DAJ CYNK

Apple iPhone 8 z 5,8-calowym OLED-em i stalową ramką

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6354

Apple iPhone 8 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku - wraz z iPhone'ami 7S i 7S Plus. Będzie kosztował ponad 1000 dolarów.Apple iPhone 8 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku - wraz z iPhone'ami 7S i 7S Plus. Będzie kosztował ponad 1000 dolarów.

Najdroższy seryjnie produkowany iPhone będzie różnił się od dotychczasowej linii urządzeń Apple'a. Obok odważniejszego designu, będzie pierwszym z ekranem OLED. Wspomniane wyświetlacze w liczbie 160 mln sztuk dostarczy Samsung, który obecnie odpowiada za ponad 95% światowych dostaw tego typu ekranów.

Apple stopniowo kończy z aluminium na rzecz stali nierdzewnej. O ile jeszcze iPhone'y 7S i 7S Plus będą miały aluminiowe obudowy produkcji Catcher Technology, o tyle już iPhone'y 8 będą miały stalową ramkę i tył ze wzmacnianego szkła. Dostawcami obudów do iPhone'ów 8 będą Foxconn Technology oraz amerykański Jabil Circuit.

Swoje próbki stalowych obudów wysyła w dużej ilości do Apple'a również Casetek - spółka córka Pegatron Technology. Firma ta nie poinformowała jednak jeszcze o istotnych zamówieniach ze strony Apple'a. Albo więc przegrała z duetem Foxconn-Jabil, albo Apple nie podjął ostatecznych decyzji.

Design 4,7-calowego iPhone'a 7S został już potwierdzony - dostaniemy kalkę zeszłorocznego iPhone'a 7 z jedynie kosmetycznymi niuansami. Potwierdzenia wymaga natomiast wygląd 5,5-calowego iPhone'a 7S Plus. Wątpliwe jest jednak, by zaprezentował on w temacie wyglądu cokolwiek więcej niż model 7 Plus - w końcu nie ma być konkurencją dla iPhone'a 8.

Nie wiemy jeszcze czy wybór Samsunga jako nowego dostawcy ekranów spowoduje zmianę proporcji wyświetlacza w iPhone'ie 8. Ekrany o proporcjach 2:1 lepiej wypełniają przednie panele telefonów. Właśnie na takie rozwiązanie stawiają w tym roku Samsung i LG. Chociaż trend ten trudno jest nazwać rewolucją, to jednak cały rynek, w tym Apple, będzie musiał zmierzyć się z mniejszymi telefonami o większych niż do tej pory ekranach.

Zobacz: iPhone 8 ze wsparciem dla rzeczywistości rozszerzonej?
Zobacz: Samsung dostarczy w tym roku ekrany OLED dla 160 mln iPhone'ów
Zobacz: Z czarnych iPhone'ów 7 odpryskuje lakier

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Digitimes, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu