DAJ CYNK

Apple iPhone 6 nadal z 8 Mpix, Xperia Z3 z 21 Mpix?

21.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 15

Ważne 7

2

Według ostatnich informacji, Apple nie zmieni w tym roku swojej strategii rozwoju aparatów fotograficznych - stawiając na jakość obrazu, a nie na liczbę megapikseli.

Według ostatnich informacji, Apple nie zmieni w tym roku swojej strategii rozwoju aparatów fotograficznych - stawiając na jakość obrazu, a nie na liczbę megapikseli.

Zamiast gęstego upakowania mniejszymi pikselami, Apple zaproponuje w nowym smartfonie większej powierzchni matrycę, o bardziej czułych, dużych pikselach i lepszą niż do tej pory optykę. Bardzo możliwe, że doczekamy się w tym roku optycznej stabilizacji obrazu (OIS).

Choć na na świecie wciąż najwięcej produkuje się matryc o rozdzielczości 8 Mpix i mniejszej niż 5 Mpix, to jednak szacuje się, że w 2014 roku sprzedaż telefonów aparatami o 13 i więcej megapikselach wzrośnie o 85,4%, do 171,3 mln. Największym producentem matryc dla telefonów w 2013 roku był Sony - szacuje się, że jego udział w rynku w 2014 roku wzrośnie do aż 65%. Drugi na liście jest Samsung.

Na czwarty kwartał tego roku Sony planuje premierę nowego modułu fotograficznego IMX230, dedykowanego własnym smartfonom. Zastosowany w nim sensor będzie nieco mniejszy od tego w Xperii Z2 (1/2,4" zamiast 1/2,3"), z 1,2 mikrometra do 1,14 mikrometra zmniejszą się też jego piksele (do wielkości tych w Galaxy S5). Bez zmian pozostanie natomiast rozdzielczość matrycy - około 21 Mpix. Biorąc pod uwagę półroczny cykl życia flagowych modeli producenta, możliwe że nowy sensor trafi do Xperii Z3.

Źródło tekstu: appleinsider, wł

Komentarze
Zaloguj się