DAJ CYNK

Apple prezentuje iPhone'a SE

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 19517

Apple zaprezentował nowego, 4-calowego iPhone'a SE. Smartfon posiada możliwości zbliżone do iPhone'a 6s.

Apple zaprezentował nowego, 4-calowego iPhone'a SE. Smartfon posiada możliwości zbliżone do iPhone'a 6s.

Modelem SE Apple postanowiło wrócić do tworzenia mniejszych smartfonów. W 2015 roku sprzedanych zostało 30 mln egzemplarzy 4-calowych iPhone'ów i dla wielu osób był to pierwszy kontakt ze smartfonem Apple.

iPhone SE wyposażony został w 4-calowy ekran Retina o rozdzielczości 1136 x 640 pikseli. Nie trafiła do niego funkcja 3D Touch. Smartfon napędza 64-bitowy procesor Apple A9 z grafiką Apple M9. Ten sam układ trafił do iPhone'a 6s i model SE zaoferuje tę samą wydajność, a dodatkowo procesor będzie dwa razy wydajniejszy niż w iPhonie 5s, a układ graficzny zaoferuje trzy razy wyższą wydajność.

Smartfon został wyposażony w aparat iSight o rozdzielczości 12 Mpix z nowym procesorem przetwarzania obrazu. Możliwe będzie nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości 4K, w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę oraz w zwolnionym tempie z prędkością 240 klatek na sekundę. Zdjęcia panoramiczne będzie można wykonać w rozdzielczości 63 Mpix. Podczas robienia selfie ekran świeci trzy razy jaśniej i pełni rolę flesha.

Oprócz tego iPhone SE otrzymał łączność LTE z prędkością pobierania do 150 Mb/s z obsługą połączeń głosowych (VoLTE), Wi-Fi w standardzie ac z możliwością wykonywania połączeń (Wi-Fi Calling), obsługę płatności Apple Pay (w tym łączność NFC) oraz poprawiony został czas działania na pojedynczym ładowaniu. Szczegóły dotyczące parametrów akumulatora nie są jeszcze znane.

iPhone SE będzie dostępny w cenie 2149 zł za wersję z 16 GB pamięci wbudowanej. Wersja 64 GB będzie kosztować 2649 zł. Przedsprzedaż ruszy 24 marca (w Polsce od 29 marca), a dostawy rozpoczną się 31 marca. Docelowo, do końca maja iPhone SE będzie dostępny w 110 krajach. Dostępne będą cztery warianty kolorystyczne, w tym najbardziej pożądany przez kupujących Rose Gold.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu