DAJ CYNK

Asus Transformer Book Trio - tablet, notebook i stacjonarny komputer PC w jednym

05.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 24

Ważne 3

1

Asus zaprezentował przenośne urządzenie z 11,6-calowym ekranem będące połączeniem odczepianego tabletu z systemem Android z dokującą klawiaturą, które wspólnie tworzą komputer stacjonarny PC z systemem Windows 8.

Asus zaprezentował przenośne urządzenie z 11,6-calowym ekranem będące połączeniem odczepianego tabletu z systemem Android z dokującą klawiaturą, które wspólnie tworzą komputer stacjonarny PC z systemem Windows 8.Transformer Book Trio to nowy rodzaj przenośnego urządzenia o dwuczęściowej konstrukcji, z którego można korzystać jak z laptopa, tabletu lub stacjonarnego komputera PC. Dzięki możliwości błyskawicznego przełączania się pomiędzy systemami Windows 8 i Android przy pomocy jednego przycisku, Transformer Book Trio oferuje niespotykaną do tej pory elastyczność tym użytkownikom, którzy chcą połączyć w jednym urządzeniu najlepsze cechy systemów i urządzeń mobilnych.

Sercem urządzenia jest procesor czwartej generacji Intel Core (wersje do i7 włącznie), który zapewnia płynny multitasking i wysoką wydajność energetyczną w trybie pracy notebooka z Windows 8. W trybie PC do dyspozycji mamy 4 GB pamięci RAM i kartę graficzną Intel GMA 4400 oraz dysk twardy o pojemności do 1 TB. Kiedy rozrywka liczy się bardziej niż wydajność pracy, można odczepić 11,6-calowy ekran od klawiatury i korzystać z niego jak z multidotykowego tabletu z systemem Android, z własnym dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2760 (1,6 GHz), 2 GB pamięci RAM i 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej.

Po połączeniu ekranu ze stacją dokującą można błyskawicznie przełączać się pomiędzy trybami pracy w systemie Windows 8 i Android 4.2 za pomocą przycisku Trio na klawiaturze. Dane z jednego systemu będą dostępne na drugim, zapisane w pamięci zainstalowanej w tablecie. Jeśli do gniazda Mini DisplayPort lub Micro-HDMI w stacji PC podłączymy zewnętrzny ekran, uzyskamy niezależny stacjonarny komputer PC z systemem Windows 8, co oznacza, że z Transformera Book Trio mogą korzystać jednocześnie dwie osoby.

11,6-calowy ekran nowego Transformera zapewnia wyrazisty obraz o rozdzielczości Full HD oraz korzysta z technologii IPS, gwarantującej żywe i precyzyjnie odtworzone kolory oraz szerokie kąty widzenia (178 stopni). 10-punktowa, multidotykowa matryca pojemnościowa doskonale nadaje się do obsługi systemów Windows 8 i Android. Podświetlana klawiatura i multidotykowy touchpad podnoszą komfort pracy. Zarówno tablet jak i stację PC wyposażono w głośniki stereo z technologią audio ASsus SonicMaster Bezprzewodową łączność zapewniają antena 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0 w stacji PC oraz 802.11n Wi-Fi i Bluetooth 3.0 w tablecie. Niezależne baterie zamontowane w każdym z komponentów (19 Wh w tablecie i 33 Wh w stacji - obie litowo-polimerowe) zwiększają mobilność i zapewniają nawet 13 godzin pracy systemu Android i 5 godzin bez ładowania w systemie Windows 8.

Producent nie zapomniał o aparacie fotograficznym 5 Mpix z funkcją nagrań wideo jakości FullHD oraz o przedniej kamerce HD. Wymiary tabletu to 304,9 x 193,8 x 9,7 mm przy masie 700 gramów. Doczepiana stacja dokująca z klawiaturą QWERTY zwiększa masę zestawu o 1 kg (wymiary 304,9 x 193,8 x 13,4 mm).

Źródło tekstu: Asus

Komentarze
Zaloguj się