DAJ CYNK

Archos PC Stick - kieszonkowy komputer za 409 zł

26.06.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12087

Ważne 10

0

Po Intel Compute Stick, maleńkie komputery przypominające pendrive przygotował Dell czy Modecom. Propozycja firmy Archos ma tę samą specyfikację i znacznie niższą cenę.

Po Intel Compute Stick, maleńkie komputery przypominające pendrive przygotował Dell czy Modecom. Propozycja firmy Archos ma tę samą specyfikację i znacznie niższą cenę.Podłączamy "pendrive" do gniazda HDMI monitora, telewizora czy projektora i mamy w pełni sprawny komputer PC. To już nie SF, tylko realne produkty końcowe, bazujące na procesorach Intel Atom Z3735F. Do tej pory za to nowe rozwiązanie trzeba było zapłacić 600 - 900 zł, Archos PC Stick kosztować będzie zaledwie 409 zł.

PC Stick łączy się z klawiaturą, myszką i innymi akcesoriami za pomocą Bluetootha lub portu USB. Możliwe jest także podłączenie smartfonu lub tabletu i przekształcenie go w klawiaturę kompatybilną z PC Stick. W 32 GB pamięci wewnętrznej preinstalowany będzie Windows 10, wraz z pakietem Microsoft Office. Pamięć wewnętrzną komputera rozszerzyć można za pomocą kart microSD (do 200 GB) oraz za pośrednictwem złącza USB.

Sprzedaż w Polsce ruszy po wakacjach (najpierw trzeba poczekać na premierę Windowsa 10). Specyfikacja techniczna urządzenia prezentuje się następująco:

 

ARCHOS PC STICK

Ekran

Każdy ekran ze złączem HDMI

System operacyjny

Windows 10

Procesor

Intel® Atom™ Processor Z3735F / czterordzeniowy 1,33 GHz

Układ graficzny

Intel HD Graphics(Gen7)

Pamięć RAM

2 GB

Pamięć FLASH

32 GB

Rozszerzanie pamięci

za pomocą karty microSD

Klawiatura/

myszka

Aplikacja na smartfonie

Klawiatura i myszka Bluetooth

 lub klawiatura i myszka podłączane do portu USB

Łączność

WiFi, RF, Bluetooth Smart Ready (4.0), Micro USB, USB

Wymiary / Waga

113x37, 6x14mm, 60g

Cena

409 zł

Źródło tekstu: Archos, wł

Komentarze
Zaloguj się