DAJ CYNK

Apple WWDC 2015: nowe funkcje Apple Watch

08.06.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13

Ważne 3

2

Na konferencji WWDC 2015 Apple nie mogło pominąć zegarka Apple Watch. Najnowszy gadżet giganta z Cupertino zyska wiele nowych funkcji dzięki WatchOS 2.0.

Na konferencji WWDC 2015 Apple nie mogło pominąć zegarka Apple Watch. Najnowszy gadżet giganta z Cupertino zyska wiele nowych funkcji dzięki WatchOS 2.0.

Jedną z pierwszych widocznych zmian w Apple Watch będzie możliwość ustawienia własnej, dowolnej tapety na ekranie startowym zegarka. Funkcja Time Travel pozwoli wirtualnie przenieść się w czasie. Na ekranie zostanie wyświetlona symulacja, np. stanu naładowania baterii za kilka godzin lub też w drugą stronę, jak wyglądał on kilka godzin wcześniej. Pozostając przy ekranie zegarka, twórcy aplikacji otrzymają możliwość tworzenia widżetów umieszczanych na wyświetlaczu. Developerom zostanie również udostępniony dostęp do mikrofonu i głośników wbudowanego w zegarek. Oprócz tego będzie można wydawać polecenia Siri, wprost z Apple Watch, bez konieczności sięgania po iPhone'a.

Oprócz tego Apple Watch będzie teraz odtwarzać filmy, funkcjonować jako budzik (po obróceniu go na bok), będzie wspierać usługę Apple Wallet, a także pozwoli na odpisywanie na wiadomości z poziomu ekranu zegarka. Apple Watch pozwoli również na sterowanie różnymi urządzeniami, jak np. gaszenie świateł w domu za pomocą komend z zegarka.

Wersja beta WatchOS 2.0 będzie dostępna już dzisiaj. Złośliwi twierdzą, że chociaż Apple Watch nie pojawił się jeszcze na wielu rynkach, to dopiero po aktualizacji oprogramowania będzie go można normalnie używać.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się