DAJ CYNK

Apple CarPlay jeszcze w tym roku zagości w autach

04.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4486

Ważne 2

4

Apple CarPlay to prosty sposób na korzystanie z iPhone'a w aucie. Zamiast sięgać po telefon, wszystkie najważniejsze funkcje znajdziemy na desce rozdzielczej auta.

Apple CarPlay to prosty sposób na korzystanie z iPhone'a w aucie. Zamiast sięgać po telefon, wszystkie najważniejsze funkcje znajdziemy na desce rozdzielczej auta.

Apple podszedł do tematu kompleksowo. Nie będzie sprzedawał swoich zestawów samochodowych użytkownikom, lecz producentom aut, którzy wykorzystają je jako wyposażenie standardowe wybranych modeli. Tym sposobem, oprócz dotykowego ekranu, będziemy mieli do dyspozycji dodatkowe przyciski na kierownicy czy poniżej wyświetlacza.

Za pomocą Siri podyktujemy i wyślemy wiadomość SMS, uruchomimy nawigację satelitarną czy połączymy się z wybranym numerem. Muzyka zgromadzona w iPhone'ie będzie mogła płynąć z głośników auta. Mało tego - bez trudu odtworzymy muzykę ze Spotify czy radia internetowego.



Jeszcze w tym roku na rynek trafią wyposażone w Apple CarPlay auta marek Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes i Volvo. Umowy partnerskie podpisali także Nissan, Opel, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki, Toyota, BMW Group, Chevrolet, Ford, Kia, Land Rover i Mitsubishi. Zgodne z systemem telefony to Apple iPhone 5 i nowsze.

Źródło tekstu: Apple, wł

Tagi: apple carplay
Komentarze
Zaloguj się
23. ~L
0

2014-03-21 20:01:17

Przypominam, ze zyjemy w wolnym kraju i kazdy ma prawo kupic najgorsze g... za kazde pieniadze.

Odpowiedz

22. ~Citro5
0

2014-03-05 21:01:22

@5. Dobra, dobra. Masz applefan_ BMW, czyli Bardzo Małego Wacka, którego sobie wirtualnie powiększasz w komentarzach ;-p

Odpowiedz

21. Hose
0

2014-03-05 18:58:01

Co się stało z komentarzem nr16? Już kiedyś pisałem Witkowi o bezpodstawnie usuwanych komentarzach. Usuwasz moje komentarze i jeśli masz JAJA to napisz pw dlaczego to robisz, co było niezgodnego z treścią bądź regulaminem. Ciekawe jaki to ważniak kwadratowy bo anonimowy!!! Może firmie nie zależy na czytelnikach więc mają ich za nic, bez czytelników nic nie znaczycie.

Odpowiedz

20. ~
0

2014-03-05 04:28:00

Ja się w ogóle dziwię, że tego idioty jeszcze nie zbanowali. Btw. jestem użytkownikiem zdartej Vectry B i smarftona LG, który pozwolił mi zarobić kupę kasy. Ale nie puszę się tym w każdym komentarzu jak ten snob, który potrzebuje sobie udowadniać swoją wartość względem przedmiotów, które używa (vide: telefonik z marnym ekranikiem i jego marna beemka). Ja po prostu ich używam, bo są po to - to są przedmioty użytkowe. Moja wartość spoczywa gdzie indziej a skoro ktoś szuka jej w przedmiotach to jest biednym człowiekiem. I nie mowa tu o pieniądzach.

Odpowiedz

19. ~...
0

2014-03-04 23:03:43

To będzie cos jak nawigacje od dilera. Czyli kiepskie urządzenia, które sprawdzają się gorzej niż rozwiązania popularne, a do tego kosztuja krocie i trzeba je aktualizowac w serwisie. Niech snoby szykują kasę:) Zresztą dokładnie to samo (albo i więcej) uzuskamy montując duży smartfon lub phablet w uchwycie (opcji multum, łącznie z szuflada wysuwaną) do tego zestaw głośnomówiący (jeśli trzeba) lub zwykła słuchawka bluetooth. Cóż, w rezerwatch są inne stawki- trzeba chronić pierwotną przyrodę i dinozaury:) PS @Applefan Nie wiem czy wiesz, ale też mam auto w dieslu. Wiesz dlaczego? Bo na benzynę mnie nie stać...lol

Odpowiedz

18. ~JustMe
0

2014-03-04 23:00:50

Applefanie, tylko 530d? Myślałem że co najmniej M5 z 2013... kiepsko cos :D

Odpowiedz

17. ~JustMe
0

2014-03-04 22:51:28

Applefanie, zapomniałeś dodać że CarPlay to dzięki firmie należącej do BlackBerry :)

Odpowiedz

15. ~
1

2014-03-04 18:33:23

@14. troche na "przymus" odstajesz od tematy byle by spróbować wbić igłę. To co napisales to zreszra oczywista oczywistość dla osób w miare zaiteresowanych.

Odpowiedz

14. ~
-1

2014-03-04 16:38:30

@applefan_ http://crackberry.com/apple-now-has-carplay-why-cant-qnx-do-same -all-phones tak jak zostało napisane wyżej - sercem całego systemu jest QNX. Apple nie napisało systemu od początku, a jedynie dołożyło swoje sweet gui.

Odpowiedz

13. ~Goral
-1

2014-03-04 15:51:15

Hmm jest tylko małe /''ale/'' :) Udział Appla w rynku smartfonów spadł rok do roku z 19% do 15%. I trend pewnie się utrzyma. No to teraz kto o zdrowych zmysłach kupi nowy samochód z wbudowanym dedykowanym apple carplay, skoro auto kiedyś trzeba sprzedać? Bo kto od niego kupi takiego kilkuletniego /''używusa/'' ?? - 85% potencjalnych nabywców będzie wolało auto albo z /''normalnym/'' autonomicznym systemem albo kompatybilnym z androidem ? Już widzę oczami wyobraźni kol. Applefana w pażdzierniku 2017 na giełdzie w Grójcu, stojącego już trzeci miesiąc w deszczu i chłodzie i próbującego sprzedać 3-letnią S-klasę z carplay-em za dumpingową cenę, i zero chętnych ;P

Odpowiedz

12. applefan_
0

2014-03-04 15:23:00

@10 chciałem w ten sposób przekazać, że w przypadku nowego auta, kupno nowego smartfona jest bardzo małym kosztem nie stanowiącym nawet 1/30 ceny samochodu więc to, że ten system będzie obsługiwał na dziś 1,5 roczne IP5 i modele późniejsze nie stanowi najmniejszego problemu. Zakładając że CarPlay wejdzie na rynek np za rok będzie to oznaczało, że 2,5 letnie iPhony będą z nim kompatybilne. Z innej strony patrząc to sprzęt Apple rewelacyjnie trzyma wartość więc taki zakup nie przysporzy właścicielowi dużych strat finansowych.

Odpowiedz

11. ~Goral
0

2014-03-04 15:22:56

A ja przyznam że to fajne :) I dla tych ludzi którym współczuję bo mają iphony to będzie naprawdę przydatne :) Czekam na pierwsze /''seryjne/'' implementacje androida - chętnie bym miał coś takiego co płynnie integrowało by się mi ze smartfonem :) Bo właściwie co za filozofia - 7 czy 10-calowy /''goły/'' tablet wmontowany w deskę rozdzielczą robiący tak naprawdę za zewnętrzny dotykowy monitor dla smartfona z którym się łączy po BT :)

Odpowiedz

10. PLANET
0

2014-03-04 15:18:48

@5: zauważyłeś kogoś innego na tym forum, kto chwali się nagminnie tym co sobie kupił, jakim jeździ samochodem etc.? Ja niespecjalnie takich widuję - to co piszesz bardzo mocno świadczy o Tobie.. NAWET jeśli to kupiłeś, w co nie do końca wierzę : ) Powiedzmy, że podchodzę do tego z taką samą rezerwą, jak do tych Twoich "aplikacji" ; )

Odpowiedz

9. ~
-1

2014-03-04 13:24:30

@5 to jeszcze na ipada musiałeś musiałeś szpącić??nie stać przy zakupie nowego samochodu??

Odpowiedz