DAJ CYNK

Nowe iPady będą dużo droższe. Premiera już za chwilę

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Nowe iPady będą dużo droższe. Premiera już za chwilę

W marcu Apple powinien zaprezentować nowe iPady z ekranami OLED. Te mają być zauważalnie droższe właśnie z powodu zastosowanych wyświetlaczy.

W marcu odbędzie się konferencja Apple, na której firma z Cuperino powinna zaprezentować światu nowe iPady Pro z ekranami OLED. Oprócz nowych wyświetlaczy mają one przynieść kilka mniejszych usprawnień. Jednak największa różnica ma dotyczyć cen. Te mają być dużo wyższe. Mówi się nawet o kwotach zbliżonych do MacBooków Pro.

Droższe iPady Pro z ekranem OLED

Jeśli plotki są prawdziwe, to już w przyszłym miesiącu Apple zaprezentuje dwa nowe iPady Pro z ekranami OLED. Jeden ma mieć wyświetlacz o przekątnej 11-, a drugi 13-cali. Zapowiadają się bardzo ciekawe urządzenia, ale mniej ciekawie mają wyglądać ceny. Te mają być bardzo wysokie.

Wszystko ma być spowodowane ceną samych ekranów, które mają być dostarczane przez Samsunga oraz LG. W przypadku 11-calowego modelu sam panel OLED ma kosztować około 280-290 dolarów. Z kolei w przypadku większego wariantu mowa nawet o 380-390 dolarach. Z tego powodu nowe iPady Pro mają mieć ceny zbliżone do MacBooków Pro z układem Apple M3.

Oznaczałoby to kwoty około 1500 dolarów za model 11-calowy i 1800 dolarów za wariant 13-calowy. Czy użytkownicy będą w stanie zapłacić aż tyle? To się dopiero okaże, ale już wielokrotnie przekonaliśmy się, że sadownicy potrafią wydać krocie na nowe urządzenia z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Zobacz: Naklejasz szkło na telefon? Możesz stracić gwarancję
Zobacz: Klienci nie chcą składanych smartfonów? Dane są jednoznaczne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mehaniq / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech