DAJ CYNK

Apple Watch - nowa kategoria sprzętu Apple'a

09.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 65

Ważne 9

4

Oprócz nowych iPhone'aów Apple zaprezentował na dzisiejszej konferencji inteligentny zegarek Apple Watch.

Oprócz nowych iPhone'ów Apple zaprezentował na dzisiejszej konferencji inteligentny zegarek Apple Watch.



Gadżet Apple'a ma prostokątną kopertę ze stali nierdzewnej, anodyzowanego aluminium ((Watch Sport) lub złota (Watch Edition) i szafirowe szkło czołowe oraz sześć wariantów bransolet (metalowych, ze skóry i tworzyw). Dodatkowo występuje w dwóch wariantach wielkości koperty - 38 i 42 mm. To najbardziej osobiste urządzenie, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy - zachwala Apple.

<: F1906 :>
Zegarek Apple'a usprawnić ma uprawianie sportu (choć wbudowanego GPS-u zabrakło), prezentować powiadomienia z telefonu czy ułatwiać korzystanie z map - jak większość sprzętów z tej kategorii. Nowością jest cyfrowe pokrętło("cyfrowa korona"), pozwalające m.in. szybko przybliżać i oddalać inerfejs. Diody podczerwieni umieszczone od strony nadgarstka odczytują aktualny puls. Już na start producent zaoferuje długą listę dodatkowych aplikacji na swoje zegarki. Nie zabrakło rzecz jasna obsługi funkcji telefonicznych, w tym dyktowania treści SMS-ów, jak i obsługi odtwarzacza muzycznego czy rzeczy tak podstawowej... jak prezentacja godziny.

<: F1900 :>
Z poziomu zegarka można też sterować aparatem fotograficznym iPhone'a i przeglądać zapisane w pamięci telefonu zdjęcia. Jedną z najciekawszych aplikacji może być obsługa Apple Pay, czyli płatności zbliżeniowych Apple'a.

Urządzenie ładowane jest indukcyjnie, za pomocą ładowarki doczepianej magnetycznie do podstawy zegarka. Sprzedaż zegarka Apple'a ruszy na początku 2015 roku (Apple prześpi tym samym święta...), a jego cena wyniesie od 350 dolarów.

O zakupie mogą zapomnieć użytkownicy iPhone'ów 4S i starszych - Apple Watch nie jest przez nie obsługiwany.

Źródło tekstu: wł

Tagi: apple watch
Komentarze
Zaloguj się
32. mrborek
0

2014-09-15 09:36:39

31. ~karluum - odp ....

Odpowiedz

31. ~karluum
0

2014-09-10 15:54:34

A co ile trzeba będzie to ładować?

Odpowiedz

30. mrborek
1

2014-09-10 10:20:23

witamA jam takie pytanie - Jak samodzielne jest to urządzenie - Czyli czy te wszystkie piękne funkcje bada działały jeśli nie będzie w pobliżu telefonu firmy A. - Bo jeśli nie to po co komu coś takiego (Zawsze musisz mieć i tak telefon który ma dokładnie to samo)

Odpowiedz

29. LuiN
1

2014-09-10 09:57:01

28, Ron - póki co nigdzie nie widzę by miał coś innego wodoszczelnego, niż gumowe paski. A to ubija jego sportową przydatność już na start.

Odpowiedz

28. ~Ron
1

2014-09-10 09:54:44

Do celów sportowych, bez GPS nie ma sensu. Jeżeli uzytkownik i tak musi mieć ze sobą Iphona 5 lub wyższy model, to po cholere ten zegarek.? Jeżeli jest tam dobra bateria to młodzi mogą go nosic na codzień. Ja bym z czymś takim do pracy nie poszedł. Do wyglądu się nie odnoszę. To kwestia gustu,...

Odpowiedz

27. ~Inteligentny
1

2014-09-10 09:41:16

Czy ten zegarek odpowie na życiowe pytania? Czy rozwiąże problemy bazując na dostępnych danych? Czy autor tego tekstu jest... inteligentny?

Odpowiedz

26. ~lool
1

2014-09-10 09:28:17

Jednak wole Moto 360... Przynajmniej jakoś wygląda, a nie jak zabawka dla dziecka...

Odpowiedz

25. ~Misiek
1

2014-09-10 08:51:55

@23 - też się zastanawiam. Prawdziwy facet prędzej się spali zapalniczną zippo niż założy taką gejnię.

Odpowiedz

24. ~Misiek
1

2014-09-10 08:51:04

Nie wytrzymuje porównania do Geara. Samsung zrobił coś, co w 2014 wygląda nowocześnie. Apple zrobiło coś, co wygląda na rok 2050 ale w filmach z lat osiemdziesiątych.W której to kreskówce z dzieciństwa była mapa w zegarku?

Odpowiedz

23. ~Hose
1

2014-09-10 07:34:28

Jak można sobie coś takiego założyć na nadgarstek i to bez bicia? Przecież to wygląda jak kupa.

Odpowiedz

22. ~
2

2014-09-10 06:30:57

Nie będzie działać z 4S? To po co zaprzatali sobie głowy przystosowywaniem tego modelu do ios8? To właśnie zapowiadana aktualizacja (i jej brak na urządzeniach ze starszą wersją BT) sugerowała, że to pod te zegarki... A tak niepotrzebnie spowolnili i tak nienajszybszy model... /tho

Odpowiedz

21. mlb
0

2014-09-10 04:04:36

zegarek jest ciekawy, ale to wciąż gruszki na wierzbie. No i nie wiem skąd ta informacja o Apple Pay - też oglądałem konferencję Apple i nie słyszałem by o tym mówili. Zegarek nie posiada TouchID, więc niby jak użytkownik miałby autoryzować transakcje?

Odpowiedz

20. ~e
1

2014-09-10 02:24:09

Przypomina zegarki Casio pierwszej generacji. Oj będzie pozew? :D

Odpowiedz

19. ~Darkeners
0

2014-09-10 01:08:57

Zamien NOTE na HTC One - wierz mi Samsung softem sam zamula androida.

Odpowiedz