku pracę stracić może nawet 40% pracowników firmy - donosi The Wall Street Journal.

W marcu tego roku kanadyjski BlackBerry miał 12,7 tys. pracowników, zaledwie dwa lata temu - ponad 17 tys. i aż 14% rynku smartfonów w USA. Obecnie udział BlackBerry w rynku smartfonów w USA szacowany jest przez IDC na mniej niż 3%.

Dalsze scenariusze dla BlackBerry rysują się w coraz ciemniejszych barwach. Od pewnego czasu firma kurczowo szuka inwestora strategicznego i pojawiają się coraz to nowe plotki na temat firm, które rzekomo rozważają przejęcie niegdyś bardzo cenionego producenta smartfonów. Pojawiły się również wyceny portfolio patentów BlackBerry, których szacowana wartość to 2-3 mld dolarów. Gdyby o walki o patenty przystąpili Apple, Google i Microsoft, końcowa wartość transakcji zdaniem analityków mogłaby wynieść nawet 4-5 mld dolarów.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, wł

Tagi: BlackBerry
Komentarze
Zaloguj się
15. ~marcellove
0

2013-09-23 10:36:24

@13Ja tam nie nazekam na ceny ani BB ani Appla,po prostu ich nie kupuje.Ostatni telefon kupiłem w sklepie MM za 59pln i mi taki wystarczy.Dzwoni i wysyła smsy i taki mi wystarczy.

Odpowiedz

14. ~Calm7
0

2013-09-23 10:04:40

13). I to jest usprawiedliwieniem chorej ceny?! Bo ma aktualizację po kilku latach? Śmieszne.

Odpowiedz

13. applefan_
0

2013-09-23 09:49:23

@12 iPhone jest wart swojej ceny, bo np 3,5 letni IP4 dostał aktualizację do iOS7 a który ze starych BB dostał BB10...? Odpowiem: żaden.

Odpowiedz

12. ~JustMe
0

2013-09-22 16:48:39

Bawią mnie komentarze ze ceny z kosmosu. Jak to z kosmosu? A ceny iPhone? Te juz nie z kosmosu?

Odpowiedz

11. ~hopla
0

2013-09-20 19:33:40

Tak to jest jak taki model Z30 jest dostępny najtaniej za 500 funtów. Jak chcą kosić klientów na takich modelach to nie dziwię się,że nikt tego nie kupuje. Z10 i Q10 też były drogie i nikt ich nie chciał.

Odpowiedz

10. ~m.
0

2013-09-20 18:48:38

A ja mam Q10 i jestem zadowolony z prostoty obsługi systemu BB 10 i jego funkcjonalności. Wyrzuciłbym całe badziewie, co podnosi ceny, zostawiłbym system, dobry wyświetlacz i doskonałą obudowę, i sprzedawał jako średnią półkę dla biznesu - telefon pożądany przez wielu, a nie ma takiego na rynku.

Odpowiedz

9. ~Calm7
0

2013-09-20 17:29:18

8). A ja powiem, że miałbym chęć jakiegoś bb kupić... Oczywiście nie z tych nowych, choć i używanych ceny nie są przystępne...

Odpowiedz

8. ~tata
0

2013-09-20 17:21:16

W ramach solidarnosci zwiazkowej nic od tej firmy nie kupie.

Odpowiedz

7. ~asdf
1

2013-09-20 13:25:15

W dłuższej perspektywie Apple, Google( Motorola) i Microsoft skazane są na marginalizacje.... Ratują je tylko własne systemy operacyjne... Ale dobijają koszty produkcji.... Przyszłość to Samsung, Lenovo, Huaweii, i ZTE..... i cała gama chińskich i Indyjskich producentów którzy sprzedaja sie w Azji południowo- zachodniej. Kto nie sprzedają sie w Azji ten się nie liczy....

Odpowiedz

6. ~a_lex
0

2013-09-20 12:00:34

To zostaną Apple, Google i Microsoft ze swoimi systemami. Takie czasy, wszędzie na świecie jest to samo.

Odpowiedz

5. wiklef
0

2013-09-20 11:54:51

szkoda... konkurencja będzie o wiele mniejsza :(

Odpowiedz

4. ~ziutasek
0

2013-09-20 11:46:35

Sprzęt mają dobry ale ceny absurdalne ... szkoda ale już Kopernik pisał że gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Odpowiedz

3. ~bibby
1

2013-09-20 11:40:56

Cena z kosmosu, to i nic dziwnego że nikt nie kupuje. Za BB Q10 tyle samo ile za GS4? Słodkich snów. Za Z10 na wejściu ponad 2,5 tys., mimo że nie miał ekranu HD? Spece BB od cenników żyją w jakimś własnym urojonym świecie. Jak chcą zyskać rzeszę fanów, muszą zjechać z cenami poniżej modnej czołówki, nie wybijać się górą.

Odpowiedz

2. ~
1

2013-09-20 11:38:03

A szkoda, myślałam że się jakoś pozbierają.

Odpowiedz

1. ~Tobiasz
1

2013-09-20 11:22:02

Coż, kapitalizm.

Odpowiedz