DAJ CYNK

Nie wejdziesz do auta, gdy ładujesz Apple Pencil

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7133

Druga generacja ołówka Apple Pencil ma dość niecodzienny problem. Kiedy akcesorium jest ładowane bezprzewodowo z krawędzi tabletu, powstają interferencje zakłócające pracę niektórych pilotów samochodowych, co może nawet doprowadzić do blokady pojazdu.

Mieszkam w sąsiedztwie stacji benzynowej i już przynajmniej kilka razy zdarzyło mi się obserwować efekt interferencji między sygnałami radiowymi. Kierowcy stali bezradnie obok swojego auta, nie mogąc dostać się do środka. Okazuje się, że źródłem takiego zakłócenia może być nawet rysik do tabletu z funkcją bezprzewodowego ładowania. Na trop takiej przypadłości Apple Pencil 2 wpadł francuski blog iGeneration.

Zobacz: Apple Watch 4 z eSIM wchodzi do oferty Orange. Specjalny pakiet startowy

Kluczyki do aut zazwyczaj wysyłają sygnał na częstotliwościach 315 oraz 434 MHz. Okazuje się, że niektóre z nich na skutek nieprawidłowego ekranowania lub błędów w okablowaniu mogą generować dodatkowe zakłócenia, podobnie jak inne bezprzewodowe urządzenia. Na trop ewentualnych problemów na linii Apple Pencil 2 i pilotów natrafiono w dokumentach wsparcia Apple.

Zobacz: Apple przestaje brać pieniądze za transfer plików na nowego Maca

Co możesz zrobić, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji? Odsuń iPada Pro z ołówkiem Apple Pencil 2 od pilota. Możesz też spróbować zbliżyć samego pilota do anteny samochodowej gdzie znajduje się odbiornik przekazujący sygnał do systemów odblokowujących drzwi. A może po prostu przechowuj tablet i ołówek osobno, a wtedy usuniesz przyczynę problemu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: idownloadblog

Przewiń w dół do następnego wpisu