DAJ CYNK

AT&T: Koniec lenistwa drodzy producenci, radio FM ma być

29.07.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6615

Ważne 9

3

AT&T zdecydował się na nietypowy krok. Każdy telefon w ofercie sieci od 2016 roku musi mieć działające radio FM.

AT&T zdecydował się na nietypowy krok. Każdy telefon w ofercie sieci od 2016 roku musi mieć działające radio FM.

Jeśli jesteś miłośnikiem Apple'a i zacierasz ręce na iPhone'a z radiem FM, możesz przestać. Wymagania AT&T dotyczą jedynie telefonów z Androidem. Cieszyć powinni się natomiast miłośnicy telefonów marki Samsung. Koreański producent, jeśli będzie chciał zawitać w ofercie potężnej amerykańskiej sieci, do Note'a 5 czy Galaxy S7 będzie musiał upchnąć pomijane dotąd radio.

Jaki interes ma w tym wszystkim AT&T? Analogowe radio obniża obciążenie sieci streamingami. Po ostatniej karze dla T-Mobile USA, fakt posiadania nieobciążonej sieci może oznaczać oszczędności liczone w milionach dolarów.

Zobacz: 17,5 mln dolarów kary dla T-Mobile USA za brak dostępu do numeru alarmowego

Trudno powiedzieć czy decyzja posiadającego przeszło 122 mln aktywnych kart SIM AT&T przyniesie pozytywny skutek również dla innych rynków. Specjalne wersje telefonów dla danego kraju czy nawet sieci nie są w końcu niczym nowym.

A dla Was jak bardzo istotna jest funkcja radia FM w telefonie?

Źródło tekstu: ZDNet, wł

Tagi: at&t radio FM
Komentarze
Zaloguj się
33. ~koziolku
0

2015-07-30 18:37:36

Jeśli mają to robić tak jak do tej pory, jest mi to obojętne z lekkim wahaniem w stronę "raczej przeciwny", bo implementacja radia choćby np. w Galaxy S2/Note woła o pomstę do nieba. Nie ma jak przepuścić sygnału z radia przez korektor (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę). To, oczywiście, drobnostka (w porównaniu do sprawy czułości takich odbiorniczków), ale słuchając muzyki ze streamingu czy karty SD jestem przyzwyczajony do dźwięku dopasowanego do np. moich słuchawek.

Odpowiedz

32. ~eryk
0

2015-07-30 14:31:03

link do radia moto : wklejasz go do apk downloader i masz

Odpowiedz

31. ~eryk
0

2015-07-30 14:04:00

hm. ja majac motorole e2 lte uaktualniłem apk radia fm motorola w sklepie google i pojawiła sie opcja słuchania radia przez głośnik i w dodatku bez anteny jakim był kabelek od słuchawek. jest tez mozliwosc nagrywania radia w formacie acc w jakosci 64bb/s.

Odpowiedz

30. ~
0

2015-07-30 11:00:49

@28 Eryk a możesz zapodać plik apk. Z moto g2 lte????

Odpowiedz

29. ~Fm
0

2015-07-30 10:49:34

Operatorzy nie życza sobie telefonów z DDĄBbo to obniży ich przychody z transmisji danych ...

Odpowiedz

28. ~eryk
0

2015-07-30 10:14:08

at27. wielu korzysta z radia fm w telefonie. nie wszedzie jest dobry zasieg sieci zeby strumieniowac. moto e2 lte po aktualizacji apk radia rowniez odbiera bez słchawek i pozwala na nagrywanie

Odpowiedz

0

2015-07-30 10:10:50

Jeśli już radio w telefonie, to raczej cyfrowe. Poza tym radio FM wymaga podłączenia słuchawek, bo ich kabel jest anteną (są nieliczne wyjątki np. telefon dla seniorów Alcatel 2001, który nie wymaga podłączenia słuchawek. Tak więc ogólnie mało kto korzysta z radia FM. Z drugiej strony radio FM daje w USA dostęp do darmowych komunikatów o zagrożeniach typu: huragan, tornado itp.

Odpowiedz

26. ~ciekawy
0

2015-07-30 09:19:10

Jarko 22Bardzo jestem rad, źe Cie poznalem. Równieź pozdrawiam. Moźe kiedyś spotkamy osobiście - ja mieszkam w Miliczu. Ciao,ciao...

Odpowiedz

25. ~bunia
0

2015-07-30 09:17:33

Ja mam BlackBerry Passport i radyjko działa niezawodnie.

Odpowiedz

24. ~eryk
0

2015-07-30 09:00:36

faktem jest ,że radyjka montowane w starych nokiach typu 6510 czy nawet na symbianach były lepsze. mam na mysli czułośc odbioru. obecnie mam moto e2 lte i ta ma tez radyjko dobrej czułości.

Odpowiedz

23. ~rbol22
1

2015-07-30 08:51:05

Reprezentuje grupe osob slabowidzacych i dla nich audiodeskrypcja jest na stadionie slaska wroclaw na falach dlatego jak osoba niewidoma ma zrozumiec mecz? Brak radia to dyskryminacja tych osob! Dlatego z s5 przesiadlem sie na g3. Taki leciwy k700i mial radio.

Odpowiedz

22. ~jarko
0

2015-07-30 08:48:43

Ciekawy, po prostu interesuję się radiem i telekomunikacją :) Miałem kiedyś przygodę z lokalnym radiem ze swojego miasta i nawet byłem "reporterem" w ramach praktyk z liceum o profilu medialnym. Fajne stare czasy :) Biegało się po mieście, robiło sondy, wywiady i później wycinało w Audacity, żeby na za godzinę w wiadomościach lokalnych się pojawiło :) Pozdrawiam :)

Odpowiedz

21. ~ciekawy
0

2015-07-30 06:59:48

JarkoZ Twojej wypowiedzi wynika, źe jesteś radiowcem. Domyślam się, źe posiadasz własną krótkofalówkę - mogę się mylić. No i aktualnie jesteś smartfonowcem hi, hi... Oczywiście nic w tym złego.

Odpowiedz

20. ~edek
0

2015-07-30 01:02:31

@15 OIRT - dolny zakres UKF, stosowany w państwach byłego bloku wschodniego 65,5 - 74 MHz. CCIR - tzw. pasmo zachodnie 87,5 - 108 MHz. Nadajniki OIRT wyłączono w Polsce 31.12.1999 roku - wyjątkiem były stacje, które nie posiadały jeszcze górnej częstotliwości oraz RMF.

Odpowiedz

19. ~
0

2015-07-30 00:52:07

jezdze na Hvar od 1997 roku i tam na wyspie jest nadajnik. W latach 90tych mialem takie male radio philips , dzwiek jak zyleta. Piekne stereo i RDS. teraz uzywam 301 i dzwiek jest taki sobie. Nawet przy duzej bliskosci nadajnika FM. W sumie w tym roku kupilem sobie malutkie radyjko z DAB+ i FM , w PL w gorach odbiera swietnie , tam bedzie super ; ) Komorka i radio- to sie nie da.

Odpowiedz