DAJ CYNK

Apple ma patent na 5D

24.07.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4419

Ważne 0

0

Określenie 5D spotkać można w rozmaitych parkach rozrywki, gdzie obok obrazu 3D specjalna kabina telepie widzem, emituje zapachy czy czasem nawet ochlapie go wodą. Apple nazywa 5D inną, ale nie mniej interesującą technologię.

Określenie 5D spotkać można w rozmaitych parkach rozrywki, gdzie obok obrazu 3D specjalna kabina telepie widzem, emituje zapachy czy czasem nawet ochlapie go wodą. Apple nazywa 5D inną, ale nie mniej interesującą technologię.

Wygląda na to, że Kinect czy Wii to jeszcze nie koniec możliwości współczesnych, bardziej niż kiedykolwiek indziej interaktywnych gier. Do systemu kamer i obrazu 3D Apple dodać chce specjalne rękawice, które w zależności od sytuacji będą mogły zmieniać oddziałujący na nie opór powietrza, temperaturę czy reagować na zmieniające się pole elektromagnetyczne. Oprócz nich, w zestawie znajdzie się specjalne nakrycie głowy najeżone rozmaitymi czujnikami.

W patencie mowa jest też o technologii dotykowej, za pomocą której będziemy mogli np. uruchomić auto czy inne urządzenie dotykając wirtualnego ekranu dotykowego z systemem sprzężenia zwrotnego. W myśl patentu Apple'a, nowa technologia pozwoli w przyszłości pozbyć się tradycyjnych klawiatur, jak i tradycyjnych ekranów - pisać będziemy mogli "wciskając powietrze"...

Źródło tekstu: cnet, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~Allan
0

2012-08-06 09:32:16

Ludzik na rysunku wymiata :D

Odpowiedz

27. ~Sylwek
0

2012-07-26 00:08:01

@26 trzeba by pewnie kupić bilet do kambodży na ten spacer i wziąć tylko bagaż podręczny a w nim same ubrania i jakieś kosmetyki:-D

Odpowiedz

26. ~tello
0

2012-07-25 21:28:18

Już są o krok od epokowego odkrycia realnej rzeczywistości!!! Polegać ma to podobno na wyłaczeniu komórki, kompa telewizora, kopnięcia w kąt hełmu i rekawic z sensorami i pójściu na spacer z dziewczyną do parku na spacer :-)

Odpowiedz

25. Paranoia
0

2012-07-25 15:19:27

@23 ale to nie zmienia faktu jak można by było dotknąć wirtualnego ekranu dotykowego :D Poza tym rękawice wirtualne były i są dostępne od dawna, sprawują się nawet bardzo dobrze, ale problem w tym, że to tylko w filmach tak ładnie wygląda. w codziennym użytkowaniu rękawiczki są niewygodne(choć by były lekkie i ze złota) a obsługa zwłaszcza telefonu czy tabletu rękawicą jest jak dla mnie głupie i zbędne. po co komu rękawiczki jak dzisiejsze telewizory(smartTV) czy komputery(z odpowiednim softem) można obsługiwać rękoma tylko z pomocą kamery, bez głupich rękawic, już wolę mieć odrobinę mniejszą precyzje ruchu niż za każdym razem zakładać rękawiczki(tak samo głupi pomysł jak okulary 3D, duże niewygodne i drogie)

Odpowiedz

24. ~Sylwek
0

2012-07-25 14:22:25

@20 Może i masz rację ale zamysł czwartego wymiaru polega na tym np że manipulujemy czasem:) dajmy na to:masz ulubiony aktor wsiada do samochodu z bomba półapka i ginie:) a my cofanmy film do momentu przed tym jak wsiadł i wybieramy alternatywna drogę okcji:) to by było coś:) jeden film oglądasz 10 razy,np z trzema różnymi zakończeniami:) wtedy poczułbyś co to czwarty wymiar telewizji:)

Odpowiedz

23. Hose
0

2012-07-25 13:30:21

@22 - przeczytaj jeszcze raz wiadomość, wyraźnie napisano w niej o specjalnych rękawicach, już sobie wyobrażasz realizację sprzężenia zwrotnego?

Odpowiedz

22. Paranoia
0

2012-07-25 13:22:12

"...dotykając wirtualnego ekranu dotykowego z systemem sprzężenia zwrotnego" jeśli jest wirtualny to raczej go nie dotkniemy, no chyba że ktoś mi pokarze jak dotykać ekranu którego nie ma i to ze sprzężeniem zwrotnym! :] czyli co? nowy iPhone będzie jakoś jonizować powietrze przed użytkownikiem tak, że gdy wciśnie coś w powietrzu to odczuje lekki powiew? :D

Odpowiedz

21. Hose
0

2012-07-25 13:02:31

Powinni opatentować uruchamianie auta beknięciem, nie mogę zdzierżyć patentów tego "trolla"

Odpowiedz

20. ~
0

2012-07-25 10:10:36

@7 przykro mi ale się mylisz 1 wymiar-długość 2 wymiar-szerokość 3 wymiar-wysokość 4 wymiar-czas Tak więc każdy film oglądany na telewizorze 3D jest tak naprawdę 4wymiarowy.

Odpowiedz

19. ~
0

2012-07-25 10:10:24

@7 przykro mi ale się mylisz 1 wymiar-dłógość 2 wymiar-szerokość 3 wymiar-wysokość 4 wymiar-czas Tak więc każdy film oglądany na telewizorze 3D jest tak naprawdę 4wymiarowy.

Odpowiedz

2012-07-25 00:38:46

Dyszka za grafikę, świetny ludzik! ;D

Odpowiedz

17. ~
-1

2012-07-24 23:48:33

@2 Cztery grosze? A to jest promocja czy stała oferta?

Odpowiedz