DAJ CYNK

Asus ZenFone Ares - odświeżona, tańsza wersja ZenFone'a AR

16.06.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2779

Ważne 4

1

Cicha premiera nowego Asusa ZenFone Ares odbyła się na Tajwanie. Producent nie zorganizował wydarzenia, nie opublikował nawet komunikatu prasowego związanego z prezentacją nowego telefonu, prawdopodobnie z uwagi na fakt, że Ares niewiele różni się pod względem specyfikacji od swojego poprzednika ZenFone'a AR. Prezentowane urządzenie, tak jak AR wspiera zarówno rozszerzoną rzeczywistość (AR) jak i jej wirtualną odsłonę (VR). Co wiemy o specyfikacji Aresa?Cicha premiera nowego Asusa ZenFone Ares odbyła się na Tajwanie. Producent nie zorganizował wydarzenia, nie opublikował nawet komunikatu prasowego związanego z prezentacją nowego telefonu, prawdopodobnie z uwagi na fakt, że Ares niewiele różni się pod względem specyfikacji od swojego poprzednika ZenFone'a AR. Prezentowane urządzenie, tak jak AR wspiera zarówno rozszerzoną rzeczywistość (AR) jak i jej wirtualną odsłonę (VR). Co wiemy o specyfikacji Aresa?

Ares dysponuje 5,7 calowym wyświetlaczem Super AMOLED w formacie 16:9 i z rozdzielczością QHD (1440 x 2560 pikseli). Wyświetlacz korzysta z technologii Tru2life, mającej poprawiać widoczność/kontrast na zewnątrz oraz pokryty jest warstwą minimalizującą zabrudzenia. Smartfon posiada czytnik linii papilarnych, 8 GB pamięci RAM i chipset Snapdragon 821 oraz 128 GB pamięci wbudowanej, rozszerzalnej do 1TB przy użyciu karty pamięci. Telefon pojawił się na stronie Google ARCore , co za tym idzie wspiera funkcjonalność AR tak, jak ZenFone AR.

Nowy ZenFone posiada 23 MP aparat z obiektywem PixelMaster 3.0 oraz przedni aparat 8 MP. Główny aparat oczywiście wspiera AR w kwestii wykrywania ruchu oraz efektów trójwymiarowych. Telefon wyposażony jest w niewyjmowane, 3300 mAh ogniwo obsługujące Quick Charge 3.0. Ares posiada również zaawansowane rozwiązania dotyczące dźwięków m. in. dekoder SonicMaster 3.0, Hi-Res Audio 384kHz oraz obsługuje słuchawki DTS 7.1 surround.

W chwili obecnej sprzedaż ograniczać się będzie tylko do Tajwanu, nie pojawiły się informacje na temat rozszerzenia dystrybucji na inne obszary. Do sklepów telefon trafił dzisiaj i wyceniany jest na około 330 USD.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Asus ZenFone AR.

Źródło tekstu: dealntech.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu