DAJ CYNK

Apple iPhone: 1,5 mln aplikacji w App Store

20.07.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3747

Ważne 1

2

Apple w nowej reklamie iPhone'ów skupia się na ofercie dodatkowych aplikacji. W App Store jest już ich ponad 1,5 mln sztuk.

Apple w nowej reklamie iPhone'ów skupia się na ofercie dodatkowych aplikacji. W App Store jest już ich ponad 1,5 mln sztuk.

Przy bitwach na liczby aplikacji warto pamiętać, że Apple do tego samego worka wrzuca też książki, a kilka lat temu wyszło na jaw, że blisko 2/3 wszystkich aplikacji ani razu nie było pobrane na telefony (po co komu setna aplikacja robiąca to samo co lepsze poprzedniczki). Prawdziwa walka toczy się tak naprawdę nie na liczby, lecz na jakość programów i terminy premier/wyłączność dla danej platformy.


Granicę 1,5 mln pozycji sklep Google Play pokonał jeszcze w maju tego roku, gdy w sklepie Apple'a było 1,4 mln aplikacji. W tym samym czasie oferta Amazonu liczyła 360 tys. pozycji, Windows Phone Store - 340 tys., a BlackBerry World 130 tys.

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~hehheh
0

2015-07-21 22:58:09

I z tego 1,5melona z 100 będzie użytecznych ;-D

Odpowiedz

15. LuiN
0

2015-07-21 16:33:25

13, a_lex - w 2013 i w 2014 roku Apple miał 3% polskiego rynku smartfonów. Microsoft/Nokia odpowiednio 12,5 i 10%. Reszta to Android.

Odpowiedz

14. ~Rambo 9
-1

2015-07-21 16:32:36

Iphone rzadzi !!! mozecie sie schowac z waszymi mulowatymi androidami i sajszungsami z korei ha ha

Odpowiedz

13. a_lex
0

2015-07-21 13:05:02

A są jakies dane, ile tego Apple może w Polsce być? Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 5% podane w 8 wiadomości - nie znam żadnej osoby z iPhonem. Ale u nas na Lubelszczyźnie chyba nie ma na to mody.Dla mnie w każdym razie iPhone to zupełna nisza.

Odpowiedz

12. ~XIX
1

2015-07-21 12:47:07

@11 osoby ktore korzystaja z Telepolis i w dodatku komentuja obligatoryjnie traktuje jako zaawansowane mobilnie. Korzysta, nie korzysta z zew karty. Mozna wybrac opcje instalacji aplikacji na sd, ale oczywiscie nie w pelnym zakresie. Laik na tym konczy. Przeniesienie dowolnej aplikacji w calosci na karte pamieci zajmuje z szukaniem potrzebnej aplikacji do takiego przeniesienia max 10 minut.

Odpowiedz

11. mpiter
-1

2015-07-21 12:23:50

@4 cóż, Android od wersji 4.4 też nie korzysta z zewnętrznej karty pamięci przy instalowaniu aplikacji. Apple ma tą przewagę, że pamięć w iPhone/''ach jest sto razy lepiej podzielona i wykorzystywana niż ta w Androidzie. A już kompletną paranoją jest 1GB na aplikacje w Androidzie(nawet w high endach).

Odpowiedz

10. ~sueshack
1

2015-07-21 09:45:29

@6 Bo lepszy jeden klient, który weźmie 500k kredytu hipotecznego, kartę kredytową z limitem 20k, wygeneruje 10k obrotu i jeszcze dwa razy do roku wykupi ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży niż stu takich, którzy sprawdzają co 10 minut, czy kieszonkowe od mamy już przyszło.

Odpowiedz

9. tMati
0

2015-07-21 09:33:50

@8 Pamiętaj, że przegladarki na smartfon z Androidem potrafią udawać IPhone aby zapobiec wyświetlaniu stron w wersji mobilnej , czy wapowskiej.

Odpowiedz

8. Pi0trek
0

2015-07-21 09:17:11

@6 gdzieś była informacja, że coś około 5% urzadzen mobilnych w PL łączące się z internetem mają iOS, jednak jeśli chodzi o sam ruch to generują go duzo więcej niż przeciętni androidowcy. Z tego wynika, że jednak sie opłaca, bo jak już ktoś ma Appla to prawie na pewno będzie korzystać z apek itd

Odpowiedz

7. ~
1

2015-07-21 08:58:10

6, czy ja wiem, czy to taka rzadkość? Android się rozpanoszył, owszem, ale sprzęt z iOS wcale nie jest czymś niespotykanym i często je widuję, tak wśród znajomych, jak i np. w restauracjach.

Odpowiedz

6. a_lex
-1

2015-07-21 08:47:15

Mnie to zawsze zastanawia polski pęd np. banków czy portali internetowych do wydawanie aplikacji na iPhone - owszem w Stanach to podstawa, ale u nas nie szkoda kasy na aplikację opracowywaną dla promili użytkowników? Może się mylę, ale takie mam odczucie że w Polsce iPhone jest naprawdę rzadki, i robienie aplikacji na niego to wyrzucanie pieniędzy w "prestiż".

Odpowiedz

5. ~tak tak
0

2015-07-21 07:52:38

@4. Te pamieci mam zapisane z przed 4 lat i moge je teraz wyrzucic. Brak wielu formatow- ale najgorsze brak Adobe Flash.

Odpowiedz

4. ~XIX
0

2015-07-21 02:06:16

To jest negatywny news. Ciekawe czy applefan skomentuje... Mnostwo aplikacji do urzadzenia bez karty pamieci. Muahahaha

Odpowiedz

3. LuiN
0

2015-07-20 23:30:59

2, Morvius - wreszcie! Już mnie roznosił pracoholizm ;-)

Odpowiedz