DAJ CYNK

BlackBerry - brak smartfonów z BB OS w 2016 roku

08.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3701

Ważne 4

1

Prezes BlackBerry potwierdził na trwających tarach CES, że w 2016 roku jego firma zamierza produkować wyłącznie smartfony z Androidem.

Prezes BlackBerry potwierdził na trwających tarach CES, że w 2016 roku jego firma zamierza produkować wyłącznie smartfony z Androidem.

Jak poinformował John Chen w rozmowie z portalem Cnet w 2016 roku BlackBerry zamierza wypuścić na rynek dwa urządzenia z systemem Android, w tym jedno z nich będzie smartfonem. Tym samym przez cały rok firma nie będzie produkować nowych urządzeń z systemem BlackBerry OS.

Pomimo tego, że sprzedaż modelu BlackBerry Priv nie jest zachwycająca, prezes BlackBerry z optymizmem patrzy w przyszłość, porównując sprzedaż smartfonów do premiery filmów - na początku zawsze jest ekscytacja czymś nowym, a ostateczny sukces zależy od kolejnych tygodni i miesięcy.

Fani systemu BlackBerry 10 nie muszą jeszcze popadać w rozpacz. Nie zostało jeszcze powiedziane, że firma całkowicie rezygnuje z urządzeń opartych o własny system operacyjny, a modele już w niego wyposażone, jak BlackBerry Classic będą cały czas dostępne w sprzedaży.

Źródło tekstu: cnet; wł

Komentarze
Zaloguj się
23. applefan_
0

2016-01-11 09:03:52

@22 nie wspomniałem przecież słowem o Apple, o co Ci chodzi? Pisz na temat.

Odpowiedz

22. ~Ha±
0

2016-01-10 12:40:28

21). przestań rzesz się wreszcie tak tym apple chełpić, człowieku.

Odpowiedz

21. applefan_
0

2016-01-10 12:28:02

@19 BB stanie się białym krukiem - jeśli już nim nie jest biorąc pod uwagę te śladowe ilości jakie w tej chwili sprzedają. Z drugiej strony, skoro jest takie dobre i miało kiedyś masę kasy np na marketing (bo na lepsze produkty jej nie przeznaczyło) to dlaczego jest tak źle? @3 Medyk, wyjaśnisz?

Odpowiedz

20. ~Pablo
0

2016-01-09 15:09:18

Kurde, najlepszy system wykończą. Za moment to trzeba będzie zaopatrzyć się w jakąś komórkę bez tych badziewi typu Winda/IOS/ Andek. Same szpiegi.

Odpowiedz

19. ~Ja±
0

2016-01-08 23:19:35

5). co ty chrzanisz? mając dobry fon (BB) nikt nie musi się martwić o aktualizację. Nie masz czego się przyczepić, to się czep pociągu.

Odpowiedz

18. a_lex
0

2016-01-08 22:27:16

Może teraz będzie okazyjnie można kupić smartfony z BB OS?

Odpowiedz

17. ~vaingloriois
0

2016-01-08 22:00:27

Ooo, dualboot to byłoby coś! Faktycznie szkoda że nie poszli w takim kierunku...

Odpowiedz

16. ~
0

2016-01-08 19:33:33

japcokfan, o tym gigancie bełkoczesz?

Odpowiedz

14. ~
0

2016-01-08 16:38:23

Gdyby pokusili się o dualboot, czyli android i bb os 10 w jednym, to byłbym jednym z pierwszych w kolejce po ich tele. A tak... pozostaje dbać o swojego passporta, bo do czego wracać? Do androida? Bez sensu :(

Odpowiedz

13. applefan_
-1

2016-01-08 15:55:31

@12 ah ten kult Nokii i zakłamywanie faktów. Nokia w swojej historii osiągnęła największą kapitalizację na poziomie 116mld USD i było to w 2007r. Apple maksymalnie osiągnął 775 mld USD w 2015 więc jest prawie 7 razy większy od Nokii w jej czasach maksymalnej świetności. Więc Apple to supergigant największy na świecie, a Nokia była tylko bardzo duża. Jednak Apple się dopiero rozpędza. Zobaczycie co będzie po przytłaczających konkurencję wynikach za 2015 rok...

Odpowiedz

12. ~
0

2016-01-08 15:25:12

@9 Nokia byla nieporównanie większym gigantem i co? Kto by powiedział 10 lat temu, że w 2015 marka Nokia praktycznie zniknie z rynku.? Patrząc na wtórność produktów Apple i zero innowacji/rewolucji, upadek Apple nastąpi szybciej niż można się spodziewać.

Odpowiedz

11. SRT10
0

2016-01-08 15:16:15

Smutna wiadomość. Zawsze lubiłem Blackberry i mam je do dziś.

Odpowiedz

10. ~Wielebny Jobs
0

2016-01-08 15:07:46

applefan - nie kapitalizacji tylko kapłanizacji. Jesteśmy ogólnoświatową sektą dla półgłówków dowartościowujących się zakupem bubla w cenie 5x większej niż realna jego wartość. Teraz jedziemy z różem... kupują szaleńcy. W przyszłym roku będzie sraczko-buraczkowy - dla lepszej identyfikacji marki. Szalom.

Odpowiedz

-1

2016-01-08 14:58:56

@8 Apple nie padnie. A jeśli już to nie za naszego życia. Apple jest gigantem na skalę światową (nr 1 pod względem kapitalizacji) z potężnymi zasobami finansowymi.

Odpowiedz

8. ~
0

2016-01-08 14:55:56

Nic nie trwa wiecznie, panie/pani applefan_. Jak apple padnie, co wtedy? Emigracja na księżyc?

Odpowiedz