DAJ CYNK

AverMedia TD310 - oglądaj telewizję na ekranie komputera

21.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4371

Ważne 2

1

AverMedia TD310 to niewielki tuner telewizyjny na USB, który pozwala oglądać na ekranie komputera cyfrową telewizję, w tym jakości 4K.AverMedia TD310 to niewielki tuner telewizyjny na USB, który pozwala oglądać na ekranie komputera cyfrową telewizję, w tym jakości 4K.

Coraz więcej osób rezygnuje z posiadania odbiornika telewizyjnego, zadowalając się ekranem komputera. Jednocześnie ludzie nie chcą rezygnować z oglądania ulubionych programów telewizyjnych - czytamy w komunikacie prasowym producenta.

Tylko czy w dobie streamingów i VoD sprzętowe rozwiązania są nam nadal potrzebne? Choć wydawać by się mogło, że era kart telewizyjnych jest już za nami, trzeba przyznać, że urządzeniu firmy AverMedia trudno cokolwiek zarzucić - no może poza ceną, która zawsze mogłoby być niższa. Nie zapominajmy też, że podczas wyjazdów poza tereny miejskie, nie zawsze trafimy na odpowiednią jakość sieci na potrzeby wideo strumieniowego.

Po podłączeniu do komputera lub laptopa, TD310 zaczyna wykrywać nadawane na żywo transmisje telewizyjne w sygnałach DVB-T2, DVB-T i DVB-C. Urządzenie obsługuje także standard kompresji HEVC (H.265), zapewniając tym samym obraz w jakości Ultra HD.

TD310 wspierany jest przez aplikację AVerTV 3D. Apka ta pozwala m.in. zaplanować nagrywanie wybranego programu telewizyjnego czy skorzystanie z funkcji TimeShift, umożliwiającej wstrzymanie czy przewinięcie emitowanego na żywo fragmentu.

W zestawie z TD310 znajduje się również specjalna antena, której celem jest wzmacnianie sygnału. Konstrukcja urządzenia pozwala na ustawienie antenki pod kątem zapewniającym najlepszy możliwy zasięg. Urządzenie zajmuje naprawdę niewiele miejsca i można je zabrać ze sobą w podróż.

Tuner TV TD310 kosztuje 259 zł.

Źródło tekstu: AVerMedia

Przewiń w dół do następnego wpisu