DAJ CYNK

Archos nawiązuje współpracę z European Crypto Bank

20.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1290

Ważne 2

1

Producent sprzętowego portfela do kryptowalut ogłosił partnerstwo z pierwszą europejską organizacją powołaną do ułatwienia inwestycji oraz procedur podatkowych związanych z tym środkiem płatniczym.Producent sprzętowego portfela do kryptowalut ogłosił partnerstwo z pierwszą europejską organizacją powołaną do ułatwienia inwestycji oraz procedur podatkowych związanych z tym środkiem płatniczym.

European Crypto Bank (ECB) jest projektem znajdującym się w trakcie ICO (ang. initial coin offering) - formie crowdfundingu opartego na sprzedaży tokenów bazujących na kryptowalutach. W ramach umowy partnerskiej posiadacze co najmniej 600 tokenów ECB, których ICO zakończy się 1 maja 2018, otrzymają za darmo dedykowaną wersję urządzenia Archos Safe-T mini, stanowiącego sprzętowy portfel pozwalający przechowywać klucze prywatne i bezpiecznie wykonywać transakcje przy użyciu kryptowalut. Portfele będą sygnowane marką European Crypto Bank i trafią również do sprzedaży w cenie 49,99 euro (211 zł).

Firma Archos będzie również wspierać pakiet usług European Crypto Bank w ramach wielojęzycznej platformy, która ma zostać udostępniona na początku maja. Wśród tych usług znajdą się między innymi:

 • generowanie oświadczeń finansowych,
 • udzielanie porad inwestycyjnych,
 • wymiana kryptowalut na waluty tradycyjne,
 • generowanie deklaracji podatkowych zgodnie z regulacjami poszczególnych krajów europejskich.

Archos otrzyma od European Crypto Bank transfer środków w wysokości 150 000 tokenów ECB, w ramach inwestycji w badania i rozwój (R&D).

Archos Safe-T mini to sprzętowy portfel do kryptowalut, który został zaprezentowany podczas targów MWC 2018 w Barcelonie. Można na nim przechowywać prywatne klucze, chroniąc je dodatkowymi barierami, takimi jak kod PIN oraz mechanizm autoryzacji transakcji za pomocą przycisku na obudowie. Urządzenie wyposażone jest także w wyświetlacz OLED. Aby transakcja mogła zostać przeprowadzona, Safe-T mini musi zostać podłączony do komputera lub urządzenia mobilnego za pomocą przewodu USB. Producent przewidział także możliwość przywrócenia zawartości portfela w przypadku jego zaginięcia, uszkodzenia lub kradzieży. Safe-T mini zaprojektowany został przez inżynierów z firmy Archos i produkowany jest we Francji.Najważniejsze cechy urządzenia Archos Safe-T mini:
 • wymiary: 58 x 7,8 mm (średnica x grubość),
 • procesor: ARM Cortex-M3 120 MHz,
 • ekran: OLED o rozdzielczości 128 x 64 pikseli,
 • obsługiwane kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash oraz tokeny ECB (planowane jest wsparcie dla kolejnych kryptowalut),
 • komunikacja: złącze microUSB (możliwość podłączenia do komputera lub urządzenia mobilnego),
 • wspierane systemy operacyjne: Windows/Linux/Mac OS X, Google Android,
 • przyciski fizyczne do potwierdzania transakcji przez użytkownika.

Zobacz: Samsung produkuje procesory dla wydobywających Bitcoiny
Zobacz: Loapi - trojan tak agresywny, że może uszkodzić akumulator
Zobacz: PGNiG będzie kopać kryptowaluty?

Źródło tekstu: Archos

Komentarze
Zaloguj się