DAJ CYNK

Apple usunie "Chorobę Dotyku" za 699 zł

21.11.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7870

Ważne 2

9

Apple poinformował, że "Choroba Dotyku" w iPhone'ach 6 Plus to efekt działań użytkowników, ale oferuje naprawę w promocyjnej cenie - 699 zł.

Apple poinformował, że "Choroba Dotyku" w iPhone'ach 6 Plus to efekt działań użytkowników, ale oferuje naprawę w promocyjnej cenie - 699 zł.

Gdy pisaliśmy o "Chorobie Dotyku" w iPhone'ach 6 i 6 Plus na początku października, w USA pod pozwem zbiorowym były podpisy blisko 10 tys. poszkodowanych osób. Trzy dni temu Apple poinformował, że przyczyną problemu jest częste upuszczanie telefonu na twarde powierzchnie.

Producent jednocześnie zgodził się na pozagwarancyjne reperowanie takich telefonów w "promocyjnej" cenie 149 dolarów, zamiast dotychczasowych 329 dolarów.

Poznaliśmy właśnie polską cenę usługi - to 699 zł. Warunkiem naprawy jest przy tym brak pęknięć i uszkodzeń ekranu. To drugie sformułowanie jest nieco kuriozalne, bo przecież "Choroba Dotyku" to właśnie uszkodzenie ekranu, a dokładniej jego panelu dotykowego.

Na górze ekranu pojawia się szara belka, a ekran przestaje reagować na dotyk. Nie pomagają wymiany ekranów (problem wraca), bo usterka prawdopodobnie związana jest z wadliwymi kontrolerami panelu dotykowego (U2402 Meson Touch IC), a nie bezpośrednio z samym ekranem. Zdaniem ekspertów, chipy kontrolera panelu dotykowego po pewnym czasie tracą kontakt z płytą główną, a następować to może m.in. w wyniku wyginania się obudów telefonów. No a po aferze bendgate o tym, że iPhone'y 6 Plus łatwo się wyginają pamiętają chyba wszyscy.


Apple zastrzega, że iPhone'y 6 Plus sprowadzane do Polski nieoficjalnymi ścieżkami dystrybucji mogą być reperowane przez autoryzowane serwisy w standardowej cenie. Komunikat producenta nie zawiera informacji na temat mniejszego iPhone'a 6, w przypadku którego również zdarzały się analogiczne problemy.

Zobacz: Apple i "Choroba Dotyku"
Zobacz: Apple wymienia akumulatory w iPhone'ach 6S

Mamy dobrą wiadomość dla osób, już które zapłaciły pełną kwotę za naprawę wyżej opisanej usterki iPhone'a 6 Plus. Jeśli naprawy dokonały w autoryzowanym serwisie Apple'a, różnica cen zostanie im zwrócona.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~
0

2016-11-24 22:34:48

Jest to tzw. zły dotyk.

Odpowiedz

39. ~
2

2016-11-22 13:13:26

Ale złodzieje!!!! Kłamstwo prosto w oczy, ze to wina użytkowników!!!! Nagle masowo wszyscy uszkadzają identycznie telefony!"Super pomysł" na naciągnięcie jeleni na dodatkowe miliony dolarów. Wystarczy milion usterek, za naprawienie jednej 150$ i mamy sporą sumkę dla zachłanników z Aplle. Ta firma powinna się nazywać "KASA, KASA, KASA, DO CHOLERY JESZCZE WIĘCEJ KASY!!!

Odpowiedz

0

2016-11-22 11:36:14

Przestańcie narzekać! Na święta wjadą z promocją "naprawimy uszkodzony dotyk, spowodowany wadą fabryczną w twoim iphone nie za 699 a za jedyne 649, ale tylko jeśli dodatkowo kupisz tę oto drewnianą kostkę z naszym logo za 99zł!"

Odpowiedz

37. ~Maniek
0

2016-11-22 10:39:34

Czemu ta firma jeszcze istnieje? To przerażające, że na świecie jest tyłu frajerów co kupują ich produkty... Kupujesz smartfon za cenę samochodu i jeszcze płacisz 7 stów za naprawę wady fabrycznej. Super biznes, chyba sam założę firmę, zacznę brandowac chińskie smartfony i będę oferował płatne usuwanie wad fabrycznych :)

Odpowiedz

36. ~Fobs
0

2016-11-22 08:05:31

he he he super są xD

Odpowiedz

35. Tuldor88
0

2016-11-22 06:04:46

Hehehe, cóż rzec - cały ogryzek... "wina użytkownika" tak samo jak problemem z łapaniem zasiegu jest /''nieumiejętne trzymanie telefonu/'' a ludzie jak pelikany i tak łykają za grube tysiące sprzęt robiony przez chińczyka za michę ryżu i majacy taką samą jakość jak inne tego typu.

Odpowiedz

34. ~
0

2016-11-21 21:58:08

A może to "Spisek Apple - planowane postarzanie produktów " ?"Tajemnice korporacji - Ściemy wielkich marek "

Odpowiedz

33. ~jarko
1

2016-11-21 19:18:41

@16 No wyobraź sobie, że miałem u nich prepaida jak wprowadzali te 4 grosze za sprawdzanie salda. Tak jak pod koniec 2011 byłem z nich zadowolony, bo dali RWK za darmo dla wszystkich za korzystanie z komórki, tak rok później pisałem nawet tu, że zapłacą za swoją chciwość. Po 4 latach mogę to potwierdzić. Stracili za dużo klientów, żeby teraz pozwolić sobie nadal na lipne oferty, więc robią co mogą teraz. Oczywiście trochę klientów teraz przybyło, co nie zmienia faktu, że wielu ludzi zraziło się do T-Mobile :)

Odpowiedz

32. ~Kiki
0

2016-11-21 18:00:13

Ludzie już o tym śpiewano,widać ludzie z a Pola wzięli sobie do serca słowa piosenki-

Odpowiedz

31. ~⚄⚁
0

2016-11-21 17:07:51

29). Kolezanko, chodzilo mi o to, dlaczego tylko ip6+ rzucajà;-)inne ip dzialajà mimo rzucania, czy tylko 6+ rzucajà?:-D

Odpowiedz

30. ~
1

2016-11-21 16:58:16

Oczywiście, każda firma działa by mieć zysk, jednak wiele źle skończyło gdzie liczyły się tylko rosnące słupki zysku i sprzedaży, a inne wskaźniki nie miały znaczenia. W przypadku Apple widać to coraz bardziej.

Odpowiedz

29. msnet
2

2016-11-21 16:52:08

@26 - należałoby się zastanowić, dlaczego akurat właściciele iPhonów rzucają swoimi "cudeńkami" o ścianę ;)

Odpowiedz

28. ~
2

2016-11-21 16:51:53

Haha, jakość w wykonaniu Apple, kupujesz sprzęt za ciężkie pieniądze, sami popełnili błędy w konstrukcji, a teraz jeszcze im zapłać. Jak można dalej sądzić, że to super sprzęt. Może kiedyś ta jakość była rzeczywiście, obecnie to chińska produkcja nastawiona na maksymalny zysk i jechanie na opinii.

Odpowiedz