DAJ CYNK

Apple wymienia wadliwe zasilacze

12.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4264

Ważne 3

8

Część zasilaczy Apple może pękać podczas użytkowania, stwarzając ryzyko porażenia prądem. Firma rozpoczęła program ich wymiany.

Część zasilaczy Apple może pękać podczas użytkowania, stwarzając ryzyko porażenia prądem. Firma rozpoczęła program ich wymiany.

Wada konstrukcyjna dotyczy urządzeń przeznaczonych na rynki w Europie Kontynentalnej, Australii, Nowej Zelandii, Korei, Argentynie i Brazylii. Zasilacze były dostarczane od 2003 do 2015 roku z komputerami Mac i niektórymi urządzeniami z systemem iOS. Wchodziły też w skład zestawu Uniwersalny zasilacz Apple dla podróżujących za granicę (Travel Kit).



Zasilacz mogący sprawiać problemy ma 4 lub 5 znaków albo nie ma żadnych znaków na wewnętrznym gnieździe podłączanym do zasilacza firmy Apple. Przeprojektowane zasilacze mają 3-literowy kod regionalny w gnieździe (EUR, KOR, AUS, ARG lub BRA). W Polsce problem dotyczy wtyczek z okrągłymi, cienkimi bolcami, lekko przechylonymi do wewnątrz.

W celu bezpłatnej wymiany zasilacza należy udać się do autoryzowanego serwisu Apple. Do wymiany niezbędna będzie weryfikacja numeru seryjnego posiadanego urządzenia Apple.

Źródło tekstu: Apple; wł

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się
44. ~Jo
0

2016-02-14 15:08:37

applefan_ - u Ciebie chyba żałoba po tym artykule ? :)...

Odpowiedz

43. wlo
0

2016-02-13 10:27:30

40 - Samsungu? O iPhone tu mówimy ;-) Ale masz rację - ładowarki Samsunga są super - sam kupiłem ostatnio kilka - tych 2-amperowych ;-) A jedną nawet "adaptacyjną" - 5/9 V. Jednoczęściowe.

Odpowiedz

42. wlo
0

2016-02-13 10:24:45

40 - ja wiem o czym piszę, bo miałem w rękach te ładowarki. Kabel to kabel. ładowarka to ładowarka.

Odpowiedz

41. ~aa
0

2016-02-12 22:30:14

@38.

Odpowiedz

40. ~aa
0

2016-02-12 22:29:48

35 - no i właśnie widać że nie masz pojęcia o czym piszesz ładowarka o której mowa jest 3 częściowa pierwsza część to przejściówka do gniazdka druga już właściwa ładowarka i trzecia kabel USB. W samsungu S6 którego ja posiadam ładowarka jest dwuczęściowa.

Odpowiedz

39. ~
-1

2016-02-12 22:09:36

szacun dla apple - 13 lat wstecz. Setki pseudo firm powstalo i zniklo w tym czasie....

Odpowiedz

38. wlo
1

2016-02-12 17:03:00

35 - ja używam E52 ;-) Mój siostrzeniec i siostrzenica - mają S6 z takimi ładowarkami ;-)

Odpowiedz

-1

2016-02-12 16:00:18

Hehe no i ładowarka działa od 7-miu lat i jak widać właściciela jeszcze nie zabiła a Apple chce teraz bezpłatnie końcówkę wymienić.

Odpowiedz

36. ~sueshack
-1

2016-02-12 15:47:47

@35 no i to jest właśnie skandal, żeby takie stare telefony jeszcze się do czegoś nadawały. Mogłyby się rozsypywać w ręku po pół roku używania albo przynajmniej nie dostawać żadnych aktualizacji OS od momentu premiery następcy.

Odpowiedz

35. ~aa
0

2016-02-12 15:18:16

@34Ale co porównywałeś ? Ostatnim telefonem jaki miał taką przejściówkę był 3GS jeśli chodzi o telefony Apple - dalej go używasz ?

Odpowiedz

34. wlo
0

2016-02-12 14:33:59

33 - nie przeczę przecież. Ja porównałem do innej marki - jest zdecydowana różnica. Bez problemu się wyjmuje tę przejściówkę w zasilaczu używanym od końca wakacji, od kiedy telefon zaczął być używany. Teraz używa ładowarki Belkina - bez żadnych przejściówek ;-)

Odpowiedz

33. ~Olek
-1

2016-02-12 14:20:56

@20 Mam od lat zawodowo kontakt z bardzo dużą ilością sprzętu Apple i nigdy nie spotkałem się z luźnymi wtyczkami. Jest wręcz przeciwnie, siedzą one zawsze tak ciasno że trzeba się trochę wysilić żeby je zdjąć.

Odpowiedz

32. applefan_
-3

2016-02-12 13:59:40

@30 jak to? Czytałeś jako mój stały czytelnik post nr 8?

Odpowiedz

31. ~aa
0

2016-02-12 13:50:39

@30 lepsze to niż kasowanie wiadomości pokazujących niekompetencje autora tematuapplefan ma wiele racji czasem coś przekoloryzuje ale większości ma rację

Odpowiedz

30. orson_dzi
3

2016-02-12 13:39:24

@25 Dalej nie odniosłeś się merytorycznie do tej wiadomości. Stwierdziłeś tylko, że bezpodstawnie oskarżamy Apple na podstawie ich własnych informacji i na tym koniec.

Odpowiedz