DAJ CYNK

Apple podzieli się twarzami użytkowników iPhone'ów

02.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3618

Ważne 5

2

Dzięki funkcji Face ID Apple podzieli się obrazem naszej twarzy z twórcami aplikacji. Nie wszystkie dane będą im udostępniane.



Dzięki funkcji Face ID Apple podzieli się obrazem naszej twarzy z twórcami aplikacji. Nie wszystkie dane będą im udostępniane.

Funkcja Face ID nie tylko służy do odblokowania smartfonu, ale również rejestruje twarz użytkownika. Często obserwując przy tym różne emocje - radość, złość, czy grymasy bólu. Te dane, przekazane twórcom aplikacji, posłużą później do tworzenia bardziej realistycznych animacji, np. postaci w grach.

Jak ta informacja ma się do zapewnień Apple, że wzór twarzy służący do odblokowania ekranu będzie zapamiętywany wyłącznie w pamięci urządzenia? Ten konkretny wzór nie będzie udostępniany. Udostępniane będą, tylko za zgodą użytkownika, wszystkie inne ujęcia twarzy zarejestrowane przez Face ID.

Warunkiem otrzymania przez twórców aplikacji wzoru twarzy użytkownika będzie zastrzeżenie, że nie zostanie on sprzedany firmom trzecim i posłuży wyłącznie do użytku własnego na potrzeby tworzonych aplikacji. W sumie rejestrowanych ma być 50 różnych wyrazów twarzy.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~Ja
0

2017-11-05 08:38:14

@15: to jeszcze naucz się litery rozpoznawać

Odpowiedz

15. ~juz teraz
0

2017-11-05 08:13:56

Mam w moim ssrtfonue rozpoznzwanie twarzu

Odpowiedz

14. ~
0

2017-11-03 08:55:12

idealny pomysł, będzie można robićodlewy do odblokowywania ipadłą skradzionego osobie x na ulicy ;)

Odpowiedz

13. PLANET
1

2017-11-03 08:27:37

Chore. Ale idioci kupujący Apple pewnie nie dbają o prywatność, po co to robić ; )

Odpowiedz

12. ~
1

2017-11-03 08:13:31

@1 Mistrz przecinków w niewłaściwych, miejscach :-D

Odpowiedz

11. ~Marek
0

2017-11-03 07:53:06

Dla mnie to już konkretna przesada.

Odpowiedz

10. ~Edward Chetny
0

2017-11-03 07:38:04

Trzeba by opatentowac odblokowanie głosem.

Odpowiedz

0

2017-11-02 21:01:45

#8 proszę bardzo do usług:)

Odpowiedz

8. LuiN
1

2017-11-02 20:53:43

@7 - By nagraniem z dyktafonu dało się odblokować telefon? Świetny pomysł...

Odpowiedz

7. ~Error404
1

2017-11-02 20:39:53

Cd. w celu odblokowania na mowę, głos

Odpowiedz

6. ~Error404
1

2017-11-02 20:30:09

Może Apple wymyśli telefon na rozpoznawanie mowy, głosu danej osoby.

Odpowiedz

5. ~
1

2017-11-02 18:21:23

Najpierw twarz, potem reszta, a na końcu fapfolder.

Odpowiedz

4. ~mimi
0

2017-11-02 18:20:04

W końcu jakieś konkrety.

Odpowiedz

3. kraken
0

2017-11-02 18:18:45

Przynajmniej zrobią to tylko za zgodą użytkownika

Odpowiedz

2. ~Edward Chętny
1

2017-11-02 18:10:15

Apple jest najlepsze, jabłkowe ludziki będą klikać byle co żeby jak najszybciej uruchomić system. A tam będzie m.in. zgoda na udostępnianie zdjęć w internecie. SUPER!!!

Odpowiedz