DAJ CYNK

Apple chce zainwestować w panele OLED firmy LG

03.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14

Ważne 3

1

Amerykański koncern chce zainwestować od 2 do 3 bilionów wonów w nowe linie produkcyjne paneli OLED firmy LG, które będą działać wyłącznie na potrzeby Apple'a.Amerykański koncern chce zainwestować od 2 do 3 bilionów wonów w nowe linie produkcyjne paneli OLED firmy LG, które będą działać wyłącznie na potrzeby Apple'a.

Według doniesień prasowych, obie firmy zawarły wstępne porozumienie, które ma zaowocować powstaniem nowych linii produkcyjnych w zakładach LG Display, które będą przeznaczone do wyłącznej realizacji zamówień firmy Apple. Amerykański gigant ma zainwestować od 2 do 3 bilionów wonów (od 6,474 do 9,711 miliarda złotych). Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec lipca.

Według anonimowych źródeł, obecnie tylko Samsung spełnia 100% wymagań Apple'a dotyczących jakości wyświetlaczy. W przypadku LG wskaźnik ten wynosi obecnie tylko 70%. Oczekuje się, że sytuacja się poprawi w przypadku nowej fabryki E6, której wydajność ma wynosić do 60 tys. paneli OLED nowej generacji na miesiąc.

Źródło tekstu: The Investor, wł

Komentarze
Zaloguj się