DAJ CYNK

Awaria mikrofonu po aktualizacji do iOS 11.3 w iPhone'ach 7 i 7 Plus

06.05.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7957

Ważne 2

1

Apple potwierdziło możliwe nieprawidłowości w działaniu mikrofonu w iPhone'ach 7 i 7 Plus po aktualizacji do iOS 11.3. Pojawiły się również informacje o prawdopodobnym udostępnieniu bezpłatnej naprawy/wymiany nawet dla osób, którym zakończył się okres ochrony gwarancyjnej iPhona.Apple potwierdziło możliwe nieprawidłowości w działaniu mikrofonu w iPhonie 7 i 7 Plus po aktualizacji do iOS 11.3. Pojawiły się również informacje o prawdopodobnym udostępnieniu bezpłatnej naprawy/wymiany nawet dla osób, którym zakończył się okres ochrony gwarancyjnej iPhone'a.

AASP (autoryzowane centrum serwisowe Apple) udostępniło dokument, w którym potwierdza, że niektórzy właściciele siódemek po aktualizacji borykają się z problemami z mikrofonem. Utrudnienia objawiają się szarym symbolem głośnika podczas wykonywania i odebrania połączeń, ale również brakiem odtwarzania dźwięków podczas oglądania wideo czy notatek głosowych. Dokument ten zawiera możliwe sposoby rozwiązania tych problemów przez użytkowników, informuje również o możliwości uzyskania zgody na bezpłatną naprawę/wymianę iPhone'a w okresie pogwarancyjnym.

Nie wydaje się, żeby usterka występowała w wielu urządzeniach, niemniej jeśli zauważycie podobne problemy w swoich siódemkach niezbędny będzie kontakt z pomocą techniczną Apple bądź odwiedziny w najbliższym Apple Store.

Źródło tekstu: 9to5Mac.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu