DAJ CYNK

ARM zapowiada iSIM - kartę SIM zintegrowaną z procesorem

23.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3628

Ważne 4

1

Chipset łączy w jednym układzie procesor, grafikę i kilka innych elementów. Wkrótce do tego zestawu może dojść karta SIM.

Chipset łączy w jednym układzie procesor, grafikę i kilka innych elementów. Wkrótce do tego zestawu może dojść karta SIM.

Kolejne wersje smartfonów coraz bardziej dotyka jeden problem - jest w nich coraz ciaśniej i zaczyna brakować miejsca. Smukła obudowa często oznacza zmniejszenie pojemności akumulatora lub na przykład zamontowanie wystających modułów aparatów fotograficznych. Firma ARM znalazła sposób, by wygospodarować trochę miejsca, a przy tym zaoszczędzić - chce wprowadzić technologię iSIM.

System iSIM jest zgodny ze specyfikacjami wbudowanej karty SIM GSMA i jest przeznaczony głównie dla urządzeń IOT (Internet of Things). Według ARM, iSIM jest wbudowany w ten sam układ, co procesor i zajmuje mniej niż milimetr kwadratowy powierzchni. To bardzo mało, biorąc pod uwagę kartę nanoSIM o wymiarach około 12,3 x 8,8 mm oraz gniazdo w teelfonie, do którego taką kartę wkładamy. Do oszczędności miejsca dochodzi także zmniejszenie kosztów. ARM podaje, że iSIM kosztuje kilka centów, a standardowa karta SIM kilkadziesiąt.

Jest jeszcze za wcześnie wyrokować, czy technologia iSIM się przyjmie, a tym bardziej czy trafi do smartfonów. Przyszłość miała należeć do kart eSIM, które używają własnego układu, ale na rynku wciąż jest niewiele urządzeń, które korzystają z tej technologii.

Zobacz: Deutsche Telekom: przyszłość to eSIM i powinien pojawić się w 2016 r.
Zobacz: Apple Watch 3 samodzielnym urządzeniem

Źródło tekstu: Android Authority, wł

Tagi: ARM iSIM sim
Komentarze
Zaloguj się
17. ~a-go
0

2018-02-24 22:01:02

@6 A czy obecnie nie można do nowej karty przypisać utraconego numeru telefonu? Przecież to jedynie odpowiednie powiązanie numeru IMSI karty SIM z numerem telefonu w HLR, czyli bazie operatora. Problem utraty numeru w przypadku utraty karty/telefonu sie nie zmieni.

Odpowiedz

16. ~ddd
0

2018-02-23 21:03:32

przecież każdy (większość) użytkowników smartfonów wolałaby aby ich smartfon nie miał 8 mm grubości tylko np 12 mm i zamiast baterii 3000 aby miała 6000ale durno producenci zawsze lepiej wiedzą!

Odpowiedz

15. ~
0

2018-02-23 19:34:22

@13 To masz powód, żeby pośladkami ruszac, żeby miał ci kto nanoSIM wsadzać w telefon. Ja jakoś sam to w sadzam, a mam ręce i palce jak każdy dorosły mężczyzna.

Odpowiedz

14. ~Siedem C
0

2018-02-23 19:22:50

13). no widzisz, to teraz będą się tłumaczyć, że dziadostwo zniosą, by nie trzeba było małych rączek używać...

Odpowiedz

13. ~Edward Chetny
0

2018-02-23 19:17:17

Wara od kart. Jakiś czas temu jeden jabłkowy producent przeforsowal nanosim - najgorsze dziadostwo. Kartę do telefonu musi wkladac ktoś o małych rekach albo dziecko. Zgroza

Odpowiedz

12. ~wd
0

2018-02-23 18:14:29

To jak dać się zaczipować.Mam nadzieje że nie przejdzie.

Odpowiedz

11. ~
0

2018-02-23 17:12:16

@9 pamiętam. A tak na marginesie te NMT to były takie szumouchy że szok.

Odpowiedz

10. ~wicek, nie wacek tuman
0

2018-02-23 16:51:47

Jestem przeciwny takim kartom, nie chce być na celowniku różnych służb

Odpowiedz

9. ~Ca|m7 i wacek
1

2018-02-23 16:35:33

Takie rozwiązanie to już kiedyś było, zdajsie w telefonach Centertela MNT, wprowadzone będzie ponownie:-D

Odpowiedz

0

2018-02-23 16:22:45

Już widzę jak ją gubię.

Odpowiedz

7. ruskov
0

2018-02-23 15:35:06

a coo to tuu się to wyprawiaaa???

Odpowiedz

2018-02-23 15:06:55

W ten sposób można zapisać nawet kilka wirtualnych kart SIM. Dodam, że wbudowane karty SIM istniały już wiele lat temu, ale nie na poziomie układu na płycie głównej, tylko były to wklejone karty SIM, czy raczej RUIM, bo takie rozwiązanie można było spotkać w USA. Teraz, gdy technologia poszła do przodu znika też problem utraty numeru w razie utraty telefonu, bo wtedy taką wirtualną kartę SIM da się zdezaktywować i aktywować na nowym sprzęcie

Odpowiedz

5. ~Siedem C (przeciwny iSim)
0

2018-02-23 14:37:37

Kilkadziesiąt centów kosztuje normalny sim? Spoko - tyle to zawsze na to znajdziemy, ile 2zł..? Niech się wypchają z taką gadką, że robią to dla oszczędności.A miejsce? Spokojnie, wystarczy.

Odpowiedz

4. ~rew
0

2018-02-23 14:35:57

numer masz własny tylko trzeba go sparować z urządzeniem - choć to juz nie tak proste jak przełożenie karty tu czy tam w zależności od potrzeb nawet kilka razy na minutę.

Odpowiedz

3. ~Mobilny
0

2018-02-23 14:24:52

Najpierw zabudowali baterię, żeby nie dało się jej normalnie wymienić, teraz to samo chcą zrobić z kartami SIM? To może jeszcze wyrzucić slot na kartę SD i minijacka, bo zajmują za dużo miejsca? Dokąd ten świat zmierza?

Odpowiedz