DAJ CYNK

Anqor - Internet za granicą bez roamingu

02.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7973

Ważne 5

4

Mobilny Internet za granicą w końcu może być bezpieczny dla naszego portfela.

Mobilny Internet za granicą w końcu może być bezpieczny dla naszego portfela.

Korzystanie z mobilnego Internetu za granicą, to dla przeciętnego użytkownika ciągle bardzo droga zabawa. Brak sensowych pakietów danych i wysokie ceny transferu danych w roamingu najczęściej sprowadza użytkowników do rozpaczliwego szukania hot-spotów. Z pomocą przychodzi Anqor. Urządzenie, które pojawiło się w serwisie Kickstarter.

Anqor, to niewielkie urządzenie, które docelowo ma mieć wymiary 100 x 60 x 10 mm. Póki co prototyp jest delikatnie większy. Jego zasada działania jest bardzo prosta i polega na stworzeniu mobilnego hot-spotu. Przebywając za granicą, po jego uruchomieniu, urządzenie automatycznie ustali w jakim kraju się znajduje. Następnie zaloguje się do miejscowej sieci, która w danym miejscu oferuje najlepszy zasięgi i wykorzysta ją do połączenia z Internetem, który udostępni przez WI-Fi. Do tak stworzonego hot-spotu może podłączyć się do 10 urządzeń, a wbudowany akumulator ma pozwolić na 8 godzin ciągłej pracy.

Globalna subskrypcja, z pakietem danych 2 GB, działającym we wszystkich krajach, kosztuje 32 funty miesięcznie. Można ją zawiesić w dowolnym momencie. Przy obecnym kursie funta jest to ok 170 zł, podczas gdy pobranie 2 GB danych na terenie Unii Europejskiej, to według stawek Eurotaryfy wydatek prawie 2100 zł.

Do rozpoczęcia masowej produkcji twórcy Anqor potrzebują 250 tys funtów, które muszą zostać zebrane do 2 października. Jeśli im się to uda, urządzenia ma trafić do odbiorców w czerwcu 2015 roku.

Dokładne informacje znajdziecie w serwisie Kickstarter.

Źródło tekstu: Kickstarter; wł

Tagi: anqor roaming
Komentarze
Zaloguj się
35. ~SimGlob
0

2018-04-20 14:10:03

Skorzystaj z internetu za granicą z innowacyjną karta prepaid SIMFLY 4G+ firmy SimGlob. Korzystaj z ulubionych aplikacji, oglądaj ulubione filmy, przesyłaj zdjęcia oraz video. Wielkośc pakietu dopasowana do Twoich potrzebKup teraz na www.simglob.com

Odpowiedz

34. ~resdzi
0

2014-09-04 12:24:53

Roaming za granicą koszmarnie drogi, odbijają sobie niskie ceny roamingu głosowego.

Odpowiedz

33. ~ABP
0

2014-09-03 11:50:53

@29: Urządzenie jest pewnie dlatego, że na samym simie trudniej zarobić. Poza tym ono daje tę wygodę, że podłączasz do zasilania (lub nie), włączasz i masz sieć WiFi dla wielu urządzeń. Nic nie musisz umieć, na niczym nie musisz się znać. Dla wielu nietechnicznych to atrakcyjna oferta.

Odpowiedz

32. vonski
0

2014-09-03 08:45:21

W Tmobile jest pakiet 1GB za 129zł, więc patrząc na cenę zakupu urządzenia to średni biznes, choć oczywiście sprawa zmienia się po opuszczeniu UE. Przy obecnym trendzie do likwidacji roamingu (w Unii już od końca 2015r) nie widze większego sensu w inwestowanie w takie rozwiązania.

Odpowiedz

31. ~Nick
0

2014-09-03 07:33:13

Przyznam że jak jestem za granicą to jak mam korzystać z internetu mobilnego to poprostu kupuje starter od lokalnego operatora. Wychodzi taniej.

Odpowiedz

30. ~Cxx
-1

2014-09-03 07:04:48

Czy przypadkiem w 2105 ma nie byc roamingu danych???

Odpowiedz

29. ~mm
0

2014-09-02 23:20:59

@27Tyko sim musi być konkretnej sieci. W czytnikach amazonu jest to AFAIR AT&T. Amazon na początku dawał nieograniczony dostęp do sieci przez 3G ze swojego czytnika. Ale w czasach wersji kryboard to miało średni sens. Od wersji touch ograniczyli do 50MB/m-c Internetu plus wikipedia i zakupy Amazonu.Właściwie po co tutaj jest urządzenie? Przecież sim plus program na smartfon (mogą sptzedawać jakiegoś duala) rozeiązywał by sprawę a łatwiej by im było wystartować.

Odpowiedz

2014-09-02 23:08:51

Szkoda było pisać ten artykuł jeśli nie ma żadnych szczegółów. Wygląda mi to na zwykły router 2-3-4 G ze specjalną kartą sin z ofertą na cały świat i tyle. Potrzebują 250 tys funtów aby pokryć różnicę między 2100 a 170 zł za 2 GB

Odpowiedz

27. thonka
0

2014-09-02 23:01:02

@8 jeden sim i odpowiednie umowy z operatorami. Na podobnej zasadzie działały czytniki e-booków od Amazona. Mogłeś przeglądać całego Amazona z dowolnego miejsca na świecie poprzez sieć komórkową i ściągać swoje książki.@21 nie pisz głupot, smsy praktycznie na całym świecie w roamingu odbiera się za darmo.

Odpowiedz

25. Paweł
0

2014-09-02 22:45:34

@22 owszem, ale tylko e EU, niektórzy przemieszczają się trochę dalej ;)

Odpowiedz

24. ~m76
0

2014-09-02 21:45:35

@21 Ciekawe w jakiej sieci masz ten swoj numer? 2,5 zl za odebranego smsa :D Moze 250 zl ??

Odpowiedz

23. ~Loko
0

2014-09-02 21:32:36

"Globalna subskrypcja" - to mi smierdzi. Chiny, Afryka, Brazylia, Irak, Rosja hehChoć przyznam że 170zł za 2gb to nie dużo.

Odpowiedz

22. ~Kris
0

2014-09-02 21:29:34

W Lebara 2Gb kosztuja teraz 380PLN, nie musisz kupowac zadnych urzadzen, nie trzeba placic za pakiet tylko za uzyte dane, zuzyjesz 500Mb to 80PLN, 100MB to 19PLN

Odpowiedz

21. ~polaczek
0

2014-09-02 21:15:56

Ja powiem tak. Polak potrafi. Będąc we Słowacji dostałem od operatora uprzejmą wiadomość iż tyle i tele za rozmowę, SMS, i internet zapłacę w tym kraju. A jak zahaczyłem o ukraińskie granice jak i zobaczyłem, że koszt ODEBRANEGO smsa kosztuje 2.5zl !!! Komórkę szybko wyłączyłem ! ! ! ! I nie wiem jak bardzo trzeba być uposledzonym aby sobie na walić kilka stów na rachunku ?????????

Odpowiedz

20. ~Nick
0

2014-09-02 20:16:23

@15: co ty pier... Przepraszam: co ty za farmazony opowiadasz. Oczywiscie ze jest internet na karte we francji, chocby od orange. Tylko ceny na miejscowa kieszen, a nie na polska.

Odpowiedz