DAJ CYNK

Apple: Zdjęcia pod światło? Nie róbcie ich!

10.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5948

Ważne 0

0

Im gorętszy telefon, tym więcej hałasu wokół wykrytych w nim wad. W ostatnim iPhone'ie odłazi farba, a zdjęcia pokrywa czasem "purpurowa mgiełka". Jest już rozwiązanie na drugi z problemów - Apple odradza robienie zdjęć pod światło.

Im gorętszy telefon, tym więcej hałasu wokół wykrytych w nim wad. W ostatnim iPhone'ie odłazi farba, a zdjęcia pokrywa czasem "purpurowa mgiełka". Jest już rozwiązanie na drugi z problemów - Apple odradza robienie zdjęć pod światło.

Tak jak dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że "źle trzymamy iPhone'a 4", tak teraz okazuje się, że źle robimy zdjęcia iPhonem 5. Problem nie jest nowy. Również w iPhone'ie 4S zauważyć dało się efekt purple haze, gdy w ciemnym otoczeniu fotografowaliśmy jedno, silne źródło światła, na brzegu kadru lub nawet poza nim. Tym razem wada jest trochę bardziej dokuczliwa.



Apple poradził sobie jednak z problemem. Wynikające z wewnętrznego odbicia światła przebarwienia najłatwiej jest według Apple'a ominąć robiąc dłonią daszek nad obiektywem lub zmieniając ujęcie.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: imore, wł

Tagi: apple iPhone
Komentarze
Zaloguj się
50. RobertX
0

2012-10-11 20:09:09

48, 49 - czy to takie trudne zrozumiec, ze to nie chodzi o sam efekt tylko o to, ze jest bardziej odczuwalny niz w innych telefonach?? Poza tym zrozumnie ludzie, skoro sie sprzedaje najlepszy i "idealny" telefon to trzeba sie liczyc z tym, ze ludzie beda wytykali bledy tym bardziej, ze konkurencja oferuje wiecej ...

Odpowiedz

49. code
0

2012-10-11 11:51:06

@48 dokładnie tak, ale jak widać gimbaza wie lepiej ;)

Odpowiedz

48. ~Marek
0

2012-10-11 11:20:27

Każdy kto chiciaż trochę zna się na fotografii wie, że to naturalne zjawisko. Fotografując w określonych warunkach, często zdarzało sie mi robić właśnie taki daszek dłonią jeżeli nie miałem przy sobie osłony przeciwsłonecznej.

Odpowiedz

47. siedem
0

2012-10-11 10:35:12

ipion 4s reklamowany jako najlepszy który robi piękne zdjęcia,jeden z głównych atutów reklam 4s a przy 5ce to raptem aparat jest tylko nic nie znaczącym dodatkiem,trzeba kupić profesjonalny sprzęt? 5jest do bani i tyle ;) a pan applefan żyje tylko zmienił portal na gazeta.pl :-D

Odpowiedz

2012-10-11 10:25:00

Nawet robiac zdjecie lustrzanką, lub jakimkolwiek kompaktowym paratek pod swiatlo bedzie fioletowa poswiata, normalny efekt fotografii, ale w iphonie to wada. Zainteresowanych zachecam do poczytania portali zwiazanych z fotografia i o tym efekcie.

Odpowiedz

45. ~preed
0

2012-10-11 09:29:24

Galaktyka s2 daje rade pod słońce bez przebarwien

Odpowiedz

44. ~arsene
0

2012-10-11 09:21:58

jeśli ktoś kupuje telefon dla aparatu...

Odpowiedz

43. ~lalas
0

2012-10-11 08:59:34

he he niechaj w zad sobie w sadzą ten debil phone, takie pieniądze za taki badziew i do tego ta poltiyka ejpla, na dzisiejsze czasy to jest śmiech...

Odpowiedz

42. ~
0

2012-10-10 22:57:11

I co teraz ? Oslona przeciwsloneczna w ramach rekompensaty ? :D

Odpowiedz

41. Boss
-1

2012-10-10 20:57:43

Nie lubię ajfonów, i uważam je za mocno przereklamowane. Ale powiem szczerze nie spotkałem się z telefonem który by podołał takim zdjęciom. To jest już na siłę wyszukiwanie minusów. Do takich zdjęć potrzeba dobrego aparatu z dobrą lampą błyskową. Tu akurat wyśmienite ajfona jest bez podstawne.

Odpowiedz

40. ~...
0

2012-10-10 20:43:43

@JustMe ja wiem, ale po prostu wydaje mi się, ze przykład z dziewczyną mocno nietrafiony.

Odpowiedz

39. ~przemo
1

2012-10-10 18:51:54

Prosze bardzo ! I co mam zapłacić 3 tysie za telefon z którego odłazi farba, robi kiepskie zdjęcia i ma wiele innych wad... Podziękuje, wybieram SGS3

Odpowiedz

38. ~JustMe
0

2012-10-10 18:34:17

@37 ja się nabijam tylko :)

Odpowiedz

37. ~...
1

2012-10-10 18:24:04

@JustMe mi tam cisnienei sie podnosi, gdy dziewnycza pokazuje swoje "wnętrze". Jakieś dziwne porównanie, podbnie jak porównywanie kawałka plastiku "made in China" do ekskluzywnego samochodu. No ale taka widać jest miara "bogadztwa" klientów Appla.

Odpowiedz

36. ~JustMe
0

2012-10-10 18:09:13

Znowu porownania do samochodow :) A moze porownamy iPhona do kobiety?iPhone to taka blondynka w kozaczkach bialuch ktorej w towarzystwo nie zabierzemy bo gdy tylko ujawni swe "wnetrze" cisnienie opada i jest jak zawsze :)

Odpowiedz