DAJ CYNK

Archos Mate - amerykańska Alexa we francuskim urządzeniu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1358

Jesienią bieżącego roku na europejski rynek trafi asystent domowy francuskiego producenta, ze wsparciem dla Alexy Amazonu.



Jesienią bieżącego roku na europejski rynek trafi asystent domowy francuskiego producenta, ze wsparciem dla Alexy Amazonu.

Archos Mate to dwa inteligentne głośniki z ekranami o przekątnej 5 i 7 cali, które bazują na chmurowym rozwiązaniu Alexa, stworzonym przez firmę Amazon. Z jej pomocą urządzenia przetwarzają polecenia głosowe przechwycone przy pomocy wbudowanych mikrofonów. Archos Mate może dostarczyć informacji na temat pogody lub aktualnych wydarzeń, zarządzać listami zakupów oraz obsługiwać komunikację - zarówno audio, jak i wideo. Asystent może też pełnić rolę centralki dla systemu smart home, opartego na usłudze Amazon Alexa, która daje możliwość zarządzania między innymi oświetleniem, ogrzewaniem i monitoringiem.

Różniące się wyglądem i wielkością ekranu urządzenia wyposażone są w czterordzeniowy procesor, łączność Bluetooth i Wi-Fi, dwa mikrofony oraz 5-megapikselową kamerę. Oba modele mają wbudowane akumulatory, dzięki czemu mogą działać bez zasilania sieciowego. Pojemność "baterii" wynosi 1500 mAh w przypadku urządzenia z 5-calowym ekranem i 3000 mAh w urządzeniu z większym wyświetlaczem.

Europejska premiera rynkowa Archosa Mate odbędzie się w październiku 2018 roku, a jego dostępność w wybranych krajach będzie uzależniona od lokalnego wsparcia dla usługi Amazon Alexa, która między innymi nie obsługuje obecnie komunikacji w języku polskim. Sugerowana cena urządzeń ma się zaczynać od 99 euro (424 zł).

Zobacz: Polacy znają systemy Smart Home, ale ich nie używają
Zobacz: Trzy razy więcej urządzeń kompatybilnych z Asystentem Google
Zobacz: Użytkownicy iPhone'a X nie lubią Siri

Źródło tekstu: Archos

Przewiń w dół do następnego wpisu