DAJ CYNK

Apple prezentuje iPhone'a SE

21.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18974

Ważne 16

2

Apple zaprezentował nowego, 4-calowego iPhone'a SE. Smartfon posiada możliwości zbliżone do iPhone'a 6s.

Apple zaprezentował nowego, 4-calowego iPhone'a SE. Smartfon posiada możliwości zbliżone do iPhone'a 6s.

Modelem SE Apple postanowiło wrócić do tworzenia mniejszych smartfonów. W 2015 roku sprzedanych zostało 30 mln egzemplarzy 4-calowych iPhone'ów i dla wielu osób był to pierwszy kontakt ze smartfonem Apple.

iPhone SE wyposażony został w 4-calowy ekran Retina o rozdzielczości 1136 x 640 pikseli. Nie trafiła do niego funkcja 3D Touch. Smartfon napędza 64-bitowy procesor Apple A9 z grafiką Apple M9. Ten sam układ trafił do iPhone'a 6s i model SE zaoferuje tę samą wydajność, a dodatkowo procesor będzie dwa razy wydajniejszy niż w iPhonie 5s, a układ graficzny zaoferuje trzy razy wyższą wydajność.

Smartfon został wyposażony w aparat iSight o rozdzielczości 12 Mpix z nowym procesorem przetwarzania obrazu. Możliwe będzie nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości 4K, w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę oraz w zwolnionym tempie z prędkością 240 klatek na sekundę. Zdjęcia panoramiczne będzie można wykonać w rozdzielczości 63 Mpix. Podczas robienia selfie ekran świeci trzy razy jaśniej i pełni rolę flesha.

Oprócz tego iPhone SE otrzymał łączność LTE z prędkością pobierania do 150 Mb/s z obsługą połączeń głosowych (VoLTE), Wi-Fi w standardzie ac z możliwością wykonywania połączeń (Wi-Fi Calling), obsługę płatności Apple Pay (w tym łączność NFC) oraz poprawiony został czas działania na pojedynczym ładowaniu. Szczegóły dotyczące parametrów akumulatora nie są jeszcze znane.

iPhone SE będzie dostępny w cenie 2149 zł za wersję z 16 GB pamięci wbudowanej. Wersja 64 GB będzie kosztować 2649 zł. Przedsprzedaż ruszy 24 marca (w Polsce od 29 marca), a dostawy rozpoczną się 31 marca. Docelowo, do końca maja iPhone SE będzie dostępny w 110 krajach. Dostępne będą cztery warianty kolorystyczne, w tym najbardziej pożądany przez kupujących Rose Gold.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
63. ~Z
0

2016-04-04 12:33:46

"brum" dla Ciebie Iphone 5s jakie to obecne obniżki? Bo jak dla mnie cena w normalnym sklepie typu mediaexpert itp za 1649zl to z d...y cena za takiego bądź co bądź już starocia.

Odpowiedz

62. ~brum
0

2016-04-01 14:46:30

do "60". Wydali już IOS 9.3.1 i działa. Nie trzeba czekać jak u innych na nową wersje softu do nowego modelu. IPHONE 5S przy obecnych obniżkach w sklepach jest ciekawym sprzętem. To mój drugi model tej firmy.

Odpowiedz

61. ~bouli
0

2016-03-30 17:04:30

Żeby taki producenci andoridowi zrozumieli, ze nie kazdy chce miec >5cali ekran...a tak pojawiaja sie male telefony (4cale) -ale srodek jak z przed 3 lat...a taki 4 calowy smartphone android z ekranem max 720p, 4-8core, 2GB ram i dobra bateria (moze dwie do wyboru jak kurermatz drive2) bylby sukcesem...cena do 1000zł

Odpowiedz

60. ~Szary Abiszaj
0

2016-03-29 16:06:01

Z tymi iPhone to jest zabawna sprawa. Mam 5S, który działa wybitnie, absurdalnie płynnie. Jestem zachwycony, a jest to przecież już nieświeży sprzęt. Jest też druga strona medalu. Najpierw zepsuł się port do ładowania - wymiana. Następnie odkleił się wyświetlacz, więc brudem zaszła przednia kamera - nie do użytku. Trzeci problem to obudowa 5/5S. To jest bardzo delikatny sprzęt. Niby 4S miał szkło, które się tłukło, ale ten jest jakiś metalizowany i rysuje się od powietrza. A teraz najlepsze. Soft bardzo pięknie działa, ale od kilku dni (bug wersji iOS 9.3) nie można otworzyć w przeglądarce żadnego linku z wyszukiwania Google. W praktyce nie ma przeglądania stron w telefonie - krytyczny błąd. Podsumowując: świetnie działa 5S, gdy działa :) i prognozuję, że czas życie to lekko kilka lat. Wersja SE musi być genialna tak długo jak pozbędziemy się powyższych wad i szczerze mówiąc warto za tę cenę. Nie można jednać gloryfikować wszystkiego... dużo było lipy, za którą w pełni popieram krytyków Apple, bo firma miewa poważne wpadki. Ja jednak zostanę, bo zwykłe ludzkie przyzwyczajenie (once you go black you/''ll never go back), ale brzydzi mnie korpo-bełkot z Cupertino.

Odpowiedz

59. ~@43
0

2016-03-23 06:03:07

A seria compact od sony to co?? Nie flagowiec w malej obudowie??

Odpowiedz

58. PLANET
0

2016-03-23 00:33:24

Bardzo dobra wiadomość, ponieważ pozostałe firmy bardzo realnie wrócą do "małej" półki : )

Odpowiedz

57. Angemona
0

2016-03-22 18:10:01

@48 faktycznie 2 GB, zwracam honor:-) tym sposobem raca w mój krąg zainteresowania ze względu na parametry i rozmiar. Jest wiele nisz na rynku, których nikt nie chce nie wiadomo dlaczego wypełnić, nawet w tak banalny sposób jak zrobienie mniejszego smartfona, nie kastrując go przy tym do granic możliwości. Wyobraźcie sobie Huaweia P8 w wersji 4,3 cala, o tych samych parametrach i wyglądzie co oryginał, szedłby jak woda. No ale przecież lepiej wypuścić pierdylion 5/'' o identycznych parametrach z przydomkiem mini lub lite, w odróżnieniu od 5,5/'' wersji pełnej. Jakoś popularność serii compact ani słabej parametrowo ale ładnej A3 nie dała nikomu nic do myślenia. Może IPhone SE da jeśli się rewelacyjnie sprzeda.

Odpowiedz

56. tomunia
0

2016-03-22 15:28:39

@54 możesz mieć rację, ale te telefony nie będą tańsze od iPSE

Odpowiedz

0

2016-03-22 15:21:59

@54 Nawet jak zniknie to zaraz pojawi się jakaś app, która to przywróci. Nie sądze żeby trwale znikła. Raczej będzie opcja: tak lub nie w ustawieniach.

Odpowiedz

54. vonski
0

2016-03-22 12:28:23

@53: menu aplikacji prawie na pewno zniknie w kolejnym Androidzie N, więc to trochę słaby argument.Co do samego telefonu, to choć nie przepadam za produktami Apple, to muszę im oddać, że kolejny raz prawdopodobnie wstrzelili się idealnie w zapotrzebowanie rynku. Sam znam chyba kilkadziesiąt osób narzekających na obecny trend powiększania telefonów. Naprawdę jest mnóstwo ludzi, dla których 5" to zdecydowanie za dużo, chcieliby coś zgrabnego, małego i poręcznego. Założę się, że SE będzie się znakomicie sprzedawał.Pozostaje mieć tylko nadzieję, że producenci sprzętów z Androidem, często kopiujący Apple, też dostrzegą tą lukę na rynku i końcu pojawią się telefony z flagową specyfikacją i kompaktowymi rozmiarami. Sam nie pogardziłbym jakimś zgrabnym, 4-4,3 calowym sprzętem jako drugi telefon na weekend, wyjazdy itp. Tylko nie z tym systemem :P

Odpowiedz

53. Micho
1

2016-03-22 12:03:05

Do mnie jakoś nie przemawia ten iOS, głównie te ikonki aplikacji na pulpicie. Jakoś Androidowy pulpit i menu z ikonkami jest lepszym rozwiązaniem :)

Odpowiedz

52. ~
1

2016-03-22 11:12:10

Mam iP 5s, najarałem się na tego 6SE, ale zobaczymy jak to będzie. Jedni iPhony chwalą, inni je ganią. Moim zdaniem iPhone choć drogi to telefon na długi czas.

Odpowiedz

51. ~Daro
0

2016-03-22 10:51:50

@50 Nie jestem zwolennikiem iPhone-a . Ale coś mnie się zdaję że to będzie strzał w dziesiątkę z tym 4 cale i A9. Ja bym wybrał SE raczej już wybrałem.

Odpowiedz

50. Micho
0

2016-03-22 10:20:47

@4416GB- 2149zł64GB- 2649złI teraz bez spiny, warto dać 2149 z SE czy lepeiej kupić za tę kasęSGS6?

Odpowiedz