DAJ CYNK

Apple iPhone X już wyprzedany?

27.10.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5892

Ważne 3

2

Apple wyprzedał już wszystkie iPhone'y X, w przypadku których gwarantował wysyłkę 3 listopada. Na kolejną partię poczekamy ponad miesiąc.



Apple wyprzedał już wszystkie iPhone'y X, w przypadku których gwarantował wysyłkę 3 listopada. Na kolejną partię poczekamy ponad miesiąc.

Jeśli ktoś przegapił rozpoczęcie przedsprzedaży zaporowo drogich iPhone'ów X, prawdopodobnie długo jeszcze poczeka na swój wymarzony telefon. Już przed południem pierwsza partia telefonów została wyprzedana na większości światowych rynków. Termin realizacji składanych w tej chwili zamówień to 5-6 tygodni. Jest więc jeszcze nadzieja, że Apple wyrobi się przed świętami.

Ile sprzedano iPhone'ów X? Według wcześniejszych analiz, Apple miał mieć w chwili premiery dostępne około 2-3 mln sztuk "iksów". Jednocześnie co chwila do sieci trafiają doniesienia o problemach produkcyjnych czy to z modułem rozpoznawania twarzy Face ID, czy z to antenami i aparatami fotograficznymi.

Niezależnie jednak od wszelkich przeciwności losu, do końca tego roku na rynek trafić może aż (lub tylko) 20 mln iPhone'ów X. Tylko zaraz - 3 mln sztuk teraz, a brakujące 17 mln za 5-6 tygodni? Osoby obserwujące marketingowe poczynania Apple'a zapewne domyślają, że to prawdopodobnie kolejna próba kreowania popytu przez amerykańskiego giganta.

Wyprzedanie się wszystkich iPhone'ów obserwujemy właściwie co roku, przy czym o ile według strony Apple'a magazyny są puste, to już w sklepach i u operatorów telefony są dostępne. Podobnie jest dzisiaj - strona Apple'a jedno, a polscy operatorzy zapraszają do zakupu. Oczywiście, by podgrzać atmosferę, również i nasi operatorzy sugerują pośpiech :-).

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Witek
0

2017-10-28 19:04:17

Ja zamówiłem swojego o 9.06 i termin dostawy mam na 16.11.

Odpowiedz

11. ~Bleee
0

2017-10-28 07:10:07

Ten telefon jest po prostu brzydkiI jeszcze to wcięcie....

Odpowiedz

10. ~miro
0

2017-10-27 19:57:36

Tia, bzdura że się wyprzedały, operatorzy zamówili i będą teraz doić naiwniaków. Nic rewolucyjnego nie ma w tym telefonie, ciągle teraz o nim trąbią żeby napędzić sprzedaż, 1000 zł nie dał bym za niego ale nie wyobrażam sobie jak to można zapłacić 5 tysi za telefon. Stać mnie od razu mówię, ale dla mnie to już profanacja żeby tyle wydawać.

Odpowiedz

9. ~
0

2017-10-27 19:20:17

nigdy nie będzie w Polsce apple pay

Odpowiedz

0

2017-10-27 19:15:44

Ja tam czekam na iPhone SE2

Odpowiedz

0

2017-10-27 19:08:38

Ile wynosi SAR tego telefonu, bo nie ma go na liście:

Odpowiedz

6. ~Gosciu
1

2017-10-27 17:57:20

Apple uciekło innym producentom do tyłu. Postawimy każdą inną marke zamiast Apple do powyższego scenariusza a spotkało by się to że śmiechem i politowaniem. Podobny scenariusz ćwiczył już bodaj one+one. Patrząc obiektywnie iPhone 8 poza technologią autoryzacji poprzez rozpoznawanie twarzy i szybszy procesor nie wnosi praktycznie nic dla przeciętnego użytkownika . Nawet ładowanie bezprzewodowe nie jest argumentem gdyż w zestawie z telefonem Apple nie pokusił się ani o to ani o dodanie ładowarki wspierającej szybkie ładowanie. X jest pokazem możliwości technicznych w odniesieniu do OLED którego inni producenci mają w ofercie od wielu lat a Apple prze żale te lata deprecjonowalo jedno jakość dziś się nawróciło. Prezentacja miała na celu podtrzymanie wizerunku firmy jako innowacyjnej. Za czasów Jobsa taki marketing byłby nie do wyobrażenia. Są dwie możliwości albo Apple faktycznie ma problemy z dostępnością części do budowy nowego iPhone za co gromada ludzi powinna odpowiedzieć stanowiskami albo jest to kolejna zagrywka działy marketingu mająca na celu utrzymanie wizerunku firmy oraz przynajmniej w jakiś sposób przyzwyczajenie klientów do nowych cen - zobaczcie telefon tak dobrze się sprzedaje czytaj jest tak emajzing że nie wyrabiamy z jego produkcja. Oba scenariusze z powyższych na krotka metę zadziałała jednakże w długiej perspektywie odbija się firmie czkawką. Nie wyobrażam sobie podobnej zagrywki po raz drugi w przyszłym roku bez konsekwencji dla wizerunku. Przez wiele lat Apple było w trendzie wzrostowym wszystkie słupki szły w górę, może właśnie patrzymy na przełamanie trendu?

Odpowiedz

0

2017-10-27 17:44:51

Mi udało się kupić o 9;05! Czekam na dostawe :)))

Odpowiedz

0

2017-10-27 17:26:17

Już na etapie projektu telefonu trzeba było zadbać o odpowiednie zaopatrzenie w podzespoły. To pewnie będzie jeden z lepiej sprzedających się modeli Apple. Ale niecierpliwi mogą wziąć inny telefon. Mogą stracić nie tylko na tym, że mniej sprzedadzą jak by mogli, gdyby półki były pełne, ale również wizerunkowo.

Odpowiedz

3. mlb
1

2017-10-27 16:25:59

gdyby w Polsce zrobili ApplePay to by się dopiero posypały zamówienia

Odpowiedz

2. ~Adam
0

2017-10-27 16:21:12

Nie były zaporowe drogie skoro się wyprzedały

Odpowiedz

1. ~frasag
1

2017-10-27 15:38:43

Cie choroba!!! no i zaś dlo mnie brakło ;)

Odpowiedz