DAJ CYNK

Będzie ulepszona wersja BlackBerry KeyOne. W Indiach.

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4349

Dwa tygodnie temu w pierwszym sklepie (Selfridges w Londynie) zadebiutował BlackBerry KeyOne. Wyjdzie też jednak inna (i lepsza) wersja tego modelu. Gdzie? W Indiach.Dwa tygodnie temu w pierwszym sklepie (Selfridges w Londynie) zadebiutował BlackBerry KeyOne. Wyjdzie też jednak inna (i lepsza) wersja tego modelu. Gdzie? W Indiach.

Mija już kilka miesięcy od zmiany strategii BlackBerry w segmencie urządzeń. Powodem było przekształcenie się kanadyjskiej firmy z potentata w markę niszową. CEO BlackBerry (dawny RIM) John Chen wykonał w Waterloo tytaniczną pracę. Zmienił przedsiębiorstwo z zajmującego się sprzętem w takie, które ukierunkowane jest na oprogramowanie. A tutaj BlackBerry idzie dobrze.

Nie obyło się bez ofiar. Ofiarą padł autorski system - BlackBerry 10, którego ostatnim modelem był Leap. Ale była też inna, równie duża zmiana. Teraz sprzętem zajmują się partnerzy - indyjski Optiemus Infracom (Indie, Nepal, Sri Lanka i Bangladesz), BB PT Merah Putih (Indonezja) oraz chiński TCL (reszta świata). W ostatnim czasie Merah Putih wydało model BlackBerry Aurora a TCL - KeyOne.

Optiemus wyda jednak własną wersję KeyOne'a. Będzie ona miała 4 GB RAM (zamiast trzech) i możliwość umieszczenia dwóch kart SIM. Dotychczas jedynym modelem z tą funkcją była indonezyjska Aurora. Indyjski KeyOne wyceniony zostanie na 39999 rupii (około 2499 złotych). Prawdopodobnie pojawi się też na innych rynkach Optiemusa - na Sri Lance, w Bangladeszu i Nepalu.

Zobacz: BlackBerry KeyOne dostępny przed premierą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: BlackBerry

Źródło tekstu: phoneradar, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu