DAJ CYNK

Aparaty w smartfonach z Androidem są lata za TrueDepth w iPhone'ie X

03.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4710

Ważne 3

4

Technologia TrueDepth w iPhone'ie X o 2 i pół roku wyprzedza najlepsze kamery w urządzeniach z Androidem - twierdzi Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI.Technologia TrueDepth w iPhone'ie X o 2 i pół roku wyprzedza najlepsze kamery w urządzeniach z Androidem - twierdzi Ming-Chi Kuo, analityk z firmy KGI.

Według Minga, aparat TrueDepth zastosowany w rocznicowym iPhone'ie ma przewagę około dwóch i pół roku nad konkurencyjnymi rozwiązaniami w smartfonach z Androidem. Dzięki tej przewadze technologicznej - jak twierdzi Kuo - iPhone X, pomimo niskiej podaży w 2017 roku, odnotuje wysoką sprzedaż w ciągu dwóch najbliższych lat. Analityk spodziewa się, że w bieżącym roku do nabywców trafi od 30 do 35 milionów egzemplarzy dziesiątki.

Jako wada rozwiązania Apple'a podawana jest wysoka złożoność aparatu TrueDepth, co wydłuża czas jego produkcji i powoduje opóźnienia. Kamera ta udostępnia użytkownikom system rozpoznawania twarzy Face ID oraz śledzenie twarzy użytkownika wymagane przez nowe animowane emoji (animoji). Face ID to nowy system identyfikacji użytkownika, który w iPhone'ie X zastąpi stosowane wcześniej rozwiązanie Touch ID, którego w rocznicowym smartfonie nie ma. Jest to system - przynajmniej teoretycznie - zdecydowanie bezpieczniejszy od rozwiązania, które stosowane jest choćby w topowych smartfonach Samsunga i oparte jest o skanowanie 2D, a nie 3D, jak w najnowszym smartfonie Apple'a.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone X w katalogu.

Źródło tekstu: MacRumors, wł

Komentarze
Zaloguj się