DAJ CYNK

Asus Transformer Book Duet TD300 - Android i Windows 8.1 [wideo]

07.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4926

Ważne 0

0

Asus zaprezentował podczas CES 2014 urządzenie Asus Transformer Book Duet - tablet działający zarówno pod kontrolą Windows 8.1, jak i Androida.

Asus zaprezentował podczas CES 2014 urządzenie Asus Transformer Book Duet - tablet działający zarówno pod kontrolą Windows 8.1, jak i Androida.



Nowy Transformer potrafi przełączać się pomiędzy Windowsem 8.1 i Androidem w czasie 4 sekund. Urządzenie bazuje na procesorach Intel Core czwartej generacji (i3, i5 lub i7) i ma 4 GB pamięci RAM. W części tabletowej zamontowany jest napęd SSD o pojemności 64 lub 128 GB, natomiast stacja dokująca z klawiaturą ma wbudowany dysk twardy o pojemności od 320 GB do 1 TB.

TD300 dostępny będzie z dotykowymi ekranami o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1366 x 768 lub FullHD. Tablet ma grubość 12 mm, a wraz ze stacją dokującą waży 1,85 kg. W chwili premiery obok Windows 8.1 pojawił się Android w wersji 4.1.

Ceny urządzenia w zestawie ze stacją dokującą zaczynać będą się od 599 dolarów.

Źródło tekstu: Asus, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~yoyo
0

2014-01-08 13:06:49

Czy Windows daje się uruchomić wyłącznie ze stacją dokującą, czy również w trybie tablet? Trudno to stwierdzić na podstawie notki i reklamy.

Odpowiedz

20. ~
0

2014-01-08 02:48:21

Za podobną cenę wolę laptopa z ekranem 14 cali gdzie faktycznie decyduję jaki system zainstalować : ulubioną dystrybucję linuxa.

Odpowiedz

19. wlo
0

2014-01-07 21:09:31

No mi tego akurat mówić nie musisz, komputery, których używam sam składam i sam wybieram systemy ;-) Fakt, że używam zwykłych pecetów - bo są najwygodniejsze, bo w przypadku notebooków już większy problem jest, chociaż nie całkiem - ostatnio kupowałem synowi komputer i jakbym się uparł, mógłbym konkretny model kupić bez systemu. Wyszło, że z systemem wzięliśmy, bo i tak sensu nie było oddzielnie tego samego kupować, tym bardziej, ze w szkole konkretny system jest zalecany i udostępniają studentom oprogramowanie dla konkretnej platformy ;-)

Odpowiedz

18. mikkel
0

2014-01-07 21:03:05

Więc to wiadomo, śliska sprawa dla obu stron. Ja jestem świadomym użytkownikiem i chciałbym mieć wolną rękę a jeśli ktoś nie jest (przecież nie każdy musi) to niech się zdaje na łaskę producenta i już.

Odpowiedz

17. mikkel
0

2014-01-07 21:00:52

wlo, tak ale już to jest jakiś wybór, pierwszy krok ku lepszemu. Choć przyznaję że pewnie producentom nie jest na rękę dawanie możliwości instalacji bo zawsze będą z tego wynikały problemy zwłaszcza dla ludzi którzy zwyczajnie nie dadzą sobie rady z pierwszym lepszym problemem. Jak moja żona kupiła sobie lapciaka z zainstalowanym win8 oraz bez nośnika bo jest partycja recovery to ja pierwsze co zrobiłem po przyniesieniu do domu to obraz całego dysku który sobie leży na innym i teraz nie martwię się że padnie i będą problemy. Jak szukałem oryginalnej płyty z systemem to sporo naczytałem się narzekań ludzi którym zwyczajnie coś się stało i nie mają recovery i muszą iść do serwisu.

Odpowiedz

16. wlo
0

2014-01-07 20:48:34

mikkel - no widzisz - tu wybierać nie możesz - masz już preinstalowane. OBA!! ;-) Więc to nie jest dla Ciebie - jeszcze musisz poczekać wobec tego ;-)

Odpowiedz

15. mikkel
0

2014-01-07 20:11:12

Oczywiście nie tracąc gwarancji.

Odpowiedz

14. mikkel
0

2014-01-07 20:10:54

@~m tak dokładnie o to mi chodziło. Mam sobie smartfon czy tablet z androidem (odpowiednik darmowego linuxa na pc) i za pół roku zmieniam zdanie i kupuję sobie windowsa czy jakiś inny wymyślny sytem i instaluję na sprzęcie.

Odpowiedz

13. ~
0

2014-01-07 19:31:30

Niech mi ktos poda sensowne zastosowanie dla Andka na tej hybrydzie. Gry? Przeciez na Win sa bardziej zaawansowane. Dodatkowo na Win jest bluestack.

Odpowiedz

1

2014-01-07 16:29:33

Już wyczytałem. http://www.trustedreviews.com/asus-transformer-book-duet-td300_T ablet_review Jednak jakoś /''zmusili/'' Andka żeby chodził na procesorach Intela :) Nieźle.

Odpowiedz

-1

2014-01-07 16:20:29

Tylko ciekawe jak z androidem będzie bo nie jestem jakimś specem ale nie jest to chyba system kompatybilny z instrukcjami procesorów i3 itd. Ale nawet jak będzie symulacja to te procki są dość szybkie więc powinno być ok.

Odpowiedz

0

2014-01-07 16:18:10

Dla mnie bomba. Tylko ile waży sam ekran. Raczej na pewno podstawa jest cięższa od ekranu bo wtedy by się to przewracało. Jak jeszcze będzie pełne USB to już super.

Odpowiedz

9. ~adam
0

2014-01-07 16:17:27

13,3 cala to za dużo jak na tableta max 10,1" . Z Windows 8 to szajs.

Odpowiedz

8. widex
0

2014-01-07 15:39:30

Niestety producenci sprzętu wiedzą, że na obecną chwilę nikt nie wyjdzie przed szereg i nie będzie tworzyć takiego uniwersalnego rozwiązania. Również chciałbym decydować, jaki system zainstaluje. Ekspansja smartfonów oraz tabletów jest na rękę producentom komputerów. W komputerze można zainstalować jaki się chce system, z czego większość wersji OEM pozostaje na komputerze - tutaj sukces Microsoftu. Trzeba nam standaryzacji na miarę PC.

Odpowiedz

7. wlo
0

2014-01-07 15:01:11

~m - zrozumiałem - ja mam na złożonym przeze mnie pececie taki system jaki chciałem właśnie. Natomiast komputer z jakimkolwiek preinstalowanym systemem nie jest żadnym wyborem, nawet jeśli aż dwa są do wyboru ;-) Taki wybór już teraz jest - bierze się taki model jaki komu pasuje także pod względem "systemowym" - to niewiele zmienia, ze są dwa systemu do wyboru. Bo z każdym z tych systemów po kilkadziesiąt jest do wyboru.

Odpowiedz