DAJ CYNK

Apple sprząta w App Store po ataku hakerów

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5565

Sklep Apple'a z aplikacjami na iPhone'y i iPady przeżył duży atak hakerski. Firma usuwa zainfekowane aplikacje.

Sklep Apple'a z aplikacjami na iPhone'y i iPady przeżył duży atak hakerski. Firma usuwa zainfekowane aplikacje.

Hakerzy dostali się do zasobów sklepu w sposób nietypowy - oferując deweloperom szybszy dostęp do pakietów programistycznych Xcode, niż za pośrednictwem obciążonych serwerów Apple'a. Tym sposobem szkodliwy XcodeGhost trafił do setek aplikacji oferowanych przez cenionych twórców.

Na liście aplikacji ze szkodliwym kodem znalazły się takie pozycje jak popularny komunikator WeChat (ponad 600 mln użytkowników), muzyczny NetEase czy aplikacja Didi Kuaidi - wycenianego na 16,5 mld dolarów chińskiego odpowiednika Ubera.

Apple nie podaje oficjalnie liczby zainfekowanych aplikacji udostępnionych w sklepie, zapewnia natomiast, że szkodliwe wersje programów zostały już usunięte. Z deweloperami prowadzone są rozmowy - producent iPhone'ów chce teraz zadbać, by producenci korzystali z właściwej wersji oprogramowania Xcode podczas nanoszenia poprawek.

Firma badawcza Qihoo360 wykryła już 344 aplikacje zainfekowane XcodeGhostem, możliwe że jest ich znacznie więcej. Prasie nie podano liczby urządzeń z iOS-em, na które trafił malware.

Zobacz: [Aktualizacja] Z iOS 9 nie wyślesz MMS-a w Plusie
Zobacz: Apple zaprezentował smartfony iPhone 6s i 6s Plus

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu