DAJ CYNK

Asus PadFone 2 dostępny w Polsce jeszcze w tym roku

18.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Asus Polska potwierdził, że jego nowe hybrydowe urządzenie Asus PadFone 2 trafi na polski rynek jeszcze w tym roku.

Asus Polska potwierdził, że jego nowe hybrydowe urządzenie Asus PadFone 2 trafi na polski rynek jeszcze w tym roku.

PadFone 2 to w pełni wartościowy smartfon z ekranem HD o przekątnej 4,7 i systemem Android. Po podłączeniu stacji dokującej PadFone 2 Station urządzenie staje się lekkim, w pełni funkcjonalnym, 10-calowym tabletem. Aplikacje zostały zoptymalizowane do pracy zarówno w trybie smartfonu, jak i tabletu, pozwalając na natychmiastową zmianę rozmiaru ekranu podczas pracy.

Stacja dokująca PadFone 2 Station charakteryzuje się niewielką wagą i grubością - waży zaledwie 649 gramów wraz z zadokowanym smartfonem - a więc mniej niż np. iPad trzeciej generacji (662 gramów). PadFone 2 został przeprojektowany, co umożliwiło zwiększenie przekątnej ekranu do 4,7 cala, przy jednoczesnym zmniejszeniu grubości do zaledwie 9 mm w najgrubszym punkcie i masy do 135 gramów.

<: F966 :>

Bateria 2140 mAh w smartfonie zapewnia nawet do 16 godzin rozmów w trybie 3G i 13 godzin przeglądania sieci przez Wi-Fi. Dodatkowo bateria 5000 mAh w stacji dokującej PadFone 2 Station gwarantuje do 36 godzin rozmów w połączeniach 3G. Wbudowana bateria stacji dokującej jest też wystarczająco pojemna, aby umożliwić trzykrotne pełne ładowanie baterii telefonu - zapewnia producent.

<: F967 :>

Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z zegarem 1,5 GHz i 2 GB pamięci RAM gwarantują bardzo wysoką wydajność zarówno w trybie smartfonu, jak i tabletu. Nowy wyświetlacz Super IPS+ o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pokryty jest odpornym na zadrapania szkłem Corning Fit Glass i zapewnia ostry, dokładny obraz z wiernymi kolorami, szerokimi kątami widzenia i jasnością o wartości 550 nitów.

Aparat 13 Mpix wykonuje bardzo szczegółowe zdjęcia bez opóźnienia wywoływanego migawką. W trybie zdjęć seryjnych możliwe jest wykonanie nawet 100 zdjęć z imponującą prędkością 6 zdjęć na sekundę. Zdjęcia da się też wykonywać przy jednoczesnym nagrywaniu filmu w jakości FullHD przy 30 fps lub HD i 60fps. Poprawiono także widoczność przy słabym oświetleniu, dzięki szerokiej przesłonie f/2.4 i dedykowanemu procesorowi do obróbki sygnału obrazu.Zarówno sam smartfon, jak i PadFone 2 Station oferują najwyższą jakość dźwięku. W urządzeniu zastosowaniu technologię Asus SonicMaster, a jego strojenie odbywa się przy pomocy nagrodzonego Grammy, w kategorii technicznej, narzędzia Waves.

PadFone 2 wyposażono w pamięć o pojemności 64 GB oraz 50GB miejsca w serwisie Asus WebStorage, dostępnym za darmo przez dwa lata. Wspólny transfer danych pomiędzy smartfonem i tabletem oznacza, że wystarczy posiadać jeden pakiet dla obu urządzeń, natomiast obsługa transferu do 42 Mb/s w standardzie DC-HSPA+ i 100 Mb/s w LTE umożliwia superszybkie przeglądanie stron i ściąganie danych.

Biuro prasowe producenta nie podało jeszcze oficjalnych cen urządzenia dla polskiego rynku, o cenach dla reszty Europy przeczytać można w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Asus

Komentarze
Zaloguj się