DAJ CYNK

ASUS zaprezentował nowego PadFone Infinity

20.09.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4552

Ważne 1

1

ASUS zaprezentował nowy model PadFone'a - Padfone Infinity 2, telefon mogący służyć również jako tablet.

ASUS zaprezentował nowy model PadFone'a - Padfone Infinity 2, telefon mogący służyć również jako tablet.

PadFone Infinity 2 posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, pracujący z częstotliwością 2.2GHz, grafikę Adreno 330 i 2GB pamięci RAM. Dzięki wydajnym, aplikacje pracują płynnie i bez opóźnień, zarówno w trybie smartfonu, jak tabletu. Łączność LTE Cat4 (prędkość ściągania danych dochodzącą do 150Mbit/s) gwarantuje szybki dostęp do internetu. Zarówno nowy 5-calowy PadFone, jak i 10,1-calowa stacja dokująca PadFone Station, posiadają wyświetlacze Full HD wykonane w technologii IPS, gwarantującą żywe kolory oraz wysoką ostrość obrazu.Nowy PadFone posiada nowy aparat 13 Mpix z funkcją ASUS PixelMaster. Dostosowuje ona wielkość każdego piksela w czujniku obrazu, aby uzyskać najwyższą jakość zdjęcia. Fotografując w świetle dziennym, PixelMaster tworzy wyraźne 13-megapikselowe obrazy o żywych barwach i dużej szczegółowości. Przy słabym oświetleniu PixelMaster automatycznie dobiera odpowiedni tryb i sugeruje użytkownikowi włączenie opcji Hi-Light, która dobiera wielkość piksela i korzystając z algorytmu stworzonego przez ASUSa, podnosi światłoczułość nawet o 400%. Dzięki temu zdjęcia są bardziej ostre, drugi plan jest wyraźniejszy, a to wszystko bez konieczności używania lampy LED.

Pięcioczęściowa soczewka f/2.0 pozwala robić bardzo szczegółowe zdęcia bez opóźnień migawki, a dedykowany procesor obrazu poprawia jakość fotografii powstających przy słabym świetle i umożliwia wykonanie serii 100 zdjęć w tempie 12 fps (klatek na sekundę). Zaawansowany tryb Turbo Burst pozwala fotografować szybko poruszające się obiekty z dokładnością do 30fps. Ponadto funkcja Smart Removal może automatycznie wykryć i usunąć poruszające się osoby i przedmioty. Kamera nagrywa też filmy w jakości 720p HD oraz 1080p Full HD przy prędkości 30fps.

Nowy PadFone działa pod kontrolą systemu Android 4.2.2 i posiada szereg przygotowanych przez ASUSa aplikacji oraz usprawniony interfejs użytkownika. Aplikacje People i Gallery zostały zintegrowane z serwisami społecznościowymi, a zdjęcia z galerii mogą być synchronizowane z albumami online.

Nowa aplikacja pocztowa również posiada szereg ulepszeń, m.in. wątkowanie wiadomości rozwijanych bezpośrednio w oknie skrzynki odbiorczej, ułatwiony dostęp do najczęściej używanych kontaktów oraz nowy folder VIP, w którym można przechowywać najważniejsze wiadomości. Również aplikacje Clock i Weather stały się bardziej intuicyjne i przejrzyste.

Przeglądanie Internetu podczas podróży też stało się łatwiejsze. Nowy tryb pracy przeglądarki Easy Reader pozwala usunąć z ekrany wszystkie zbędne elementy i zostawić sam tekst. Tryb Easy Reader można połączyć z ogólnosystemowym ustawieniem Reading Mode, które dostosowuje otoczenie w aplikacjach wybranych przez użytkownika - przygasza ekran i dobiera temperaturę kolorów.

ASUS Padfone Infinity 2 w wersji z pamięcią 16GB będzie dostępny w cenie od 599 euro w dwóch wersjach kolorystycznych ? czarnej i białej. Wersja w zestawie ze stacją dokującą z 16GB pamięci będzie kosztować 799 euro. Modele z 32GB pamięci będą kosztować odpowiednio 699 euro i 899 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu ASUS PadFone Infinity 2 w katalogu.

Źródło tekstu: Asus

Tagi: asus
Komentarze
Zaloguj się